четвер, 18 жовтня 2012 р.

Моя сім'я моя фортеця.


Моя сім'я моя фортеця.


Тема. О. Орач Вчуся в мами , П. Осадчук Я навчаюся у тата , В. Багірова Бабця спить.

Мета. Вчити виразно читати вір­шовані твори. Розвивати вміння сприймати твір на слух. Вихову­вати почуття поваги до всіх членів сім'ї.
Хід уроку
І. Організаційний момент.
11. Актуалізація опорних знань. 1. Хвилинка релаксації.

- До нас в клас завітав сонячний промінчик.
2. Читання складових таблиць.

З. Фонетична зарядка • Читай, швидко відповідай  -  Хто це? Що це?.

• Ніжна, лагідна, ласкава (мама).

• Сильний, мужній, добрий (тато).

• Чуйна, терпляча, любляча (бабуся).

• Щаслива, дружна, міцна ­(сім'я).

4. Перегляд слайд-фільму найдо­рожче.... (на основі сімейних фото­знімків} .

5. Мовно-логічне завдання Мудрі читалочки. Читання в парах напів­закритих прислів'їв.

- Захотілося промінчику Мудрі читалочки почитати. Спробуйте прочитати. (Половину прислів'я за­крито).
(Діти працюють у парах).
Хто матір забуває, того Бог карає. Не навчив батько, не навчить і дядько.

• Золото і срібло не старіють, батько і мати ціни не мають.
- Яке з цих прислів'їв стосується
обох батьків?
ІІІ. Повідомлення теми, мети уроку. Побудова асоціативного куща.
- Промовте про себе слово сім'я.
тато             мама                      брат
    турбота            Сім'я                     сестра
   ласка                 повага                  любов
ІУ. Опрацювання нового матеріалу. 1. Робота над віршем Олега Орача
Вчуся у мами.
Читання криптограми.
Виразне читання вірша вчителем. Словникова робота.
Читання луною за вчителем. Читання вірша дітьми ланцюжком в парах.

Робота над аналізом змісту вірша з елементами вибіркового читання.

V. Фіакультхвилинка «Встаю вранці ясне сонце ...

VI. Робота над віршем Петра Осадчука я навчаюся у тата.

1. - Промінчик записав назву на­ступного вірша.

2. Читання вірша добре підготовленою дитиною.
3.   Словникова робота.
4.   Перевірка розуміння прочитаного.
5.   Читання вірша учнями.
- Промінчик хоче послухати ваше читання.

а) комбіноване читання; б) читання Незнайко.
6. Інтерактивна вправа Мікрофон - Промінчик дуже хоче взяти у вас інтерв'ю. Послухайте його запитання.

- Чого ви, дівчатка, хочете навчитися у своїх мам?

УІІ. Робота над віршем Віри Багpoвої Бабця спить.
1. Вступна бесіда.

- Кого із наших рідних ми ще не згадали?
Розповідь про бабусю.

2. Читання вірша вчителем бабуся спить.
3. Читання вірша дітьми. Вправа Актори .

УІІІ. Підсумок уроку. Групова робота.

І-а група Поети. – відновіть вірш про бабусю, дібравши слова з довідки
2-а група Дослідники. - відновіть деформований текст про маму.
 3-я група Творці - відновіть прислів'я-розсипанки про тата.

Немає коментарів:

Дописати коментар