пʼятниця, 19 жовтня 2012 р.

Пісня, танець, марш


Пісня, танець, марш
Мета. Перевірити знання, уміння, навички, набуті учнями на поперед­ніх уроках; розвивати навички сві­домого сприймання музики; ви­ховувати бережне ставлення до природи
Тема. Три типи музики - пісня" танець, марш. Дарунки осені. Осінні турботи дорослих
Хід уроку І. Вступна частина.
1.Організація класу.

2.Музичне привітання. 11. Основна частина.
1. Бесіда.

На цьому уроці завершується ви­вчення теми  Три типи музики - пісня, танець, марш.

- Що знаходиться в будиночку? (Нотний стан і ноти )

- Що називається нотним станом? (Система п'яти ліній і чотирьох полів)
- Скільки є нот? Назвіть їх. (Сім -  до, ре. мі, фа, соль, ля, сі)
Ноти складають Музичний твір.

Музичний твір - це пісня, танець, марш.

2. Демонстрація малюнків (та­нець, пісня, марш).

- Характер музичного твору може бути веселим, радісним і т.д.

Пісня, танець, марш виконуються різними інструментами. (Демонстрація малюнків з інструментами) .

3. Слухання музики: . а) спортивний марш; б) Танець маленьких лебедів.; в) пісня.

- Як відрізняються ці твори?
 4. Музична грамота.
Учні слухають ритм і повторюють за вчителем.

Розгадування ребусів. Написання скрипкового ключа
нот мі, соль, сі.

5. Вокально-хоровий спів. Проспівати гаму До мажор . Поспівка .Диби-диби ... Поспівка Кумо, кумо, що варила?.

ІІІ. Повторення вивченого мате­ріалу.

1. Розповідь учителя про осінь і її дари. Робота з таблицями Дарунки осені.
2. Хвилинка-цікавинка.

Кожної осені на городі проходили цікаві змагання з метання картоп­лин. Всі гнилі картоплини, які за­лишилися після копання, діти ви­збирували і використовували як ядра для метальниці. Нею ставали вербові прутики, що були досить гнучкими, і завдяки цьому карто­плина-ядро летіла далеко-далеко.

Завдання кожного з учасників цієї гри було метнути картоплину з од­нієї лінії якнайдалі. Завдяки цим іграм всі гнилі картоплини викида­лися далеко за межі городу, і земля очищалася від картопляної про­гнилі. Ось так колись гралися діти.

3. Бесіда з учнями про роботу в саду.
4. Слухання легенди.

За народним переказом, Осінь - старша донька Сонця. Вона остан­ньою залишила батьківський дім і стала на Землі четвертою порою року. Посилаючи Осінь на Землю, Сонце сказало їй: Забирай все своє багатство. Я віддам все своє золото. Будь щедрою і люди любитимуть тебе .

5. Загадки з малюнками.
б. Фізкультхвилинка.
7. Розмальовування фруктів і овочів.        
8.Казка Помідор і Огірок.
9.Вірші про різні овочі.

1) Не гіркі, хоч й звуть нас огірки. Ми живемо в розсолі, нас їдять доволі.

2) Зупиніться! Огірки ми є браття буряки!

Цукор люблять в школі діти - Тільки з нас його зробити.

(Діти розповідають вірші про горох, капусту, моркву, помідор, картоплю, боби, часник),
Діти (хором).
Ми з гарбузової родини.
А виростам для людини!

За те нас люблять і шанують,
 Що різні страви з нас готують!
Я кий салат без огірка?
 А що за борщ без буряка?
Чи без моркви? Без капусти!

Без нас в каструлі буде пусто!
Це правда, хлопчини й дівчатка,
Ми є - і всі живуть в достатку!
 Ну, а поки осінь xoдить,

Будем підсумки підводить.
Проведем останні збори
І з піснями до комори.

Пісня щo нам осінь принесе
 Пісня Ходить гарбуз по городу .
 Гра Що росте в саду, що росте на городі.

Стоять два кошики. Учні роз­кладають в один овочі, у другий - фрукти.
ІУ. Підсумок уроку

Немає коментарів:

Дописати коментар