пʼятниця, 7 вересня 2012 р.

Урок № 96 Закріплення знань учнів про вивчені букви. Списування з друкованого тексту


Урок 96 (письмо)
Тема. Закріплення знань учнів про вивчені букви. Списування з друкованого тексту
Мета: удосконалювати вміння робити звуко-буквений аналіз слів, збагачувати словниковий запас дітей, вміння записувати слова і речення під диктовку; закріплювати навички писати рядкові та великі літери, поєднувати їх у словах і реченнях під диктовку, скла­дати речення за схемою; розвивати увагу під час списування з друкованого тексту, фонематичний слух, увагу, пам’ять, образне мислення та мовлення; виховувати охай­ність при письмі та дотримання норм каліграфічного письма, бережливе ставлення до природи, почуття відповідальності за збереження довкілля.
Обладнання: зображення Буратіно, фішки-золоті ключики, картки із завданнями, предметні малюн­ки: літак, капуста, автобус, морква.
Хід уроку
I. Організаційний момент
II. Актуалізація опорних знань
— До нас в гості завітав Буратіно. Ви ж знаєте хто це? Так, це казковий герой, якого тато Карло відправив до школи вчитися. Але з ним сталася пригода, під час якої він розгубив всі літери з Буква­ря. Допоможемо йому їх позбирати?
1 Повторення знань учнів про звуки та букви
— На які групи поділяються звуки? (Голосні та приголосні)
— Чим голосні звуки відрізняються від приголосних? (Голосні звуки вимовляються без перешкод, а при вимові приголосних зву­ків є перешкоди: зуби, губи, язик.)
— Якими буквами позначаються голосні звуки? (а, о, у, и, і, е)
— Які букви, що позначають приголосні звуки, ви вивчили?(в, д, к, л, м, н, п, р, с, т)
— Нашому гостеві сподобалося те, як ви швиденько впоралися з його завданням, а тому він захотів ще побачити, як вони правиль­но пишуться і чи гарно це у вас виходить. Тож, перед тим, як по­чати виконувати завдання, слід повторити правила, яких потрібно дотримуватися на письмі.
2 Повторення гігієнічних правил письма
— Давайте згадаємо, як правильно сидіти під час письма.
— Як правильно тримати спинку під час письма?
— Де стоять ніжки?
— Де мають лежать лікті?
— Як перевірити відстань між партою та грудьми?
— Якою повинна бути відстань від зошита до очей? Як це пере­вірити?
— Покажіть, як правильно тримати ручку.
— Перевірте одне одного.
— Давайте згадаємо, як правильно покласти зошит.
— Давайте згадаємо, як називаються наші пальчики. (Діти промовляють назви пальців.)
— Візьміть ручку в ту руку, якою ви будете писати.
— Скількома пальцями ви тримаєте ручку?
— Як вони називаються?
— Що роблять під час письма інші пальчики?
3 Каліграфічна хвилинка
1) Письмо букв, що позначають голосні звуки.
2) Письмо букв, що позначають приголосні звуки.
3) Письмо буквосполучень: Бу, ур, ра, ат, ті, ін, но.
— Які буквосполучення ми написали з високим з’єднанням?
— Назвіть буквосполучення з середнім з’єднанням.
— Низьке з’єднання.
4 Письмо слів (запис слова Буратіно)
III. Повідомлення теми і завдань уроку
— Я думаю, ви вже здогадалися, що сьогодні на уроці ми з вами повторимо всі звуки і букви, якими вони позначаються, та будемо виконувати багато цікавих вправ. А за кожне правильно виконане завдання Буратіно вам даватиме фішки — золоті ключики, і в кінці уроку ми побачимо, хто найкраще знає вивчені нами раніше букви.
IV. Робота над матеріалом уроку
1 Бесіда за матеріалом уроку читання
— Про що ми говорили на уроці читання?
— Який текст ми прочитали?
— Саме так. А ви пам’ятаєте, яка гарна була «галявина» у по­други Буратіно — Мальвіни?
— А як можна перетворити пустир на чудовий та затишний край?
2 Словниковий диктант
• Парк — великий сад або гай для прогулянок з алеями, квітни­ками, а також з обладнанням для відпочинку і розваг.
• Пустир — незабудоване, запущене місце.
Запис слів під диктовку: парк, пустир, ставок.
— Поставте у словах наголос.
3 Звуко-буквений аналіз слова пустир
Фізкультхвилинка
Раз! Два! Всі присіли.
Потім вгору підлетіли.
Три! Чотири! Нахилились,
Із струмочка гарно вмились.
П’ять! Шість! Усі веселі.
Летимо на каруселі.
Сім! Вісім! В поїзд сіли
Ніжками затупотіли.
Дев’ять! Десять! Відпочили
І за парти дружно сіли.
4 Списування з карток
— Прочитайте. Спишіть, вставляючи замість пропусків потріб­ні літери, підкресліть їх.
1-й варіант
Пасіка у по..і. У лісі ли..и. Пилип сі.. коло вули..ів.
2-й варіант
Ні..а по..ола і співала. Сла..ко косив.. ..ама сапала.
Перевірка — в парах, взаємоперевірка.
5 Складання речення зі слів для довідок за схемою
Слова для довідок: кватирка, ворота, влітку.
6 Словникова робота
— Хто знає, що таке кватирка?
Кватирка — шибка у вікні, вставлена в раму, яку можна від­чиняти для провітрювання приміщення
7 Робота за підручником
Переписати скоромовку з Букваря (с. 69).
Пальчикова гімнастика
У берізки кора гладенька
(Гладять руки, то одну, то другу.)
Листочки ось такі маленькі.
(З’єднують почергово всі пальці з великим пальцем.)
Листочки з вітром розмовляють тихенько,
(Ш-ш-ш)
До нас віти простягають.
(Руки вперед.)
Берізка плаття одягла зелененьке,
(Проводять кистями рук від плечей до колін.)
Стала чепурненька.
(Кружляють.)
Вітерець тихо повіває,
(Руки вгору.)
Берізку вліво-вправо нахиляє.
(Нахили рук вліво-вправо.)
2 Спишіть слова. Підкресліть букви, що позначають голосні звуки
Родина, понеділок, середа, дерево, весна, село, літо, квітка, осінь.
3 Спишіть слова. Підкресліть букви, що позначають тверді приголосні звуки
Став, коник, вудка, роса, театр, скатертина, сніданок.
4 Малюнковий диктант
Літак, капуста, автобус, морква.
— Як можна погрупувати ці слова?
— В одну колонку запишіть слова — назви овочів, а в другу — слова — назви транспортних засобів.
Усно зробіть звуко-буквений розбір слів.
— Складіть речення з одним із цих слів.
VI. Підсумок уроку
Підрахунок фішок та визначення кращого знавця вивчених букв.
— Правопис яких букв ми повторили сьогодні на уроці?
— Що виконували?
— Із яким завданням впоралися легко?
— Під час виконання яких завдань виникли труднощі?

Немає коментарів:

Дописати коментар