Добре жити з добрими людьми
Мета. Формувати переконання про те, що добре жити з добрими людьми;
розвивати оцінні навички; виховувати бажання творити добро.
хід уроку І. Організація класу.
ІІ. Повідомлення
теми і мети уроку. - Подивіться, яка. весела хмаринка
намальована. А які краплини дощу вона принесла! Давайте утворимо з них слово.
Добро Вступна бесіда.
- Що означає слово «добро? Яких
людей ми називаємо добрими?
ІІІ. Вивчення нового матеріалу.
1. Заповнення тематичної павутинки.
2. Заповнимо павутинку добрими словами
і вчинками».
Добро_
2. Робота над оповіданням В. Сухомлинського
«Прогулянка до лісу».
Читання вчителем.
Бесіда за змістом оповідання.
3. Гра «Добрі справи моїх друзів та членів сім'ї». (Розповіді
дітей).
3.
Обговорення життєвих ситуацій. Прийшовши зі школи, Вітя сів читати книжку.
До нього підійшла сестричка Оля.
4.
- Вітю, дістань, будь ласка, з полички мою книжку.
- Не заважай! - крикнув на неї Вітя. - Хіба ти не бачиш, що мені
ніколи!
- Пробач, Вітю, я більше не буду заважати, - сказала Оля і
пішла до другої кімнати до своїх іграшок.
Бесіда.
- Як поводився Вітя?
- Що він повинен був зробити?
Послухайте, як Галя ставилася до
своєї матері.
Сьогодні мама пізно повернулася з роботи, бо затрималася на зборах. Вона
зайшла до кімнати і помітила чорні сліди ніг, що вели у кімнату. Прийшовши
туди, побачила свою доньку Галю, яка сиділа в батьковому кріслі і читала
книжку. Біля крісла стояли її
брудні туфлі, а на столі лежали книжки, хліб, печиво. - Галю, чому ти ввійшла в
кімнату з брудними ногами? Чому не прибрала зі столу? - запитала мама. - Мені
ніколи. Не займай мене. Я читаю цікаву книжку.
- Галю, прибери тут, а я піду
приготую чай.
- А що ти завтра робитимеш? завтра
ж вихідний.
Бесіда.
- Що побачила мама, коли прийшла з роботи?
- Що необхідно було зробити Галі?
5.Фізкультхвилинка.
6.Літературне лото. Гра .З якої це
казки?.
1. Загадка про лікаря Айболить.
- Яку добру справу виконував Лікар
Айболить?
2. Сидить півник на печі, їсть смачненькі калачі, тут
лисичка прибігає, Півника мерщій хапає. Біжить котик рятувати, В лиса півника
забрати.
(Котик і Півник) - Хто і яке добре діло виконав у цій казці?
3. Вигнав дід козу із хати, Та й пішла вона блукати. В
зайця хату відібрала. Всі козу ту виганяли.
Рак козуню
ущипнув Зайцю хатку повернув.
( «Коза-Дереза» ) - Хто допоміг зайчику повернути свою хатину?
- Яким він був?
5. Загадка про Івасика-Телесика. - Хто
зробив добрий вчинок?
7. Виконання малюнків добра зла. (В
кружечках кольоровими олівцями учні малюють вирази доброго і злого обличчя).
8.Робота над віршем.
Весело у світ
дивіться,
Сум од себе
проженіть.
Встали вранці
- усміхніться
І добро
весь день творіть.
Усмішка,
неначе сонце,
Світло і
тепло дає.
Я" загляне у віконце,
Зразу радісно
стає.
УІ. Закріплення матеріалу.
- Отже, від сьогодні ми всі стає
членами товариства Доброта Давайте
складемо правила, за як житимемо.
(Відповіді дітей).
У. Підсумок уроку .
Немає коментарів:
Дописати коментар