Природа 2 клас
Тема: Які рослини є символами України
Мета: розповісти учням про рослини, які є символами України; розвивати мовлення, розширювати світогляд; виховувати дбайливе ставлення до рослин.
Хід уроку
I. Організаційний момент
II. А ктуалізація опорних знань
Перевірка домашнього завдання
— Чому багато рослин і тварин стають рідкісними? Що можна зробити для їх охорони?
— Чому тварин, яких не занесено до Червоної книги України, теж треба охороняти?
III. По відомлення теми і мети уроку
— Тема нашого уроку — «Які рослини є символами України».
IV. В ивчення нового матеріалу
1. Р обота за підручником (с. 141)
— Народи світу різняться між собою національним одягом, звичаями, традиціями. У кожного народу є свої національні святині, улюблені речі, дерева, тварини.
Розкажіть, які є рослинні символи у різних народів.
— Чому так говорять: «Без верби і калини — нема України»; «Де вода, там і верба»?
— Яка рослина є символом дівочої краси, ніжності? Що ви про неї прочитали?
2. Фізкультхвилинка
V. Уз агальнення й систематизація знань
1. Р обота над прислів’ями та приказками про вербу та калину
Про вербу
- Без верби і калини нема України.
- Де срібліє вербиця, там здорова водиця.
Про калину
- Любуйся калиною, поки цвіте, а дитиною, поки росте.
- Який кущ така й калина, яка мати така й дитина.
- Запишалася калина, наче красная дівчина.
- Дівчина пишна та красива, мов червона калина.
- Весною калина білим цвітом квітує, а восени червоні ягоди дарує.
2. С лухання пісні «Чорнобривці»
— Про яку квітку ця пісня?
Легенда про чорнобр ивці
Назва чорнобривців пов’язана зі старовинною легендою про майстрів-чоботарів, які виготовляли особливо гарні, святкові жіночі чобітки, що мали яскраво-червоні халяви та чорні голівки — чорнобривці. У народі чорнобривці ще називають оксамитками або бархатками, бо їх яскраві суцвіття виграють у променях сонця. Палахкотять біля вікон українських осель вогнем мальви і жоржини, чорнобривці й маки, буяють різнобарв’ям нагідки, рожі, ромашки, калина, любисток, м’ята — обереги нашого народу. Усім, хто вирушав у далеку дорогу, хто волею долі опинявся далеко від батьківського порогу, вони нагадували: «Там земля мила, де мати народила».
3. Р обота над загадками
- У вінку зеленолистім,
У червоному намисті
Видивляється у воду
На свою хорошу вроду. (Калина)
- Гарні квіти біля хати
Навесні садила мати.
Чорнобриві-чорноброві
Квітнуть в тиші вечоровій. (Чорнобривці)
- Заблукала в верболозі,
Дні і ночі ронить сльози. (Верба)
4. Г ра «Четвертий “зайвий”»
— У кожній групі підкресліть «зайве» слово, поясніть свій вибір.
- Верба, липа, вишня, мальви.
- Чорнобривці, барвінок, калина, мак.
VI. П ідбиття підсумків. Рефлексія
— Що запам’яталося?
— Що найбільше сподобалося?
— Які рослини є символами України?
VII. До машнє завдання
Тема: Які рослини є символами України
Мета: розповісти учням про рослини, які є символами України; розвивати мовлення, розширювати світогляд; виховувати дбайливе ставлення до рослин.
Хід уроку
I. Організаційний момент
II. А ктуалізація опорних знань
Перевірка домашнього завдання
— Чому багато рослин і тварин стають рідкісними? Що можна зробити для їх охорони?
— Чому тварин, яких не занесено до Червоної книги України, теж треба охороняти?
III. По відомлення теми і мети уроку
— Тема нашого уроку — «Які рослини є символами України».
IV. В ивчення нового матеріалу
1. Р обота за підручником (с. 141)
— Народи світу різняться між собою національним одягом, звичаями, традиціями. У кожного народу є свої національні святині, улюблені речі, дерева, тварини.
Розкажіть, які є рослинні символи у різних народів.
— Чому так говорять: «Без верби і калини — нема України»; «Де вода, там і верба»?
— Яка рослина є символом дівочої краси, ніжності? Що ви про неї прочитали?
2. Фізкультхвилинка
V. Уз агальнення й систематизація знань
1. Р обота над прислів’ями та приказками про вербу та калину
Про вербу
- Без верби і калини нема України.
- Де срібліє вербиця, там здорова водиця.
Про калину
- Любуйся калиною, поки цвіте, а дитиною, поки росте.
- Який кущ така й калина, яка мати така й дитина.
- Запишалася калина, наче красная дівчина.
- Дівчина пишна та красива, мов червона калина.
- Весною калина білим цвітом квітує, а восени червоні ягоди дарує.
2. С лухання пісні «Чорнобривці»
— Про яку квітку ця пісня?
Легенда про чорнобр ивці
Назва чорнобривців пов’язана зі старовинною легендою про майстрів-чоботарів, які виготовляли особливо гарні, святкові жіночі чобітки, що мали яскраво-червоні халяви та чорні голівки — чорнобривці. У народі чорнобривці ще називають оксамитками або бархатками, бо їх яскраві суцвіття виграють у променях сонця. Палахкотять біля вікон українських осель вогнем мальви і жоржини, чорнобривці й маки, буяють різнобарв’ям нагідки, рожі, ромашки, калина, любисток, м’ята — обереги нашого народу. Усім, хто вирушав у далеку дорогу, хто волею долі опинявся далеко від батьківського порогу, вони нагадували: «Там земля мила, де мати народила».
3. Р обота над загадками
- У вінку зеленолистім,
У червоному намисті
Видивляється у воду
На свою хорошу вроду. (Калина)
- Гарні квіти біля хати
Навесні садила мати.
Чорнобриві-чорноброві
Квітнуть в тиші вечоровій. (Чорнобривці)
- Заблукала в верболозі,
Дні і ночі ронить сльози. (Верба)
4. Г ра «Четвертий “зайвий”»
— У кожній групі підкресліть «зайве» слово, поясніть свій вибір.
- Верба, липа, вишня, мальви.
- Чорнобривці, барвінок, калина, мак.
VI. П ідбиття підсумків. Рефлексія
— Що запам’яталося?
— Що найбільше сподобалося?
— Які рослини є символами України?
VII. До машнє завдання
Немає коментарів:
Дописати коментар