Різнобарвна планета
Мета. Формувати
в учнів знання про наш спільних дім - планету Земля; розвивати уяву, мовлення;
виховувати бережне ставлення до рідної землі.
Хід уроку
І. Організація класу до уроку.
п. Постановка навчальної задачі. Відгадати загадки.
Засвітила, полетіла - Хвіст вогненний залишила. (Ракета)
- Сьогодні ми будемо мандрувати
на ракеті.
Крил не має, а навколо Землі і
Місяця літає.
(Супутник)
- Куди ми можемо полетіти на ракеті?
-, Чому Місяць не падає на Землю?
- Яка наука вивчає всі ці питання?
ІІІ Відкриття
нових знань.
- Наша країна, як і інші, розташована на земній кулі,
на планеті, що називається Земля ..
Де живе Земля? - Яка зірка нам світить і обігріває
нас? (Сонце)
- Назвіть по порядку планети сонячної
системи.
- Всі планети
без перепочинку обертаються і вдень, і вночі навколо
своєї осі та
навколо Сонця: Земля - за 1 рік, Меркурій - за 88 днів, Плутон - за 250 років
робить один оберт навколо Сонця. Але не тільки одна зірка Сонце існує в
космосі. Там таких зірок безліч, і деякі з них ви бачили вночі на зоряному
небі. Наше Сонце входить до Галактики, що має назву Чумацький шлях.
Запишемо нашу космічну адресу:
Всесвіт
Галактика - Чумацький шлях
Сонячна система
планета - Земля
країна - Україна
місто - Київ
вулиця -
будинок -
ІУ. Закріплення вивченого матеріалу.
Робота з підручником.
Завдання: розфарбувати планети
Сонячної системи.
- Вчені-астрономи здавна спостерігають за планетами і зорями.
Планета - це
космічне тіло, що рухається по своїй орбіті навколо зірки, не випромінює
світла. Шлях, яким рухається Земля навколо Сонця, називається земною орбітою.
Астероїди - планети-крихітки.
Комета (грецьке - «хвостата»
) небесне тіло.
Метеорити - уламки комет, що падають на Землю (зоряний
дощ), Місяць - супутник Землі.
- Які легенди пов'язані із
назвами зірок та сузір'їв?
- Як ви
вважаєте, що можуть зробити люди на нашій планеті, щоб природа на Землі не
загинула?
Рольова гра.
Учні беруть моделі планет та Сонця, створюють модель Сонячної системи, обертаючись, навколо Сонця.
V. Самостійна робота (із
самоперевіркою ) .
Записати свою власну адресу.
Які народи живуть на нашій планеті?
VI. Закріплення та систематизація вивченого.
Створення колективного панно на
дошці Різнобарвна планета.
- Який девіз можна підібрати до
цього панно? (Конкурс)
- Чим Є Земля для всіх її
мешканців?
(Спільним домом )
VII. Підсумок уроку. Намалювати на аркуші паперу Сонячну систему підписати
назви планет .
Немає коментарів:
Дописати коментар