Українська мова 2 клас
Тема: Урок роз витку зв’язного мовлення. Роз повідь за сюжетним малюнком, планом і змістом вірша А. Житкевича «Осінь».
Мета: закріплювати вміння учнів вимовляти і писати слова з дзвінкими приголосними звуками в кінці слова і складу перед глухим; розвивати зв’язне мовлення, вміння давати повні відповіді на запитання; виховувати уважність.
Хід уроку
I. Організаційний момент
II. А ктуалізація опорних знань
1. П еревірка домашнього завдання (с. 38, вправа 104)
— Розкажіть народні прикмети, які ви знаєте.
— Прочитайте народну прикмету, яку ви дописали до поданих у підруч-
нику.
Великі і високі мурашині купи восени — на сувору зиму. Грім у вересні —
на теплу і тривалу осінь.
2. С лухання легенди про осінь
Легенда
За народним переказом, Осінь — старша дочка Сонця. Вона останньою за-
лишила батьківський дім і стала на Землі четвертою порою року. Посилаючи
Осінь на Землю, Сонце сказало їй: «Забирай усе моє багатство, віддаю все моє
золото. Будь щирою — і люди полюблять тебе».
— І Осінь виконує наказ Сонця і кожного року дарує нам щедрі дарунки.
— В Осені є три сини. Відгадайте, хто вони?
III. По відомлення теми і мети уроку
IV. В ивчення нового матеріалу
1. Р обота над віршем А. Житкевича «Осінь»
Осінь, осінь, листопад,
жовте листя стелить сад,
за моря в краї далекі
відлетіли вже лелеки.
Хмари небо затягли,
вітер віє з-за гори,
ходить осінь листопадом,
жовте листя стелить садом.
2. Р обота за сюжетним малюнком і планом
— Яка пора року зображена на малюнку?
— Які хмари пливуть по небу?
— Якого кольору листочки на деревах?
— Які плоди дарує осінній сад?
— Куди відлітають лелеки?
— Які кольори використав художник?
3. С кладання розповіді «Осінь»
53
V. Уз агальнення й систематизація знань
1. Г ра «Устав потрібне слово»
Прийшла (яка?) осінь.
Дерева і кущі одягли (яке?) вбрання.
Повіває (який?) вітерець.
Сонечко (що робить?), але не гріє.
(Хто?) готується до зими.
2. Г ра «Скільки речень?»
— Поділіть текст на речення.
Підкралась холодна осінь дерева і кущі скинули свої розкішні вбрання
сонечко все рідше виглядає комахи поховалися у щілини.
VI. П ідбиття підсумків. Рефлексія
Осінь така мила, осінь славна
Осінь матусі їсти несе:
Борщик у горщику;
Кашка у жменьці;
Скибка у пазусі;
Грушки у фартушку.
Осінь така мила,
Осінь славна, щира.
П. Тичина
Тема: Урок роз витку зв’язного мовлення. Роз повідь за сюжетним малюнком, планом і змістом вірша А. Житкевича «Осінь».
Мета: закріплювати вміння учнів вимовляти і писати слова з дзвінкими приголосними звуками в кінці слова і складу перед глухим; розвивати зв’язне мовлення, вміння давати повні відповіді на запитання; виховувати уважність.
Хід уроку
I. Організаційний момент
II. А ктуалізація опорних знань
1. П еревірка домашнього завдання (с. 38, вправа 104)
— Розкажіть народні прикмети, які ви знаєте.
— Прочитайте народну прикмету, яку ви дописали до поданих у підруч-
нику.
Великі і високі мурашині купи восени — на сувору зиму. Грім у вересні —
на теплу і тривалу осінь.
2. С лухання легенди про осінь
Легенда
За народним переказом, Осінь — старша дочка Сонця. Вона останньою за-
лишила батьківський дім і стала на Землі четвертою порою року. Посилаючи
Осінь на Землю, Сонце сказало їй: «Забирай усе моє багатство, віддаю все моє
золото. Будь щирою — і люди полюблять тебе».
— І Осінь виконує наказ Сонця і кожного року дарує нам щедрі дарунки.
— В Осені є три сини. Відгадайте, хто вони?
III. По відомлення теми і мети уроку
IV. В ивчення нового матеріалу
1. Р обота над віршем А. Житкевича «Осінь»
Осінь, осінь, листопад,
жовте листя стелить сад,
за моря в краї далекі
відлетіли вже лелеки.
Хмари небо затягли,
вітер віє з-за гори,
ходить осінь листопадом,
жовте листя стелить садом.
2. Р обота за сюжетним малюнком і планом
— Яка пора року зображена на малюнку?
— Які хмари пливуть по небу?
— Якого кольору листочки на деревах?
— Які плоди дарує осінній сад?
— Куди відлітають лелеки?
— Які кольори використав художник?
3. С кладання розповіді «Осінь»
53
V. Уз агальнення й систематизація знань
1. Г ра «Устав потрібне слово»
Прийшла (яка?) осінь.
Дерева і кущі одягли (яке?) вбрання.
Повіває (який?) вітерець.
Сонечко (що робить?), але не гріє.
(Хто?) готується до зими.
2. Г ра «Скільки речень?»
— Поділіть текст на речення.
Підкралась холодна осінь дерева і кущі скинули свої розкішні вбрання
сонечко все рідше виглядає комахи поховалися у щілини.
VI. П ідбиття підсумків. Рефлексія
Осінь така мила, осінь славна
Осінь матусі їсти несе:
Борщик у горщику;
Кашка у жменьці;
Скибка у пазусі;
Грушки у фартушку.
Осінь така мила,
Осінь славна, щира.
П. Тичина
Немає коментарів:
Дописати коментар