Тема. Яких свійських тварин вирощують у рідному краї
Мета: ознайомити учнів зі свійськими тваринами рідного краю; сприяти формуванню потреби до пізнання світу, розширювати пізнавальний досвід; прищеплювати повагу до тварин.
ХІД УРОКУ
I. Організаційний момент
II. Повідомлення теми і мети уроку
— Розгляньте малюнки (качка, корова, півень, курчата і квочка, свиня, коза, кролик).
— Яку загальну назву можна до них дібрати?
— Сьогодні ви дізнаєтесь, що свійські тварини дуже різноманітні.
III. Сприймання й усвідомлення нового матеріалу
1. Робота за підручником (с. 82–83)
— Пригадайте, яких тварин називають свійськими. Наведіть приклади свійських тварин.
— Свійських тварин необхідно ретельно доглядати. Тому їх утримують у спеціально пристосованих приміщеннях — хлівах та на фермах. На молочних фермах за допомогою спеціальних механізмів доять корів, роздають тваринам корм і напувають їх.
— Розгляньте малюнки на с. 82. Кого ви бачите на малюнках? Складіть речення.
— Улітку корів, коней, овець випасають на луках. Щоб було чим годувати тварин узимку, господарі та фермери заздалегідь заготовляють корми.
— Чим живляться вівці, корови, коні?
— Розгляньте малюнки на с. 83 угорі. Кого на них зображено? Складіть речення.
— Свійських птахів, переважно курей, вирощують на птахофабриках. Птахи сидять у клітках. Годують і напувають птахів за допомогою спеціальних механізмів.
— Дізнайтеся, чи є у вашій місцевості тваринницькі ферми. Яких свійських тварин там вирощують?
— Чи є у вашому населеному пункті птахофабрика? Яких свійських птахів там вирощують?
- Робота в парах
— Яка тварина зображена на малюнку на с. 83 внизу?
— Виберіть ознаки, які має зображена тварина:
• дика тварина, свійська тварина;
• живе в лісі, в курнику, на даху;
• використовують м’ясо, молоко, хутро, яйця.
2. Фізкультхвилинка
IV. Узагальнення й систематизація отриманих знань
1. Робота в групах
— Опишіть будь-яку свійську тварину. Яку користь вона приносить людині?
2. Загадки з відгадками
• Хто із води виходить сухим? (акчаК, аксуг)
• Йде в поле — як дощечка, а з поля — як бочечка. (авороК)
• Хто боком спить, а лежачи їсть? (янивС)
• Хто родиться з бородою? (азоК, пац)
3. Бліцопитування
— Які тварини дають нам їжу?
— Які тварини дають нам одяг?
— Які тварини дають нам взуття?
— Які тварини дають нам предмети побуту?
— Які тварини працюють разом із людиною?
V. Підсумок уроку
— Яких свійських тварин нашого краю ви запам’ятали?
— Які свійські тварини є у вас дома?
— Які у них клички?
— Які свійські тварини є у вашої бабусі у селі? Що вони їдять?
— Яку користь приносять тварини людям (корова, порося, вівця, курка, коза)?
— Що люди одержують від тварин?
— Назвіть продукти харчування тваринного походження.
— Назвіть предмети одягу, взуття, побуту, сировину для яких дають тварини.
— Які загадки про свійських тварин ви запам’ятали?
- Чия домівка?
дупло нора гніздо хатка барліг
конюшня свинарник вівчарня корівник курник
Немає коментарів:
Дописати коментар