Природа 2 клас
Тема: Погода взимку
Мета: ознайомити дітей з особливостями погоди взимку; узагальнити життєві спостереження дітей про зміни в природі з приходом зими; розвивати спостережливість, мовлення, творчі і пізнавальні здібності; виховувати любов до рідної природи, почуття прекрасного.
Хід уроку
I. Організаційний момент
II. А ктуалізація опорних знань
Перевірка домашнього завдання
— Що змінилося в природі з настанням зими?
— Які фарби зникли, а які — з’явилися?
— Які звуки зникли, а які — з’явилися?
— Які запахи зникли, а які — з’явилися?
III. По відомлення теми і мети уроку
— Сьогодні на уроці ми розглянемо особливості погоди взимку.
IV. В ивчення нового матеріалу
1. Р обота за підручником (с. 66–69)
— Пригадайте, що таке погода, та назвіть її складові. Яка буває погода взимку?
— Доведіть, що погода взимку непостійна.
— Розкажіть, яка погода за вікном. Для розповіді використайте слова: тепло, холодно, морозно, ясно, хмарно, сніг, дощ, сніг з дощем, сильний вітер, без вітру, метелиця, іній.
— Назвіть зимові місяці. Який з них розпочинає зиму?
— Розгляньте фотографію на с. 67.
— Як починається грудень? Як у народі ще називали грудень?
— Поміркуйте, чому такі назви отримав місяць грудень.
— Назва «грудень» походить від мерзлих грудок. Після осінніх дощів розбиті возами ґрунтові дороги замерзали. Їздити такими дорогами було важко.
— Які прикмети про погоду в грудні вам відомі?
— Поясніть, чому в народі кажуть: «Грудень рік кінчає, справжній зимі двері відчиняє»?
— Який місяць приходить на зміну грудню?
— Поміркуйте, чому так кажуть: «Січень — весні дідусь, а зимі — цар»?
— Які народні назви мав січень?
— Які народні приказки про січень вам відомі?
— Які існували прикмети? Спробуйте перевірити ці прикмети.
— Який найкоротший місяць року? Яка погода у лютому?
— Як називають тонкий шар льоду на земній поверхні після відлиги при зниженні температури?
— Які народні приказки про лютий вам відомі?
— Які прикмети є у лютому?
Перевір себе
— Поясни, чому зимові місяці отримали такі назви.
— Що таке ожеледиця? Для якого місяця вона характерна?
— Чи доводилося тобі спостерігати зимові явища природи? Які саме?
Висновок
Ознаки зимової погоди:
- стає холодніше;
- небо частіше покрите хмарами;
- опади випадають у вигляді снігу;
- дні стають коротші, а ночі довші.
2. Фізкультхвилинка
V. Уз агальнення й систематизація знань
1. Р обота в групах
Складання повідомлення про погоду
— Яка температура повітря?
— Як виглядає небо?
— Яка тривалість дня?
— Які опади?
— Зима — найсуворіша пора року. Земля вкрита білою сніговою ковдрою. Сонце світить, але не гріє. Стоять люті морози. Дні короткі, а ночі довгі. Небо похмуре, закрито хмарами. Ґрунт замерзнув. На деревах і кущах лежить сніг. Скуті льодом швидкі річки і озера.
2. Г ра «Упіймай зимовий місяць»
Серпень, листопад, травень, грудень, вересень, липень, січень, лютий, березень.
3. Г ра «Надійшов лист»
Здрастуй, дядьку Федір!
У селі Простоквашино настала зима! Сонце піднімається високо над горизонтом і добре гріє землю. Щодня йдуть проливні дощі, тому снігу випало багато, і він іскриться на сонці усіма барвами веселки. Дерева тішать очі своїм листям. Ми із Шариком часто бігаємо купатися на річку. Зимові розваги такі веселі! Ми ходимо на лижах, катаємося на ковзанах, санчатах, велосипеді з гірки, граємо в сніжки, будуємо снігові фортеці, ганяємо шайбу. Приїжджай швидше, гратимемо і зустрічатимемо разом Новий рік!
Кіт Матроскин
— Яких помилок припустився у своєму листі Кіт Матроскин?
4. Г ра «Збери приказки»
Взимку сонце світить, як комарів носок.
Сонце — на літо, зима — та не гріє.
Зимою деньок, на мороз.
VI. П ідбиття підсумків. Рефлексія
— Яка погода переважає взимку?
— Як змінюється температура повітря?
— Як виглядає небо?
— Як змінюється тривалість дня?
— Що відбувається з ґрунтом?
— Що відбувається з водоймами?
— Які опади випадають узимку?
