Співпраця
запорука успіху.
Мета. Розвивати навички позитивної соціальної
взаємодії. Виховувати доброзичливість, толерантність у відносинах з
оточуючими.
Обладнання. М'ячик, кошик для записок, шапочки із
зображенням щуки, рака, лебедя і словом «віз», лялька-дідок, скринька з
картками-правилами співробітництва, конверти з контуром чобітка і наклейками (кожній
парі дітей по парі чобіт).
Хід заняття Розминка «Привітання».
- Діти,
давайте привітаємо один одного. (Діти по колу, передаючи м'ячик, вітають
один одного).
«Я рада бачити ... ».
Психолог, описує
когось із присутніх, не дивлячись на них, діти здогадуються, про кого мова.
Вправа «Скарбннчка приємних слів».
- Виявляється, є такі слова, сказавши які в потрібний
момент, ми можемо підняти людині настрій. Спробуємо зібрати приємні слова ось у
цей кошик.
(Діти записують по одному слову на папірці і кладуть
папірець у кошик. Психолог читає зібрані записки).
Хід заняття
Інсценування байки І.А. Крилова
«Лебідь, Щука і Рак".
Ви вже знайомі з байкою Івана Андрійовича
Крилова «Лебідь, Щука і Рак». Сьогодні ми її згадаємо, я буду читати байку, а
ви покажіть героїв. (Психолог розподіляє
ролі, діти одягають шапочки із зображенням персонажів).
Обговорення.
Діти з'ясовують, чому не вдалося
зрушити «віз», як у цій ситуації почував себе «віз», що потрібно зробити, щоб
зрушити його з місця. У процесі обговорення школярі повинні прийти до думки,
що потрібно домовитися в який бік тягнути «віз».
Давайте ще раз спробуємо тягнути
«віз» після того, як ви домовитеся, в який бік будете тягнути.
Бесіда про співпрацю.
Що допомогло зрушити «віз»?'
Ви зуміли домовитися, а тому швидко потягнули «віз».
Уміння дружно робити справу називається співробітництво. Давайте разом
прочитаємо це слово - «співпраця».
А які справи в класі ви робите
разом?
Правила співробітництва.
Працювати разом можуть заважати сварки,
небажання поступитися. Так от, щоб сварки не заважали нам дружно працювати, наш
старий знайомий Дідусь-Чарівник приніс нам чарівну скриньку з правилами
співробітництва. Але Злий Чаклун крадькома переплутав правила співпраці з
правилами розбрату. Вам потрібно вибрати справжні правила і розповісти про них
іншим дітям, а правила розбрату ми знищимо, щоб вони більше ніколи нікому не
знадобилися. (Діти дістають зі скриньки
правила, читають, справжні
правила
залишають).
Правила співробітництва:
· Говоріть
по черзі, не перебивайте один одного.
· Коли
скажете свою думку, запитайте інших, чи згодні вони.
• Якщо ви не зрозуміли те, про що
вам говорять, обов'язково перепитайте.
• Разом можна зробити навіть
найважчу справу.
Правила розбрату:
• Ніколи не слухайте, що говорять
інші, кричіть, перебивайте.
• Завжди наполягайте на своїй думці.
·
Ніколи не перепитуйте, якщо щось не
зрозуміли.
• Важкі справи краще робити самому
Візьміть кожен по одному правилу.
Яке правило ви вважаєте найважливішим і чому?
Робота в парі.
Уявляєте, діти, злий Чаклун не
тільки правила співпраці переплутав, але ще й зіпсував Дідусю-Чарівнику всі
його чобітки. Вони раніше були яскраві, красиві, а тепер стали білі. Мені
здається, що ми могли б прикрасити чобітки Дідуся-Чарівника візерунками.
(Психолог ділить
дітей на пари і роздає аркуші паперу із зображенням чобота та конверти з наклейками) .
Ви вже знайомі з правилами
співпраці, завдяки яким можна працювати дружно, без сварок. Мені здається, ви
зумієте прикрасити чобітки так, щоб вони були парними, а в парі чобітки
однакові.
Обговорення.
Давайте подивимося, як виглядають
пари чобіт. (Діти показують роботи). Що
заважало, а що допомагало в роботі? (Діти
розповідають про свої враження). Можна сказати, що ви працювали в
співпраці?
Підведення підсумку
ft 4 t @ П ottom:.0001pt'>Він такий великий, такий він
волохатий,
Любить мед, ожину, солодку малину.
Любить влітку полювати, а зимою - в
лісі спати. (Ведмідь)
Переступаємо уявного ведмедя на
лісовій доріжці. Тікаємо швиденько до своїх хатинок, поки ведмідь спить.
Схематичне зображення емоцій.
Тепер можна відпочити. Спочатку ми ведмедя злякалися,
адже він міг прокинутися. Як показати, що ми злякалися?
• Згорнулися в клубочок, завмерли.
• Широко розплющили очі, підняли вгору брови
· Відкрили
ротика.
· Затремтіли,
зубками застукотіли.
Так, ведмедя
ми перехитрили. Як показати, що ми молодці?
Усміхаємося,
весело підморгуючи одне одному.
· Великий
палець підняли вгору.
· Гладимо
себе по голівці.
Давайте
схематично зобразимо емоції, коли ми злякались і коли ми веселі.
Гра «Де чий будиночок?»
Пригріло
весняне сонечко. Відчули тепло сонячного проміння комахи.
- Як Їх звати?
Повилазили зі своїх шпарок на сонечку погрітися. Аж
ось насунула темна хмара, налетів вітер. Захвилювалися сонечка: як потрапити у
свої хатинки, не намочивши крилець?
Допоможемо Їм знайти їхні хатинки? Кількість крапочок
на сонечку показує, в якому номері будиночка живе ця комаха.
Гра «Що
сказало сонечко?» З неба сонечко яскраве усміхається, З дітками нашими радо
вітається.
М - Якими чарівними чоловічками ми
були?
О - За якими законами вони живуть?
Л - Яким комахам допомагали?
О - Які дерева малювали?
Д - Від якої тварини тікали?
Ц - Голоси яких пташок чули?
І - Чи
сподобалося вам заняття? Чим саме?
Немає коментарів:
Дописати коментар