четвер, 18 вересня 2014 р.

Сценарій до дня святого Валентина

Ведуча. Любов... Мабуть, єдине, що може нагадати нам про ніжність, мрію, весну... Саме день Святого Валентина дає можливість висловитися серцю. І не обов’язково це буде освідчення в коханні, ні, просто вияв добрих стосунків. Звідки ж прийшло це свято?

Ведучий. Із цього приводу існує багато легенд. Одна з них розповідає, в III столітті імператор Клавдій II, відомий своїми перемогами над готами, вирішив, що солдати його армії краще воюватимуть, якщо їм не буде за ким скучати, і заборонив одружуватися. Але священик, на ім’я Валентино, таємно поєднував долі закоханих. За наказом римського правителя йому повинні були відрубати голову. Перед стратою він закохався у дочку свого ката, яка була сліпою, і написав їй любовне послання з однією фразою: «Від Валентина». Ось тому 14 лютого вважають святом усіх закоханих, яке несе людям тепло і любов.

Ведуча. Кожен народ доповнював це свято своїми традиціями, надавав йому своєрідності й неповторності. Тому є ще й інші романтичні історії про виникнення цього свята. Одна з них повертає нас у середньовічну Європу. Люди цієї епохи вірили, що саме 14 лютого птахи починали свої любовні ігри.

Ведучий. В Англії день Святого Валентина почали відзначати в XV столітті. У цей день люди звертали увагу на прикмети. Наприклад, говорили, що єдину чи єдиного можна побачити уві сні напередодні свята. Але для цього спати потрібно на подушці, до якої прикріплено п’ять лаврових листочків.

Ведуча. Із цим святом закохані Європи пов’язували ще один цікавий звичай: 14 лютого влаштовувалася незвичайна лотерея. Молоді люди витягували із спеціальної коробки папірці, на яких були написані імена дівчат, присутніх на святі. Тоді хлопець під час вечора ставав кавалером дівчини, ім’я якої було написано на папірці.

Ведучий. В Америці у день Святого Валентина відбуваються різні урочистості. Так, на початку XX століття Бостонською консерваторією був організований грандіозний бал, у якому взяли участь 1900 танцюристів, що були одягнені у костюми лицарів різних епох. За найоригінальніші костюми вручали призи. Яскраве шоу тривало до самого ранку.
(Виконується танець).

Ведуча. Наприкінці XVI століття став популярним звичай відсилати романтичні послання коханій людині. Спочатку це були саморобні листівки, а в 1800 році з’явилися комерційні. З того часу поштові відділення були просто закидані ніжними посланнями.

Ведучий.
Ти мені підкажи, ти мені підкажи,
Як до серця твого відшукати стежки.
Твої очі мені світять зорями,
Мріє моя ти, моя ти любове.
Що зробити, щоб тебе причарувати?
Навіть зорі можу з неба я дістати,
Навіть гори зрушити готовий,
Тільки слово твоє жду, тільки слово.
(Виконується пісня «Валентинки»).

Ведуча. У кінці XIX століття в Америці можна було купити найрізноманітніші листівки валентинки. У Британському музеї в Лондоні зберігається найдавніша Валентинка, яка підписана герцогом Чарльзом Орманським у 1415 році. Саме тоді він був ув’язнений у Лондонській башті, звідти й передав таємно послання своїй дружині в день Святого Валентина.

Ведучий. Так, кохання на вигадки хитре. По всій Європі в очікуванні дня Святого Валентина магазини наповнюються «валентинками», коробками шоколадних цукерок у формі серця, різними кондитерськими виробами із сердечками, стрілами, шоколадними ангелочками-амурами. Найпопулярнішими квітами стають червоні троянди – символ любові.

Ведуча. Але бувають подарунки досить екстравагантні. Так одного разу американський співак Гарі Мур, для того щоб приємно здивувати свою дружину, найняв літак, який намалював у небі пронизане стрілою величезне серце, його ім’я та ім’я його дружини. Отже, листівки можна підписувати і в повітрі.

Ведучий. О, миттєвості кохання дуже дивні! Воістину, чого тільки не зробиш заради коханої людини.

Немає коментарів:

Дописати коментар