вівторок, 13 листопада 2012 р.

Урок 129 (читання) Тема. Закріплення знань про звукове значення букви ч («че»). Заучування вірша «Карпати» напам’ять


Урок 129 (читання)
Тема. Закріплення знань про звукове значення букви ч («че»). Заучування вірша «Карпати» напам’ять

Мета: закріпити вивчене про звук [ч], букви Ч, ч («че»); вивчити вірш «Карпати» напам’ять; розвивати логічне мислення, увагу, пам’ять; виховувати наполегливість, бажання до­помагати іншим.
Обладнання: криптограма; каса букв; слова, подані в аналітико-синтетичній формі; пошукова таблиця.
Хід уроку
I. Організаційний момент
II. Актуалізація опорних знань учнів
1 Робота над чистомовкою
Ги-ги-ги — ой, як біло навкруги!
Узі-узі-узі — птахи — наші гарні друзі.
Ді-ді-ді — допоможем їм в біді
Ди-ди-ди — в осінні й зимні холоди.
— Чому пташкам важко взимку?
— Як ви їм допомагаєте?
2 Робота з криптограммами
— Яка пташка завітала до нас? (Синичка)
3 Гра «Буква заблукала»
На магнітну дошку розставляються букви, які переплутала Синичка.
Букви, що позначають голосні звуки: А Г Е С УИ Р.
Букви, що позначають приголосні звуки: Н К Ч І Б Т О Л.
Діти виправляють помилки, вставляють букви на місця.
4 Гра «Утвори слово»
— Утворіть слова із букв, які принесла синичка. (Ніч, риба, кит, село, голуб, часник, кіт, книга та ін.)
5 Звуковий аналіз слів-відгадок
— Відгадайте загадки і побудуйте звукові моделі слів-відгадок.
Що то за голова,
Що лиш зуби та борода? (Часник)
• Гойда-гойда, хить та хить —
Щось на вітрі шелестить.
Гей, на вітрі, над водою
Щось тріпоче бородою.
То зелена борода
Синє небо підміта!
Підмітає, шелестить:
Гойда-гойда, хить та хить! (Очерет)
• З гарячої криниці
Через носик ллє водиця. (Чайник)
— Яка буква є спільною для слів часник, очерет і чайник? («че»)
6 Самостійне добирання учнями слів зі звуком [ч]
— Назвіть слова, у яких є ця буква. (Червень, черепаха, ключ, м’яч, ніч, піч)
Фізкультхвилинка
Під кущем курча гуляє,
Черв’ячка собі шукає.
Мати-квочка поруч з ним,
З сином крихітним своїм.
III. Робота над матеріалом уроку
1 Робота за пошуковою таблицею
Слон
Салат
Сіно
Сила
Слива
Корали
Коза
Комар
Карта
Крига
Чабан
Чисто
Чесно
Чарівник
Чоботи
Батон
Баран
Банан
Біда
Булка
Вагон
Віник
Ваза
Внизу
Вовк
— Прочитайте слова першого стовпчика якомога швидше звер­ху вниз.
— Прочитайте слова другого (третього, четвертого, п’ятого) стопвчика зверху вниз (знизу вгору).
— Прочитайте слова, що починаються буквою «че».
— Прочитайте у 2-му стовпчику (4-му стовпчику) слова, що є назвами живих істот.
— Прочитайте у 1-му стовпчику (5-му стовпчику) слова, що є назвами неживих істот.
— Прочитайте у таблиці слова, що є назвами тварин.
— Прочитайте «смачні» слова.
2 Читання слів, поданих в аналітико-синтетичній формі
3 Гра «Цікаві слова»
— Додайте по одній літері на початку чи в кінці слова — ви по­бачите, як на очах утворюватимуться слова з новим значенням.
Буря (буряк), міх (сміх), буква (буквар), їжа (їжак), база (базар).
Фізкультхвилинка
Якось повз колючий тато,
На спині він ніс багато:
Лист, ожину, два грибочки
Для маленького синочка.
«Їж, мій любий хлоп’ячок!» —
Вмовляє сина їжачок.
4 Робота за Букварем
1) Виразне читання вірша «Карпати» вчителем
2) Словникова робота
• Співи — виконання пісень, за допомогою голосу.
• Трембіти — гуцульський народний музичний інструмент у ви­гляді довгої дерев’яної труби без вентилів і клапанів.
• Вівчарики — ті, хто доглядають овець (чабани).
• Отара — великий гурт овець, кіз.
3) Бесіда
— Які гори восени?
— Де чути спів?
— Що гудить над горами?
— Хто ходить в горах?
4) Самостійне напівголосне читання учнями
5) Читання «ланцюжком»
6) Гра «Риболовля»
Учні-«рибки» читають текст так, щоб їх не спіймали учні-«рибалки», які стежать і виправляють допущені помилки.
7) Вибіркове читання
— Прочитайте слова з буквою ч («че»).
8) Гра «Закінчи рядок»
Учитель читає початок рядка, а учні його закінчують. Учитель читає рядки не по порядку.
9) Читання хором «через рядок»
Учні читають перший рядок, а другий розповідають напам’ять — і так до кінця вірша, потім навпаки.
10) Повторення вірша по пам’яті хором, самостійно
11) Гра «Диктор телебачення»
Учні розповідають вірш напам’ять.
IV. Підсумок уроку
— Що робили сьогодні на уроці?
— Найкраще сьогодні на уроці працювали…


презентація до уроку 129 by aleksandrovka1986

Немає коментарів:

Дописати коментар