Тема. Домашні улюбленці
Мета: ознайомити учнів з правилами догляду за котом і собакою; розвивати вміння спостерігати за тваринами, доглядати за ними; виховувати любов до тварин, відповідальність за них і дбайливе ставлення до них.
ХІД УРОКУ
I. Організаційний момент
II. Повідомлення теми і мети уроку
- Робота над загадками
• Попід ліжко у куточок
покотивсь м’який клубочок.
Та з’явились очки, ротик.
Не клубочок це, а... (котик).
• Собою не птиця, співати не співає,
А хто до хазяїна йде — знати дає. (Собака)
— Чи є у ваших сім’ях домашні тварини? Які саме?
— Як ви вважаєте, що означає вислів «Я люблю свою тваринку»?
— Сьогодні на уроці ви дізнаєтеся, як доглядати за котом та собакою.
III. Сприймання й усвідомлення нового матеріалу
1. Робота за підручником (с. 65–66)
— Яких тварин ми називаємо домашніми улюбленцями?
— Як доглядати за котом і собакою?
1) Про котів.
— Є багато порід котів. Найчастіше поряд із нами живе звичайний домашній кіт. Будь-який кіт потребує доброго ставлення. Якщо у тебе вдома є кіт, дбай про нього.
2) Робота в парах.
— Разом із сусідом по парті розгляньте фото на с. 65.
— Який кіт мешкає у вас удома?
— Чим ви частуєте свого котика?
— Де спить кошеня?
— Як у сім’ї ставляться до кошеняти?
3) Про собак.
— Собаку справедливо вважають другом людини. Віддані людині не лише породисті, але й звичайні дворові собаки.
Доглядати за породистим собакою непросто. Його треба добре годувати, розчісувати, чистити, виводити на прогулянку. Якщо ви хочете завести собаку, поміркуйте, чи зможете з усім упоратися. Якщо ні, краще собаку не заводьте. Людина відповідає за здоров’я і життя чотирилапого друга.
2. Бесіда
— Якщо у вас є кіт чи собака, розкажіть про зовнішній вигляд тварини. Які в неї звички, поведінка?
— Як ви гадаєте, звідки беруться бездомні собаки та коти?
— Чи зустрічали ви котиків і собачок, в яких немає господарів? Де?
— Де вони сплять? Що їдять?
— Чому вони не мають ані житла, ані їжі?
— Як можна назвати людей, які викинули їх на вулицю? (Жорстокі, бездушні)
— Як ми зазвичай ставимося до таких тварин? (Жаліємо, боїмося, сердимося, інколи проганяємо)
— Чому вони біжать за нами?
— Чим ми можемо їм допомогти?
Висновок. Чи хотіли б ви, щоб ваша улюблена тваринка коли-небудь стала бездомною? Що треба робити для того, щоб цього не сталося? (Перш ніж завести тваринку, слід твердо вирішити піклуватися про неї.)
3. Фізкультхвилинка
IV. Узагальнення й систематизація отриманих знань
1. Виконання малюнка «Мої улюбленці»
— Виберіть домашню тваринку для малювання.
— Які кольори доберете для малюнка?
Діти малюють свого домашнього улюбленця і складають про нього речення.
2. Власні презентації дітей
— Як звуть тваринку?
— Як ти за нею доглядаєш?
— Що вона любить найбільше?
V. Підсумок уроку
— З яких частин складається тіло собак і котів?
— Як вони вигодовують маленьких кошенят і цуценят?
— Які породи котів і собак ви знаєте?
— Які вам подобаються найбільше?
— Чим вони відрізняються?
— Як звати ваших домашніх улюбленців?
— Які в них характери?
— Як їх доглядати?
— Як ви гадаєте, де краще жити тварині: у квартирі чи на волі?
- Гра «Уяви себе твариною»
Учитель просить дітей уявити себе різними хатніми тваринами і написати про себе невелику розповідь за планом.
1. Яка у вас найулюбленіша їжа?
2. Де ви любите спати?
3. Що полюбляєте робити?
4. Чи любите ви грати з людьми, гуляти?
5. Чи подобається вам, коли вас миють?
6. Чи вмієте ви плавати?
Потім зберіть і зачитайте описи дітей. Учні мають відгадати, про яку хатню тварину йдеться в певному випадку.
Немає коментарів:
Дописати коментар