Урок 231 (читання)
Тема. Перевірка навичок читання та розвитку
мовлення
Мета: перевірити сформованість навичок читання; розвивати
читацькі навички, словесну творчість учнів, уяву; виховувати цікавість до
навколишнього світу.
Обладнання: текст для читання; секундомір чи годинник.
Хід уроку
I. Організаційний момент
II. Робота над матеріалом уроку
1 Пояснення дітям виду контролю, механізму
його здійснення
2 Перевірка навичок читання
Тексти для перевірки сформованості навичок
читання
ЖУРАВЛИК
Вже настала весна. Вийшло Сонечко. Почав
танути сніг. На річках скресла крига. Але зима ще не хоче відступати. Вона
заховала Сонечко і знову стало похмуро і холодно.
— Я дістану Сонечко,— сказав маленький журавлик.
Він спитав у мудрого Орла дорогу і полетів
за високі гори. Там Журавлик побачив великий замок і визволив Сонечко. Знову
стало тепло і весело. (58 слів)
Першокласники Мирнодолинської ЗШ
Попаснянського р-ну Луганської обл.
ЧОМУ
ПАПУГИ РІЗНОКОЛЬОРОВІ
У давнину всі папуги були білі. Але одного разу пішов
дощ, а після нього з’явилась веселка. Папуги, які ніколи раніш не бачили
веселки, дуже зраділи i почали біля неї літати. Один папуга долетів до червоної
смуги, другий — до зеленої, третій — до синьої...
А найспритніші папуги встигли торкнутись до всіх смужок
цієї першої на землі веселки. З тих пір i стали різнокольоровими. (64 слова)
ЗВІДКИ
В НЕБІЗІРКИ
На одній планеті жили жовті блискучі квітки. Там часто
бувала сонячна погода — i квіти сіяли, відбиваючи промінці сонця.
Одного разу погода зіпсувалась. Стало холодно, пішов
сніг. Квіти згорнули свої пелюстки. Потім, коли знов з’явилось сонце, квіти
розпустились, міркуючи, що все скінчилось. Але ж раптом налетів хижий вітер — i
квіти не змогли утриматись! Вони розлетілися по всьому космосу. З тих пір у
небі сіяють яскраві жовті квіти, які люди звуть зірками. (74 слова)
РОДИНА
СВІЧОК
В
одній квартирі поселилась родина свічок. Життя було не яскраве: цілий день
вони дивились у вікно, а ввечері — у телевізор.
Але ж одного разу в домі залунала гучна музика — i родину
свічок запросили до святкового столу та поставили поряд з квітами. До них з
поклоном підійшли сірники та подарували кожній жовтий жаркий капелюшок. Тепер
свічки весело потріскували i навкруги лягали теплі яскраві промінці. І нехай поступово свічки ставали все менше —
але ж як затишно та хороше було за столом. Вони прожили своє коротке життя
яскраво! (87 слів)
Оля
та Наталка Лепські
м. Нова Каховка, Херсонська обл.
3 Складання кінцівки прочитаної казки (продовж казку або
придумай свою кінцівку)
4 Заслуховування кількох варіантів кінцівки казки
III. Підсумок уроку
Оголошення результатів перевірки.
Додаток
критерії оцінювання
сформованості уміння читати в 1 класі
Рівень навчальних досягнень учнів
|
Критерії оцінювання навчальних досягнень учнів
|
I. Початковий
|
Учень (учениця) читає складами, не зливаючи їх у слова,
припускаючись багатьох помилок на пропуск, перестановку, заміну букв; виявляє
розуміння лише окремих слів.
Швидкість
читання — до 20 слів за хвилину
|
II. Середній
|
Учень (учениця) читає текст плавно складами, зливаючи
їх у слова при повторному прочитуванні, припускаючись окремих помилок на
пропуск, заміну, перестановку букв; виявляє розуміння окремих речень.
Швидкість
читання — 20–24 слова за хвилину
|
III. Достатній
|
Учень (учениця) досить вправно читає текст складами і
цілими словами, припускаючись незначних відхилень від норм у вимові слів та
інтонуванні речень; виявляє розуміння фактичного змісту прочитаного.
Швидкість читання — 25–29 слів за хвилину
|
IV. Високий
|
Учень (учениця) вправно читає текст цілими словами,
чітко вимовляючи їх, дотримуючись відповідної інтонації; не лише виявляє
розуміння фактичного змісту, а й висловлює оцінні судження з приводу
прочитаного.
Швидкість
читання — 30 і більше слів за хвилину
|
Немає коментарів:
Дописати коментар