Математика 2 клас
Тема. Ознайомлення учнів з дією ділення. Знак ділення. Розв’язування задач.
Мета: ознайомити учнів з дією ділення та зі знаком «ділення» шляхом розв’язування задач на ділення на вміщення; розвивати обчислювальні навички, вміння розв’язувати задачі; розвивати мислення і пам’ять учнів; виховувати працьовитість, взаємодопомогу; прищеплювати інтерес до предмета.
ХІД УРОКУ
I. Організаційний момент
II. Повторення вивченого матеріалу
1 Усна лічба
1) Який числовий вираз зайвий і чому?
3 + 3 + 3 + 3 4 + 3 + 4 + 4
4 + 4 + 4 2 + 2 + 2 + 2
(Діти відповідають, що другий вираз зайвий, адже його не можна замінити множенням.)
2) Обчисліть.
2 • 4 = 2 • 9 = 42 + 49 = 76 + (4 + 7) =
2 • 8 = 2 • 7 = 66 – 38 = 82 + (9 + 9) =
2 • 6 = 2 • 5 = 80 – 71 = 35 + (15 – 7) =
3) Гра «Вгадай слово».
— Якщо правильно виконаєте завдання, дізнаєтеся, що вивчатимемо на уроці.
2 Хвилинка каліграфії з логічним завданням
5 12 17 19 16 10 3 14 8 18
— У вас на партах — конверти і марки. Працівники пошти попросили допомогти відправити листи, наклеївши на кожен конверт марки. На партах 6 марок. Наклеюємо по 2 марки на кожен конверт. (Діти виконують практичну роботу.)
— Скільки разів по 2 ви взяли? (Тричі)
На дошці схематично зображена ця задача і розв’язання дією ділення.
6 : 2 = 3 (кон.)
Учні роблять висновки про те, що поділити — означає роздати порівну.
2) Розкладіть, будь ласка, 10 монет у групи, по 2 монети в кожну. Визначте, скільки вийшло таких груп? (5 груп по 2 монети)
— Атепер розкладіть 10 монет у групи по 5 монет. Скільки груп? (2 групи по 5 монет)
— Якими словами можна замінити слово «розкласти»? (Діти малюють умову задачі, розділяючи монети вертикальною рискою.)
— Аяк бути, якщо в задачі використовуються великі числа?
У математиці існує спеціальний знак ділення, хто знає — який?
(Запис розв’язання задач.)
Висновок. Щоб 10 розділити на 5, треба дізнатися, скільки разів по 5 міститься в 10. Щоб 10 розділити на 2, треба дізнатися, скільки разів по 2 міститься в 10.
3) Накресліть відрізок завдовжки 12 см. За допомогою лінійки розділіть його на дві рівні частини. Якої довжини вийшла одна частина?
— Ви виконали дію ділення. Дія ділення позначається знаком (:).
— Виконана вами дія записується так:
12 : 2 = 6.
— Якби цей відрізок ділили на три рівні частини, то отримали б:
12 : 3 = 4.
2 Первинне закріплення
1. Колективне складання прикладів на ділення
У пакети розклали 12 яблук, по 4 яблука в кожен пакет. Скільки пакетів знадобилося?
— Скільки було яблук? (12)
— На скільки рівних пакетів поділили? (На 4)
По тарілочках розклали 8 цукерок, по 2 цукерки на кожну. На скільки тарілочок вистачило цих цукерок?
— Скільки було цукерок? (8)
— По скільки цукерок поділили? (По 2)
У пучки зв’язали 14 морквин, по 7 морквин у кожному. Скільки пучків вийшло?
— Скільки було морквин? (14)
— По скільки морквин поділили? (По 7)
2. Практичні завдання
— Намалюйте 12 квадратиків і розділіть їх на 2 рівних частини (на 4, на 6). Запишіть приклади на ділення.
— Смужку паперу завдовжки 12 см розділили на частини, по 2 см кожна. Скільки вийшло частин?
IV. Розвиток математичних знань
1 Розв’язування задач
1) Привезли — 8 пак. по 2 кг
Витратили — 7 кг
Залишилося — ?
2) Складіть задачу, яка б розв’язувалася такими виразами:
а) 16 + 18 = б) (16 + 18) – 9 =
2 Офтальмологічна пауза
3 Розв’язування логічних завдань
1) По двору ходили гуси. В усіх гусей Петрик нарахував 6 лап. Скільки було гусей? (3)
2) На огорожі сиділо 6 горобців. До них прилетіло ще 6 горобців. Кіт підкрався і схопив одного горобця. Скільки горобців залишилося на огорожі? (Жодного)
3) Кухар розрізав палку ковбаси в 4 місцях. Скільки шматків вийшло? (5)
4) Цеглина важить 2 кг і ще півцеглини. Скільки важать 2 цеглини? (8 кг)
Підказка. Скільки в цеглині половинок? Скільки важить кожна половинка? а ціла цеглина? (8 кг)
V. Підбиття підсумків. Рефлексія
— Що нового дізналися на уроці?
— Що здалося складним?
— Що таке «ділення»?
