Природа 2 клас
Тема: Якими бувають дерева, кущі, трав’янисті рослини
Мета: дати учням поняття про однорічні і багаторічні рослини; навчити наводити приклади однорічних та багаторічних рослин своєї місцевості; розвивати вміння порівнювати, виділяти істотні ознаки; виховувати самостійність, прагнення знаходити відповіді на поставлені запитання, бережливе ставлення до рослин.
Хід уроку
I. Організаційний момент
II. А ктуалізація опорних знань
Перевірка домашнього завдання
— Що відбувається з деревами і кущами восени?
— Що відбувається з трав’янистими рослинами восени?
— Чим відрізняються між собою дерева, кущі і трав’янисті рослини?
III. По відомлення теми і мети уроку
— Не схожі між собою рослини і за тривалістю життя.
Сьогодні на уроці ми розглянемо, скільки років живуть дерева, кущі і трав’янисті рослини.
IV. В ивчення нового матеріалу
1. Р обота за підручником (с. 38–41)
— Пригадайте, які рослини називають деревами, кущами, трав’янистими рослинами.
— Якими бувають дерева і кущі? Якими можуть бути трав’янисті рослини?
— Як розвиваються однорічні рослини? Наведіть приклади однорічних рослин.
— Розгляньте на малюнку розвиток однорічної рослини гороху (с. 38).
— Як розвиваються дворічні трав’янисті рослини?
— Наведіть приклади дворічних рослин.
— Розгляньте на малюнку розвиток дворічної рослини моркви (с. 39). Що відбувається з рослиною на першому році життя? на другому?
— Коли розцвітають багаторічні трав’янисті рослини?
— Як розвиваються багаторічні трав’янисті рослини?
Перевір себе
— Які рослини називають багаторічними? Наведіть приклади багаторічних трав’янистих рослин.
— Які трав’янисті рослини називають однорічними? Наведіть приклади.
— Які трав’янисті рослини називають дворічними? Наведіть приклади.
— Розгляньте малюнок на с. 40. Які із цих рослин зростають у вашій місцевості? Які з них багаторічні, дворічні, однорічні?
— Буряк — дворічна рослина. Намалюйте у зошиті, як розвивається буряк упродовж першого і другого років життя.
— Поміркуйте, коли дворічні рослини — моркву і буряк — люди використовують у перший рік життя, а коли — на другий.
— Вік багатьох дерев дуже довгий, набагато довший ніж вік тварин і людини. Якщо кінь або собака можуть дожити до 15–20 років, то для дерева — це тільки дитинство. Сосна вважається дорослою у 70 років, а дуб — не раніше, як у 100 років. Можна зустріти дуби, яким більше тисячі років.
Для допитливих
В Україні на Запоріжжі росте 800-літній дуб, під яким запорізькі козаки писали листа турецькому султанові. Заввишки дуби іноді досягають 40 м.
Підсумок. Серед рослин є багаторічні, дворічні та однорічні рослини. Дерева і кущі — багаторічні рослини. Трав’янисті рослини бувають багаторічними, дворічними та однорічними.
2. Фізкультхвилинка
V. Уз агальнення й систематизація знань
Робота над загадками
********************
Під лопухом — зелене яйце з хвостом. (Огірок)
********************
Сам червоний, а чуб зелений. (Буряк)
********************
Сидить Марушка в семи кожушках,
Хто її роздягає, той сльози проливає. (Цибуля)
********************
Хто ховає під кущі
наші супи та борщі? (Картопля)
********************
Сидить дівчина в коморі,
а коса її надворі. (Морква)
********************
Зелена, а не гай,
Біла, а не сніг,
Кучерява, а без волосся. (Береза)
********************
Я найпершим зацвітаю
Синім цвітом серед гаю.
Відгадайте, що за квітка,
Бо мене не буде влітку. (Пролісок)
********************
На сонечко я схожий
І сонечко люблю.
За сонцем повертаю
Голівоньку свою. (Соняшник)
********************
Із зеленої сорочки,
Що зітхав весною гай,
Білі дивляться дзвіночки.
Як зовуть їх, відгадай! (Конвалії)
********************
У зеленім кожушку,
Костяній сорочці,
Я росту собі в ліску,
Всім зірвати хочеться! (Ліщина)
********************
Навесні цвітуть мої свічі,
Заглядають сонцю в вічі,
а під осінь ті свічки
Вдягнуть з голок кожушки. (Каштан)
— Розподіліть рослини, які ви відгадали, на однорічні і багаторічні.
— Поясніть, чому горох — однорічна рослина, морква — дворічна, пролісок, картопля — багаторічні трав’янисті рослини.
VI. П ідбиття підсумків. Рефлексія
— Що нового про рослини дізналися на уроці?
— Які бувають рослини за тривалістю життя?
— Наведіть приклади однорічних рослин; багаторічних рослин.
