Урок 99 (читання)
Тема. Перевірка навичок читання, звукового та
складового аналізу слів. Робота з дитячою книжкою. Н. Забіла «Хатинка на ялинці»
Мета: удосконалювати вміння робити звуковий та складовий аналіз
слів; збагачувати словниковий запас учнів; виробляти в дітей навички читання
зв’язного тексту; формувати навички свідомого й виразного читання; розвивати
літературно-творчі здібності, бажання і вміння спілкуватися з книгою, зв`язне
мовлення, інтерес до самостійного читання; виховувати любов до читання книжок,
гуманні почуття, естетичні смаки, любов та дбайливе ставлення до природи,
тварин.
Обладнання:
Н. Забіла «Хатинка на ялинці» (дитяча
книжка з комплекту «Читаю сам»), ілюстрації із зображенням тварин: білка,
ятель, короїд.
Хід
уроку
I. Організаційний момент
II. Повідомлення теми уроку та мотивація
навчальної діяльності учнів
—
Сьогодні, діти, ми продовжимо вправлятися в умінні правильно, чітко й виразно
читати, а також ознайомимося з новою цікавою книжкою.
III. Повторення вивченого
1 Розучування загадок
— Діти, відгадайте, про кого йдеться у загадці.
Хутряна руденька шуба
Із сосни стриба на дуба,
Хвіст у неї, як мітла,
А сама на зріст мала.
Очі сяють, як намисто,
Мов дві цяточки вогнисті.
В неї хата гарна, тиха,
Взимку повно там горіхів.
В лісі любить вона жити,
Відгадайте, хто це, діти? (Білка)
— Хто
запам’ятав, яка у білочки шуба? (Руденька)
— Які
слова-«родичі» можна дібрати до слова руденька?
—
Зробіть звуко-буквений аналіз слова руденька.
2 Зустріч з гостею
— Діти, до нас на урок завітала гостя.
Знайомтесь: Білка. (Демонстрація малюнка.) Саме вона пропонує вам сьогодні
цікаві завдання.
3 Повторення раніше вивчених букв
— Які
голосні ми вже вивчили?
—
Скільки їх? Назвіть.
—
Який голосний позначає м’якість попереднього приголосного?
— Які
приголосні звуки вивчили?
4 Мовна розминка
Повторення скоромовки.
Мороз Мороза водив за носа
5 Гра
«Впіймай звук»
— Вам
неохідно піймати слова, в яких зустрічаються звуки [з], [з′].
Зима
морозяна на дворі,
Замети
білі на землі.
Зоріють
в небі ясні зорі.
Заснули зайчики малі.
6
Звуко-складовий аналіз слів
Зима,
замети, зорі, заснули.
7
Робота в зошитах (друкування слів)
—
Надрукуйте ці слова в зошитах та поділіть їх на склади.
Фізкультхвилинка
Трішки ми попрацювали,
Сили наші підупали.
Треба нам би відпочити —
Свої сили відновити.
|
Руки вгору, руки в боки,
І ще декілька підскоків.
Руки вгору, руки вниз —
До навчання знов берись.
|
IV. Робота над матеріалом уроку
Бесіда
— З
чим асоціюється у вас зима? (Сніг, Дід Мороз, Новий рік, ялинка, подарунки)
— Це
все так, адже зима — це завжди весела пора року для дітвори. А зараз я вам
прочитаю цікаву казочку, в якій описані події відбувалися напередодні зими.
Послухайте уважно і скажіть, де відбувалися описані події?
V. Робота з дитячою книжкою
1
Робота над казкою «Хатинка на ялинці»
1)
Читання казки вчителем
2)
Словникова робота
• Гостинці — якась річ або ласощі, які є
подарунком, сувеніром.
•
Ятель — дятел.
•
Жорсткокрилі — комахи, в яких тверді крильця.
•
Закликає — запрошує, гукає в гості.
•
Короїди — тварини, які об’їдають кору дерев.
3)
Бесіда за прочитаним
— Де
відбуваються описані події?
— Хто
запрошував усіх звірят до себе в гості?
— Хто був за поштаря?
— Хто
прийшов на гостини до білочки?
—
Кого господиня не запрошувала до себе в гості?
Фізкультхвилинка
Трава низесенька-низесенька,
|
(Присідають.)
|
Дерева високі-високі,
|
(Стають на пальці ніг,руки піднімають угору.)
|
Вітер дерева колише, гойдає,
|
(Нахил тулуба вліво і вправо.)
|
Птахи летять, відлітають,
|
(Помахи руками, як крилами.)
|
А діти тихенько за парти сідають.
2
Ознайомлення з книжкою (обкладинка, автор, зміст, ілюстрації)
1) Розглядування ілюстрацій
— Що
тут намальовано?
— Що
нам знайоме? Що нове?
— На
які думки наводить цей малюнок?
2) Розглядування написів на першій сторінці обкладинки
— Де
тут написи? Де прізвище автора? Покажіть! Прочитайте!
— Де
заголовок книжки? Покажіть! Прочитайте!
— Чи
знаємо ми цього автора? Які його книжки ми вже знаємо?
3) Ознайомлення з книжкою посторінково.
— Що
ви бачите на першій сторінці обкладинки книжки?
— Хто
(що) зображений(-но) на малюнку?
—
Розглянемо написи.
—
Розгортаємо книжку на першій сторінці і т. ін.
3 Розповідь учителя про Наталю Забілу
4 Читання казки дітьми самостійно
5 Вибіркове читання
— Знайдіть у тексті й зачитайте те місце,
де розповідається про підготовку білочки до прийому гостей.
— Де
у тексті розповідається про звірят, які прийшли в гості?
—
Знайти й зачитати, кого білочка не запрошувала.
—
Коли розійшлися гості?
VI. Підсумок уроку
— Що
виконували на уроці?
— Що
нового дізналися?
— З
книжкою якого автора ми сьогодні ознайомилися? Як вона називається?
— Що ви можете розповісти батькам про
Наталю Забілу?
Немає коментарів:
Дописати коментар