Чарівний сад класу
Мета.
Розвивати згуртованість класного колективу створювати дружню атмосферу, вчити
приймати дитину своє ім'я.
Матеріали.
Художнє приладдя для кожного, релаксаційна музика, іграшкова фея, ватман.
Хід заняття
Ігрове
завдання «Ті, XTO …
Психолог пропонує тим, хто сьогодні добре виспався,
нявкнути; тим, хто сьогодні смачно поснідав, мукнути; тим, хто прийшов до школи
із задоволенням, потупати ніжками; тим, у кого в школі вже є друг, плеснути в
долоньки і т.д.
Знайомство.
- Сьогодні я прийшла до вас на урок не сама, а з Феєю,
яка дуже бажає з вами усіма познайомитись. Той, до кого Фея доторкнеться своєю
чарівною паличкою, називає своє ласкаве ім'я і квітку, на яку він зміг би
перетворитися за допомогою чар. А інші тим часом уважно слухають.
(Фея торкається чарівною паличкою до дітей, щоб ті
були уважні. Якщо хтось не уявляє, на яку квіточку він може перетворитися, то
Фея пропонує іншим дітям допомогти йому).
Конкурс «Хто найуважніший?».
Дітям ставлять запитання: «Яка
квіточка називалася найчастіше? Яка тільки один раз? Яка є дуже незвичною?» та
інші. Найспостережливіші діти отримують маленькі призи.
Вправа на зімкнення.
Дітям
пропонується поміркувати: що треба, щоб виросла квіточка. Діти називають: насіннячко,
земля, водичка, сонце, повітря, турбота садівника. До кожного слова добирається
свій жест. Психолог обирає добровольця і показує, як можна виростити квіточку:
дитина перетворюється на насіннячко, насіннячко закидається землею,
зігрівається проміннями сонця, зверху капає дощик, садівник допомагає
насіннячку рости, і виростає чудова квіточка. Далі діти розбиваються на дві
групи. Під музику «Звуки лісу» одна група перетворюється на насіння, а інша
пророщує його, роблячи сенсорний масаж: торкаючись, гладячи, імітуючи дотиками
різні стихії. Діти міняються ролями.
Арт-терапевтична робота.
Дітям пропонують намалювати квіточку, в яку їх виростили.
Далі, сусідам по парті пропонують обмінятися малюнками і подарувати один
одному радість, намалювавши на малюнку сусіда хмарку у вигляді серця, чи
веселку, чи повітряну кульку, чи інше.
Спільний колаж.
Малюнки всіх дітей треба зібрати, квіточки треба вирізати
і приклеїти до ватмана. Отримуємо спільний колажик за назвою «Чарівний сад
нашого класу».
Немає коментарів:
Дописати коментар