Природа 2 клас
Тема. Які спостереження за природою допомогли людині створити календар?
Мета: вчити учнів знаходити в додаткових джерелах знань відповіді на запитання до природи, готувати розповіді та обговорювати їх; розширювати світогляд учнів, розвивати мовлення, мислення; виховувати інтерес до пізнання.
Хід уроку
I. Організаційний момент
II. Актуалізація опорних знань
1. Перевірка домашнього завдання
— Що падає від предметів, які освітлює сонце?
— Що таке гномон?
2. Р обота над загадкою
*********************
Є в квартирі молодець
Математик і мудрець.
Він тебе не підведе
Бо точний рахунок дням веде. (Календар)
III. По відомлення теми і мети уроку
— Сьогодні на уроці ми поговоримо про дивний винахід, яким користується кожна людина, про винахід, який є в кожному будинку. Ми так звикли до нього, що дуже часто здається — він був завжди. Але це не так. Тільки завдяки цьому пам’ятнику культури і науки ми можемо по-справжньому вивчати історію, саме цей винахід пов’язує нас з історією всього людства. Наш сьогоднішній урок буде присвячений календарю. Ми з’ясуємо, які спостереження за природою допомогли людині створити календар.
IV. Вивчення нового матеріалу
1. Робота за підручником (с. 148)
— Висить на стіні календар. Одним календар нагадує, що незабаром кані-
кули, іншим, що настає футбольний сезон. Наші предки багато тисячоліть тому навчилися вимірювати проміжки часу, зіставляти їх із явищами, які повторювалися періодично (зміна дня і ночі, пір року).
— Що помітила людина, коли почала вирощувати хліб і збирати врожай?
— Хто першими визначили тривалість року з високою точністю? Як вони до цього додумалися? Скільки років тому це сталося?
2. Фізкультхвилинка
V. Узагальнення й систематизація знань
1. Слухання розповідей учнів про те, які спостереження за природою
допомогли людині створити календар
2. Робота над загадками
— Про які місяці йдеться?
**********************
Пухнастий сніг усе вкриває,
Різдвяна зірка в небі сяє.
Повсюди радість, щастя, сміх —
Цей місяць перший із усіх. (Січень)
**********************
Другий він в календарі,
Холодно о цій порі.
Снігопади, завірюха,
Всі ховають в шапки вуха. (Лютий)
**********************
Промінчик лагідно всміхнувся,
У лісі пролісок проснувся.
Все прокидається від сну,
Стрічає дівчину-Весну. (Березень)
*********************
Квітнуть вишні, абрикоси,
Зеленіють верби коси...
...І зайчик сонячний сміється,
Бо теплий дощик з неба ллється. (Квітень)
*********************
П’ятим в році він приходить,
Із лепехою заходить.
У весни — останній він,
Далі — літа чути дзвін! (Травень)
Полуничку у сметанці
Приготуємо ми вранці.
Літо бавиться в дворі,
Знов кусають комарі! (Червень)
*********************
Липи квіточками вбрались,
Віддавати цвіт зібрались.
Покупатись кличе річка,
Тепла в ній уже водичка! (Липень)
*********************
Дині, гарбузи, томати:
Смакувати, смакувати...
От і літечка кінець,
Осінь йде вже навпростець. (Серпень)
*********************
В школах дзвоник продзвенів,
Школярів дім знань зустрів.
В лісі виросли грибочки,
У опеньках всі пеньочки... (Вересень)
Мов вогонь, палає світ,
Полетіло листя з віт...
Пташки в вирій відлітають,
Хмарки дощик розсипають... (Жовтень)
*********************
Вправо, вліво, вниз, назад —
Всюди справжній листопад.
Трішки ще — і вже зима,
От і осені нема... (Листопад)
*********************
Під подушкою пакунки —
Миколайчика дарунки.
Трішки ще й почне свій лік,
Не старий, а Новий рік! (Грудень)
*********************
3. Г ра «Обери правильну відповідь»
Календар потрібний людям для:
прикраси;
відліку часу;
тренування в математиці і астрономії.
4. Запитання для допитливих
Березень — місяць, коли на березах з’являються сережки. Квітень — це місяць цвітіння квітів. Як ви вважаєте, чому травень був так названий нашими древніми предками? Червень — червоний, красивий. Липень — час цвітіння липи. Здогадайтеся, чому серпень так назвали?
VI. П ідбиття підсумків. Рефлексія
— Що нового вивчили на уроці?
— Які спостереження за природою допомогли людині створити календар?
— Назвіть зимові (весняні, літні, осінні) місяці.
— Які з цих назв ви можете пояснити?