VII. До машнє завдання
Тема: Погода взимку
Мета: ознайомити дітей з особливостями погоди взимку; узагальнити життєві спостереження дітей про зміни в природі з приходом зими; розвивати спостережливість, мовлення, творчі і пізнавальні здібності; виховувати любов до рідної природи, почуття прекрасного.
Хід уроку
I. Організаційний момент
II. А ктуалізація опорних знань
Перевірка домашнього завдання
— Що змінилося в природі з настанням зими?
— Які фарби зникли, а які — з’явилися?
— Які звуки зникли, а які — з’явилися?
— Які запахи зникли, а які — з’явилися?
III. По відомлення теми і мети уроку
— Сьогодні на уроці ми розглянемо особливості погоди взимку.
IV. В ивчення нового матеріалу
1. Р обота за підручником (с. 66–69)
— Пригадайте, що таке погода, та назвіть її складові. Яка буває погода взимку?
— Доведіть, що погода взимку непостійна.
— Розкажіть, яка погода за вікном. Для розповіді використайте слова: тепло, холодно, морозно, ясно, хмарно, сніг, дощ, сніг з дощем, сильний вітер, без вітру, метелиця, іній.
— Назвіть зимові місяці. Який з них розпочинає зиму?
— Розгляньте фотографію на с. 67.
— Як починається грудень? Як у народі ще називали грудень?
— Поміркуйте, чому такі назви отримав місяць грудень.
— Назва «грудень» походить від мерзлих грудок. Після осінніх дощів розбиті возами ґрунтові дороги замерзали. Їздити такими дорогами було важко.
— Які прикмети про погоду в грудні вам відомі?
— Поясніть, чому в народі кажуть: «Грудень рік кінчає, справжній зимі двері відчиняє»?
— Який місяць приходить на зміну грудню?
— Поміркуйте, чому так кажуть: «Січень — весні дідусь, а зимі — цар»?
— Які народні назви мав січень?
— Які народні приказки про січень вам відомі?
— Які існували прикмети? Спробуйте перевірити ці прикмети.
— Який найкоротший місяць року? Яка погода у лютому?
— Як називають тонкий шар льоду на земній поверхні після відлиги при зниженні температури?
— Які народні приказки про лютий вам відомі?
— Які прикмети є у лютому?
Перевір себе
— Поясни, чому зимові місяці отримали такі назви.
— Що таке ожеледиця? Для якого місяця вона характерна?
— Чи доводилося тобі спостерігати зимові явища природи? Які саме?
Висновок
Ознаки зимової погоди:
- стає холодніше;
- небо частіше покрите хмарами;
- опади випадають у вигляді снігу;
- дні стають коротші, а ночі довші.
2. Фізкультхвилинка
V. Уз агальнення й систематизація знань
1. Р обота в групах
Складання повідомлення про погоду
— Яка температура повітря?
— Як виглядає небо?
— Яка тривалість дня?
— Які опади?
— Зима — найсуворіша пора року. Земля вкрита білою сніговою ковдрою. Сонце світить, але не гріє. Стоять люті морози. Дні короткі, а ночі довгі. Небо похмуре, закрито хмарами. Ґрунт замерзнув. На деревах і кущах лежить сніг. Скуті льодом швидкі річки і озера.
2. Г ра «Упіймай зимовий місяць»
Серпень, листопад, травень, грудень, вересень, липень, січень, лютий, березень.
3. Г ра «Надійшов лист»
Здрастуй, дядьку Федір!
У селі Простоквашино настала зима! Сонце піднімається високо над горизонтом і добре гріє землю. Щодня йдуть проливні дощі, тому снігу випало багато, і він іскриться на сонці усіма барвами веселки. Дерева тішать очі своїм листям. Ми із Шариком часто бігаємо купатися на річку. Зимові розваги такі веселі! Ми ходимо на лижах, катаємося на ковзанах, санчатах, велосипеді з гірки, граємо в сніжки, будуємо снігові фортеці, ганяємо шайбу. Приїжджай швидше, гратимемо і зустрічатимемо разом Новий рік!
Кіт Матроскин
— Яких помилок припустився у своєму листі Кіт Матроскин?
4. Г ра «Збери приказки»
Взимку сонце світить, як комарів носок.
Сонце — на літо, зима — та не гріє.
Зимою деньок, на мороз.
VI. П ідбиття підсумків. Рефлексія
— Яка погода переважає взимку?
— Як змінюється температура повітря?
— Як виглядає небо?
— Як змінюється тривалість дня?
— Що відбувається з ґрунтом?
— Що відбувається з водоймами?
— Які опади випадають узимку?
VII. До машнє завдання
Немає коментарів:
Дописати коментар