Природа 2 клас
Тема: Звірі взимку
Мета: дати учням уявлення про те, як зимують звірі; обговорити, як можна допомогти тваринам; розвивати мовлення учнів; виховувати допитливість, любов до тварин, що мешкають у лісах.
Хід уроку
I. Організаційний момент
II. А ктуалізація опорних знань, мотивація навчальної діяльності
Перевірка домашнього завдання
Гра «Так чи ні?»
- Сонце стоїть низько на небосхилі. (Так)
- Річки й ставки вкрились льодом. (Так)
- Падають рясні дощі. (Ні. Сніг.)
- Небо часто вкривають темні хмари. (Так)
- Всі дерева стоять голі. (Ні. Хвойні дерева зелені.)
- Повітря надворі тепле (Ні. Холодне.)
- На землю падає сніг. (Так)
— Які зміни сталися в неживій природі з приходом зими? (Сонце з’являється ненадовго, піднімається невисоко, дає мало тепла і світла, похолоднішало, річки замерзли, опади — сніг.)
— Безумовно, зміни в неживій природі вплинули на життя звірів.
III. По відомлення теми і мети уроку
— Сьогодні на уроці ми говоритимемо про життя звірів узимку.
IV. В ивчення нового матеріалу
1. Р обота за підручником (с. 77–81)
— Пригадайте, як звірі готуються до зими.
— Доведіть, що життя в лісі, на луці взимку не завмерло.
— Чим живиться заєць узимку? Що можна побачити, спостерігаючи за білкою? Як живе взимку лисиця? Чим живиться?
— Розгляньте малюнки на с. 78. Чиї сліди зображено? Де їх можна побачити?
— Чому ведмедю не треба виходити на полювання?
— Коли у ведмедиці народжуються ведмежата? Ведмедиця годує їх своїм молоком. А коли пригріє весняне сонце, виведе їх з барлогу.
— Як живуть узимку козулі? Чим живляться козулі? Як уберігаються від ворога?
— Чим живляться дикі кабани?
Перевір себе
— Як переживають зиму звірі?
— Чи доводилося тобі спостерігати за звірами у зимовому лісі, парку? Розкажи про свої спостереження.
— За малюнком на с. 80 поясніть ланцюг живлення.
— Складіть ланцюг живлення у зимовому лісі.
— Поміркуйте, сліди яких звірів не можна зустріти в зимовому лісі.
— Прочитайте і поясніть, чому тваринам узимку, особливо якщо зима дуже морозна й сніжна, потрібна допомога людини.
— Розгляньте малюнки. Як люди дбають про лісових звірів узимку?
— Якщо у вашій місцевості є лісове господарство, вирішіть, як допомагатимете дорослим турбуватися про звірів узимку.
Підсумок. Багато цікавого можна спостерігати в житті звірів узимку в природі. По-різному переживають зиму звірі. Лютої зими звірам потрібна допомога людей.
2. Фізкультхвилинка
V. Уз агальнення й систематизація знань
1. Г ра «Так — не так»
— Чи вірите ви, що:
- взимку у ведмедиці народжуються ведмежата?
- білка всю зиму спить у дуплі?
- заєць узимку живиться тими запасами, які він приготував з осені?
- лисиця ловить мишей під снігом?
2. Р обота в парах
Хто чим живиться?
Кора і гілки — птахи.
Насіння і ягоди — білки і птахи.
Горіхи — кабани.
Жолуді — лосі, зайці, олені.
3. Т естування
1) Хто живиться корою дерев?
а) Заєць;
б) лисиця;
в) вовк.
2) Хто взимку смокче лапу?
а) Кабан;
б) лось;
в) ведмідь.
3) Хто найнебезпечніший ворог мишей?
а) Кабан;
б) лось;
в) заєць;
г) лисиця.
VI. П ідбиття підсумків. Рефлексія
У ч и т е л ь
Холодно взимку зайчатам і білці,
песику в будці, в сараї корівці...
Мерзнуть у котика лапки і вуха,
мерзне ворона в лиху завірюху.
Як допоможемо дружно, малята,—
виживуть взимку птахи і звірята.
Л. Левченко
— Що нового дізналися на уроці?
— Як переживають зиму звірі?
— Хто допомагає звірам узимку?