VII. До машнє завдання
Тема. Які спостереження за природою допомогли людині створити календар?
Мета: вчити учнів знаходити в додаткових джерелах знань відповіді на запитання до природи, готувати розповіді та обговорювати їх; розширювати світогляд учнів, розвивати мовлення, мислення; виховувати інтерес до пізнання.
Хід уроку
I. Організаційний момент
II. Актуалізація опорних знань
1. Перевірка домашнього завдання
— Що падає від предметів, які освітлює сонце?
— Що таке гномон?
2. Р обота над загадкою
*********************
Є в квартирі молодець
Математик і мудрець.
Він тебе не підведе
Бо точний рахунок дням веде. (Календар)
III. По відомлення теми і мети уроку
— Сьогодні на уроці ми поговоримо про дивний винахід, яким користується кожна людина, про винахід, який є в кожному будинку. Ми так звикли до нього, що дуже часто здається — він був завжди. Але це не так. Тільки завдяки цьому пам’ятнику культури і науки ми можемо по-справжньому вивчати історію, саме цей винахід пов’язує нас з історією всього людства. Наш сьогоднішній урок буде присвячений календарю. Ми з’ясуємо, які спостереження за природою допомогли людині створити календар.
IV. Вивчення нового матеріалу
1. Робота за підручником (с. 148)
— Висить на стіні календар. Одним календар нагадує, що незабаром кані-
кули, іншим, що настає футбольний сезон. Наші предки багато тисячоліть тому навчилися вимірювати проміжки часу, зіставляти їх із явищами, які повторювалися періодично (зміна дня і ночі, пір року).
— Що помітила людина, коли почала вирощувати хліб і збирати врожай?
— Хто першими визначили тривалість року з високою точністю? Як вони до цього додумалися? Скільки років тому це сталося?
2. Фізкультхвилинка
V. Узагальнення й систематизація знань
1. Слухання розповідей учнів про те, які спостереження за природою
допомогли людині створити календар
2. Робота над загадками
— Про які місяці йдеться?
**********************
Пухнастий сніг усе вкриває,
Різдвяна зірка в небі сяє.
Повсюди радість, щастя, сміх —
Цей місяць перший із усіх. (Січень)
**********************
Другий він в календарі,
Холодно о цій порі.
Снігопади, завірюха,
Всі ховають в шапки вуха. (Лютий)
**********************
Промінчик лагідно всміхнувся,
У лісі пролісок проснувся.
Все прокидається від сну,
Стрічає дівчину-Весну. (Березень)
*********************
Квітнуть вишні, абрикоси,
Зеленіють верби коси...
...І зайчик сонячний сміється,
Бо теплий дощик з неба ллється. (Квітень)
*********************
П’ятим в році він приходить,
Із лепехою заходить.
У весни — останній він,
Далі — літа чути дзвін! (Травень)
Полуничку у сметанці
Приготуємо ми вранці.
Літо бавиться в дворі,
Знов кусають комарі! (Червень)
*********************
Липи квіточками вбрались,
Віддавати цвіт зібрались.
Покупатись кличе річка,
Тепла в ній уже водичка! (Липень)
*********************
Дині, гарбузи, томати:
Смакувати, смакувати...
От і літечка кінець,
Осінь йде вже навпростець. (Серпень)
*********************
В школах дзвоник продзвенів,
Школярів дім знань зустрів.
В лісі виросли грибочки,
У опеньках всі пеньочки... (Вересень)
Мов вогонь, палає світ,
Полетіло листя з віт...
Пташки в вирій відлітають,
Хмарки дощик розсипають... (Жовтень)
*********************
Вправо, вліво, вниз, назад —
Всюди справжній листопад.
Трішки ще — і вже зима,
От і осені нема... (Листопад)
*********************
Під подушкою пакунки —
Миколайчика дарунки.
Трішки ще й почне свій лік,
Не старий, а Новий рік! (Грудень)
*********************
3. Г ра «Обери правильну відповідь»
Календар потрібний людям для:
прикраси;
відліку часу;
тренування в математиці і астрономії.
4. Запитання для допитливих
Березень — місяць, коли на березах з’являються сережки. Квітень — це місяць цвітіння квітів. Як ви вважаєте, чому травень був так названий нашими древніми предками? Червень — червоний, красивий. Липень — час цвітіння липи. Здогадайтеся, чому серпень так назвали?
VI. П ідбиття підсумків. Рефлексія
— Що нового вивчили на уроці?
— Які спостереження за природою допомогли людині створити календар?
— Назвіть зимові (весняні, літні, осінні) місяці.
— Які з цих назв ви можете пояснити?
VII. До машнє завдання
Немає коментарів:
Дописати коментар