середа, 11 вересня 2013 р.

Математика 2 клас Тема. Таблиця ділення на 2. Розв’язування задач на ділення.

Математика 2 клас

Тема. Таблиця ділення на 2. Розв’язування задач на ділення.

Мета: скласти таблицю ділення на 2; формувати обчислювальні навички учнів; розвивати вміння пояснювати особливості, закономірності, аналізувати, зіставляти, порівнювати; розширювати світогляд; підвищувати мотивацію до навчання.

ХІД УРОКУ
I. Організаційний момент
II. Контроль, корекція і закріплення знань
1 Усна лічба
1) Знайдіть приклади з відповіддю 22.
20 + 2            50 – 28              11 + 11
30 – 8            18 + 4                32 – 10
50 – 27          30 – 9                31 – 9
— Який з цих прикладів можна записати за допомогою дії множення? Запишіть.
11 • 2 = 22
— Що означає в цьому виразі число 11? 2?
2) Обчисліть.
3 • 2 + 7 =                       7 • 2 – 7 =
8 • 2 – 9 =                       9 • 2 – 9 =
6 • 2 + 4 =                       2 • 8 + 2 =
5 • 2 + 3 =                       2 • 6 + 2 =
3) Гра «Шифрувальники».
— Розшифруйте тему уроку.
30 56 20 32 84 7 80
27 + 3 = Д            26 + 30 = І            75 – 55 = Л
60 – 28 = Е           90 – 6 = Н            15 – 8 = Н
57 + 23 = Я
III. Повідомлення теми і мети уроку
На дошці з’являється назва теми: «Ділення».
IV. Вивчення нового матеріалу
1 Пояснення матеріалу
1) На дошці — приклади:
10 : 2 =
14 : 2 =
— Чи зможемо без малюнка розв’язати приклади?
2) 2 • 3 = 6
— Прочитайте приклад, називаючи компоненти.
— Згадайте правило про знаходження невідомого множника через добуток і інший множник.
— Щоб легко скласти нову таблицю, необхідно мати ключ. Цим ключем є відповідь на питання: «Який зв’язок між множенням і діленням?»
3) Складання таблиці ділення на 2 з опорою на таблицю множення. Запис на дошці і в зошитах. (У зошитах — тільки таблиця ділення.)
6 : 2 = 3                      6 : 3 = 2
8 : 2 = 4   і т. д.          8 : 4 = 2 і т. д.
2 Первинне закріплення
1) Розв’язування прикладів з коментуванням.
18 : 2 + 6          12 : 2 + 5            16 : 2 + 37
2) Колективне розв’язування задач.
— Користуючись таблицею ділення на 2, розв’яжіть задачі.
• У бібліотеці було видано 14 книг, по 2 книги кожному відвідувачу. Скільки було відвідувачів?
• У двох коробках усього 12 олівців, порівну в кожній коробці. Скільки олівців в одній такій коробці?
V. Розвиток математичних знань
1 Обчислення прикладів
7 • 2 =       2 • 2 =          69 – (36 + 13) =            42 + (18 + 17) =
3 • 2 =       8 • 2 =          78 – (15 + 28) =            66 + (19 + 11) =
2 Розв’язування задач
1) Купили 9 коробок ялинкових іграшок, по 2 іграшки в кожній, і ще 6 кульок. Скільки всього іграшок купили?
2) 18 цукерок роздали дітям, по 2 штуки. Скільки дітей отримали цукерки?
3) У три бідони налили 100 л молока. У перший з них — 35 л, у другий — 37 л. Скільки літрів молока налили в третій бідон?
4) На пришкільній ділянці працювали 22 хлопчики і 15 дівчаток. У приміщення перейшли працювати 8 дівчаток. Скільки учнів залишилося працювати на пришкільній ділянці?
— Розв’яжіть цю задачу різними способами.
3 Офтальмологічна пауза
4 Розв’язування логічної задачі
Три брати вчилися в різних класах однієї школи: Іван, Сашко і Сергій. Іван був не старший від Сергія, а Сашко — не старший від Івана. Назвіть ім’я старшого з братів, середнього, а потім молодшого.
Відповідь:
Іван Сашко Сергій
старший +
середній +
молодший +
VI. Підбиття підсумків. Рефлексія

Немає коментарів:

Дописати коментар