VII. До машнє завдання
Тема: Звірі взимку
Мета: дати учням уявлення про те, як зимують звірі; обговорити, як можна допомогти тваринам; розвивати мовлення учнів; виховувати допитливість, любов до тварин, що мешкають у лісах.
Хід уроку
I. Організаційний момент
II. А ктуалізація опорних знань, мотивація навчальної діяльності
Перевірка домашнього завдання
Гра «Так чи ні?»
- Сонце стоїть низько на небосхилі. (Так)
- Річки й ставки вкрились льодом. (Так)
- Падають рясні дощі. (Ні. Сніг.)
- Небо часто вкривають темні хмари. (Так)
- Всі дерева стоять голі. (Ні. Хвойні дерева зелені.)
- Повітря надворі тепле (Ні. Холодне.)
- На землю падає сніг. (Так)
— Які зміни сталися в неживій природі з приходом зими? (Сонце з’являється ненадовго, піднімається невисоко, дає мало тепла і світла, похолоднішало, річки замерзли, опади — сніг.)
— Безумовно, зміни в неживій природі вплинули на життя звірів.
III. По відомлення теми і мети уроку
— Сьогодні на уроці ми говоритимемо про життя звірів узимку.
IV. В ивчення нового матеріалу
1. Р обота за підручником (с. 77–81)
— Пригадайте, як звірі готуються до зими.
— Доведіть, що життя в лісі, на луці взимку не завмерло.
— Чим живиться заєць узимку? Що можна побачити, спостерігаючи за білкою? Як живе взимку лисиця? Чим живиться?
— Розгляньте малюнки на с. 78. Чиї сліди зображено? Де їх можна побачити?
— Чому ведмедю не треба виходити на полювання?
— Коли у ведмедиці народжуються ведмежата? Ведмедиця годує їх своїм молоком. А коли пригріє весняне сонце, виведе їх з барлогу.
— Як живуть узимку козулі? Чим живляться козулі? Як уберігаються від ворога?
— Чим живляться дикі кабани?
Перевір себе
— Як переживають зиму звірі?
— Чи доводилося тобі спостерігати за звірами у зимовому лісі, парку? Розкажи про свої спостереження.
— За малюнком на с. 80 поясніть ланцюг живлення.
— Складіть ланцюг живлення у зимовому лісі.
— Поміркуйте, сліди яких звірів не можна зустріти в зимовому лісі.
— Прочитайте і поясніть, чому тваринам узимку, особливо якщо зима дуже морозна й сніжна, потрібна допомога людини.
— Розгляньте малюнки. Як люди дбають про лісових звірів узимку?
— Якщо у вашій місцевості є лісове господарство, вирішіть, як допомагатимете дорослим турбуватися про звірів узимку.
Підсумок. Багато цікавого можна спостерігати в житті звірів узимку в природі. По-різному переживають зиму звірі. Лютої зими звірам потрібна допомога людей.
2. Фізкультхвилинка
V. Уз агальнення й систематизація знань
1. Г ра «Так — не так»
— Чи вірите ви, що:
- взимку у ведмедиці народжуються ведмежата?
- білка всю зиму спить у дуплі?
- заєць узимку живиться тими запасами, які він приготував з осені?
- лисиця ловить мишей під снігом?
2. Р обота в парах
Хто чим живиться?
Кора і гілки — птахи.
Насіння і ягоди — білки і птахи.
Горіхи — кабани.
Жолуді — лосі, зайці, олені.
3. Т естування
1) Хто живиться корою дерев?
а) Заєць;
б) лисиця;
в) вовк.
2) Хто взимку смокче лапу?
а) Кабан;
б) лось;
в) ведмідь.
3) Хто найнебезпечніший ворог мишей?
а) Кабан;
б) лось;
в) заєць;
г) лисиця.
VI. П ідбиття підсумків. Рефлексія
У ч и т е л ь
Холодно взимку зайчатам і білці,
песику в будці, в сараї корівці...
Мерзнуть у котика лапки і вуха,
мерзне ворона в лиху завірюху.
Як допоможемо дружно, малята,—
виживуть взимку птахи і звірята.
Л. Левченко
— Що нового дізналися на уроці?
— Як переживають зиму звірі?
— Хто допомагає звірам узимку?
VII. До машнє завдання
Немає коментарів:
Дописати коментар