Тема. Ознайомлення учнів з дією ділення. Знак ділення. Розв’язування задач.
Мета: ознайомити учнів з дією ділення та зі знаком «ділення» шляхом розв’язування задач на ділення на вміщення; розвивати обчислювальні навички, вміння розв’язувати задачі; розвивати мислення і пам’ять учнів; виховувати працьовитість, взаємодопомогу; прищеплювати інтерес до предмета.
ХІД УРОКУ
I. Організаційний момент
II. Повторення вивченого матеріалу
1 Усна лічба
1) Який числовий вираз зайвий і чому?
3 + 3 + 3 + 3 4 + 3 + 4 + 4
4 + 4 + 4 2 + 2 + 2 + 2
(Діти відповідають, що другий вираз зайвий, адже його не можна замінити множенням.)
2) Обчисліть.
2 • 4 = 2 • 9 = 42 + 49 = 76 + (4 + 7) =
2 • 8 = 2 • 7 = 66 – 38 = 82 + (9 + 9) =
2 • 6 = 2 • 5 = 80 – 71 = 35 + (15 – 7) =
3) Гра «Вгадай слово».
— Якщо правильно виконаєте завдання, дізнаєтеся, що вивчатимемо на уроці.
2 Хвилинка каліграфії з логічним завданням
5 12 17 19 16 10 3 14 8 18
— У вас на партах — конверти і марки. Працівники пошти попросили допомогти відправити листи, наклеївши на кожен конверт марки. На партах 6 марок. Наклеюємо по 2 марки на кожен конверт. (Діти виконують практичну роботу.)
— Скільки разів по 2 ви взяли? (Тричі)
На дошці схематично зображена ця задача і розв’язання дією ділення.
6 : 2 = 3 (кон.)
Учні роблять висновки про те, що поділити — означає роздати порівну.
2) Розкладіть, будь ласка, 10 монет у групи, по 2 монети в кожну. Визначте, скільки вийшло таких груп? (5 груп по 2 монети)
— Атепер розкладіть 10 монет у групи по 5 монет. Скільки груп? (2 групи по 5 монет)
— Якими словами можна замінити слово «розкласти»? (Діти малюють умову задачі, розділяючи монети вертикальною рискою.)
— Аяк бути, якщо в задачі використовуються великі числа?
У математиці існує спеціальний знак ділення, хто знає — який?
(Запис розв’язання задач.)
Висновок. Щоб 10 розділити на 5, треба дізнатися, скільки разів по 5 міститься в 10. Щоб 10 розділити на 2, треба дізнатися, скільки разів по 2 міститься в 10.
3) Накресліть відрізок завдовжки 12 см. За допомогою лінійки розділіть його на дві рівні частини. Якої довжини вийшла одна частина?
— Ви виконали дію ділення. Дія ділення позначається знаком (:).
— Виконана вами дія записується так:
12 : 2 = 6.
— Якби цей відрізок ділили на три рівні частини, то отримали б:
12 : 3 = 4.
2 Первинне закріплення
1. Колективне складання прикладів на ділення
У пакети розклали 12 яблук, по 4 яблука в кожен пакет. Скільки пакетів знадобилося?
— Скільки було яблук? (12)
— На скільки рівних пакетів поділили? (На 4)
По тарілочках розклали 8 цукерок, по 2 цукерки на кожну. На скільки тарілочок вистачило цих цукерок?
— Скільки було цукерок? (8)
— По скільки цукерок поділили? (По 2)
У пучки зв’язали 14 морквин, по 7 морквин у кожному. Скільки пучків вийшло?
— Скільки було морквин? (14)
— По скільки морквин поділили? (По 7)
2. Практичні завдання
— Намалюйте 12 квадратиків і розділіть їх на 2 рівних частини (на 4, на 6). Запишіть приклади на ділення.
— Смужку паперу завдовжки 12 см розділили на частини, по 2 см кожна. Скільки вийшло частин?
IV. Розвиток математичних знань
1 Розв’язування задач
1) Привезли — 8 пак. по 2 кг
Витратили — 7 кг
Залишилося — ?
2) Складіть задачу, яка б розв’язувалася такими виразами:
а) 16 + 18 = б) (16 + 18) – 9 =
2 Офтальмологічна пауза
3 Розв’язування логічних завдань
1) По двору ходили гуси. В усіх гусей Петрик нарахував 6 лап. Скільки було гусей? (3)
2) На огорожі сиділо 6 горобців. До них прилетіло ще 6 горобців. Кіт підкрався і схопив одного горобця. Скільки горобців залишилося на огорожі? (Жодного)
3) Кухар розрізав палку ковбаси в 4 місцях. Скільки шматків вийшло? (5)
4) Цеглина важить 2 кг і ще півцеглини. Скільки важать 2 цеглини? (8 кг)
Підказка. Скільки в цеглині половинок? Скільки важить кожна половинка? а ціла цеглина? (8 кг)
V. Підбиття підсумків. Рефлексія
— Що нового дізналися на уроці?
— Що здалося складним?
— Що таке «ділення»?
Немає коментарів:
Дописати коментар