VII. До машнє завдання
Тема: Якими бувають дерева, кущі, трав’янисті рослини
Мета: дати учням поняття про однорічні і багаторічні рослини; навчити наводити приклади однорічних та багаторічних рослин своєї місцевості; розвивати вміння порівнювати, виділяти істотні ознаки; виховувати самостійність, прагнення знаходити відповіді на поставлені запитання, бережливе ставлення до рослин.
Хід уроку
I. Організаційний момент
II. А ктуалізація опорних знань
Перевірка домашнього завдання
— Що відбувається з деревами і кущами восени?
— Що відбувається з трав’янистими рослинами восени?
— Чим відрізняються між собою дерева, кущі і трав’янисті рослини?
III. По відомлення теми і мети уроку
— Не схожі між собою рослини і за тривалістю життя.
Сьогодні на уроці ми розглянемо, скільки років живуть дерева, кущі і трав’янисті рослини.
IV. В ивчення нового матеріалу
1. Р обота за підручником (с. 38–41)
— Пригадайте, які рослини називають деревами, кущами, трав’янистими рослинами.
— Якими бувають дерева і кущі? Якими можуть бути трав’янисті рослини?
— Як розвиваються однорічні рослини? Наведіть приклади однорічних рослин.
— Розгляньте на малюнку розвиток однорічної рослини гороху (с. 38).
— Як розвиваються дворічні трав’янисті рослини?
— Наведіть приклади дворічних рослин.
— Розгляньте на малюнку розвиток дворічної рослини моркви (с. 39). Що відбувається з рослиною на першому році життя? на другому?
— Коли розцвітають багаторічні трав’янисті рослини?
— Як розвиваються багаторічні трав’янисті рослини?
Перевір себе
— Які рослини називають багаторічними? Наведіть приклади багаторічних трав’янистих рослин.
— Які трав’янисті рослини називають однорічними? Наведіть приклади.
— Які трав’янисті рослини називають дворічними? Наведіть приклади.
— Розгляньте малюнок на с. 40. Які із цих рослин зростають у вашій місцевості? Які з них багаторічні, дворічні, однорічні?
— Буряк — дворічна рослина. Намалюйте у зошиті, як розвивається буряк упродовж першого і другого років життя.
— Поміркуйте, коли дворічні рослини — моркву і буряк — люди використовують у перший рік життя, а коли — на другий.
— Вік багатьох дерев дуже довгий, набагато довший ніж вік тварин і людини. Якщо кінь або собака можуть дожити до 15–20 років, то для дерева — це тільки дитинство. Сосна вважається дорослою у 70 років, а дуб — не раніше, як у 100 років. Можна зустріти дуби, яким більше тисячі років.
Для допитливих
В Україні на Запоріжжі росте 800-літній дуб, під яким запорізькі козаки писали листа турецькому султанові. Заввишки дуби іноді досягають 40 м.
Підсумок. Серед рослин є багаторічні, дворічні та однорічні рослини. Дерева і кущі — багаторічні рослини. Трав’янисті рослини бувають багаторічними, дворічними та однорічними.
2. Фізкультхвилинка
V. Уз агальнення й систематизація знань
Робота над загадками
********************
Під лопухом — зелене яйце з хвостом. (Огірок)
********************
Сам червоний, а чуб зелений. (Буряк)
********************
Сидить Марушка в семи кожушках,
Хто її роздягає, той сльози проливає. (Цибуля)
********************
Хто ховає під кущі
наші супи та борщі? (Картопля)
********************
Сидить дівчина в коморі,
а коса її надворі. (Морква)
********************
Зелена, а не гай,
Біла, а не сніг,
Кучерява, а без волосся. (Береза)
********************
Я найпершим зацвітаю
Синім цвітом серед гаю.
Відгадайте, що за квітка,
Бо мене не буде влітку. (Пролісок)
********************
На сонечко я схожий
І сонечко люблю.
За сонцем повертаю
Голівоньку свою. (Соняшник)
********************
Із зеленої сорочки,
Що зітхав весною гай,
Білі дивляться дзвіночки.
Як зовуть їх, відгадай! (Конвалії)
********************
У зеленім кожушку,
Костяній сорочці,
Я росту собі в ліску,
Всім зірвати хочеться! (Ліщина)
********************
Навесні цвітуть мої свічі,
Заглядають сонцю в вічі,
а під осінь ті свічки
Вдягнуть з голок кожушки. (Каштан)
— Розподіліть рослини, які ви відгадали, на однорічні і багаторічні.
— Поясніть, чому горох — однорічна рослина, морква — дворічна, пролісок, картопля — багаторічні трав’янисті рослини.
VI. П ідбиття підсумків. Рефлексія
— Що нового про рослини дізналися на уроці?
— Які бувають рослини за тривалістю життя?
— Наведіть приклади однорічних рослин; багаторічних рослин.
VII. До машнє завдання
Немає коментарів:
Дописати коментар