Українська мова 2 клас
Тема: Перенос слів з буквами й та ь
Мета: вчити учнів застосовувати правило переносу слів з буквами й та ь; закріплювати вміння визначати кількість складів і переносити слова з рядка на рядок; збагачувати лексичний запас учнів; виховувати любов до українського слова.
Хід уроку
I. Організаційний момент
II. А ктуалізація опорних знань
1. П еревірка домашнього завдання (с. 18, вправа 44)
— Прочитайте слова, які можна поділити для переносу різними способами.
— Прочитайте слово опадає по складах. Скільки в ньому складів? На скільки частин можна поділити його для переносу?
2. Г ра «Утвори стовпчики»
Записати слова в 3 стовпчики: в перший — односкладові, в другій — двоскладові, в третій — трискладові.
Кит, сокира, міст, олівець, автобус, рак, пилка, склянка, голуби, горобець, тигр, кінь, рама, кулі, барабан, сова, стіл, кури, папуга, слон, ластівка.
III. По відомлення теми і мети уроку
— Сьогодні на уроці ми вчитимемося правильно переносити слова з буквами й та ь.
IV. В ивчення нового матеріалу
1. Р обота за підручником (с. 18–20)
Вправа 45
Учні читають загадку і відгадують її.
— Якими різними словами в нашій мові називають відгадку? (Райдуга, веселка)
— Усно поділіть для переносу слова веселка, райдуга, тільки.
— Букви й та ь під час переносу слів не можна відривати від попередньої
букви. Перенось так: ліній-ка або лі-нійка, ляль-ка або ля-лька.
Вправа 46 (робота в парах)
— Прочитайте і спишіть слова, поділяючи їх для переносу одним зі способів.
— Перевірте один в одного, чи правильно виконали роботу.
— Назвіть слово, яке не можна поділити для переносу. (Їжак)
Вправа 47
Учні читають речення, записують слова — назви птахів у стовпчик. Через риску поділяють їх для переносу різними способами.
— Пригадайте правило, яким довелося скористатися.
Вправа 48
Учні читають текст, розповідають, які ще осінні квіти вони знають. Записують слова — назви осінніх квітів, поділяють слова для переносу.
2. Ф ізкультхвилинка
Ой, яка вона швиденька,
Наша білочка руденька!
Не звірятко — просто диво,
Невгамовне, пустотливе.
Вгору — вниз —
Нема зупинки,
Й ми поскачемо хвилинку.
Розімнемо ніжки, спинку.
Відпочили гарно всі,
Час за парти сісти всім.
V. Уз агальнення й систематизація знань
1. Р обота над віршем
— Прочитайте вірш уголос. Спишіть його. Поділіть слова (дужечками знизу) на склади.
Бавляться біля нори
бобренята і бобри.
Бубонить бобер до білки:
— Бобреня боїться бджілки!
— Складіть звукову модель слова бобер.
2. Г ра «Шифрувальники». Робота в парах
— Запишіть слова. Поділіть слова на склади, поставте наголос.
РБЕБО КАЛБІ КВВО
МІДЬДЕВ КАЛДЖІБ
— Про яких тварин не згадується у попередньому вірші?
VI. П ідбиття підсумків. Рефлексія
— Які правила переносу слів ми сьогодні повторили?
— Які слова не можна переносити по складах? Наведіть приклади.
VII. До машнє завдання
С. 19–20, вправа 49.
Тема: Перенос слів з буквами й та ь
Мета: вчити учнів застосовувати правило переносу слів з буквами й та ь; закріплювати вміння визначати кількість складів і переносити слова з рядка на рядок; збагачувати лексичний запас учнів; виховувати любов до українського слова.
Хід уроку
I. Організаційний момент
II. А ктуалізація опорних знань
1. П еревірка домашнього завдання (с. 18, вправа 44)
— Прочитайте слова, які можна поділити для переносу різними способами.
— Прочитайте слово опадає по складах. Скільки в ньому складів? На скільки частин можна поділити його для переносу?
2. Г ра «Утвори стовпчики»
Записати слова в 3 стовпчики: в перший — односкладові, в другій — двоскладові, в третій — трискладові.
Кит, сокира, міст, олівець, автобус, рак, пилка, склянка, голуби, горобець, тигр, кінь, рама, кулі, барабан, сова, стіл, кури, папуга, слон, ластівка.
III. По відомлення теми і мети уроку
— Сьогодні на уроці ми вчитимемося правильно переносити слова з буквами й та ь.
IV. В ивчення нового матеріалу
1. Р обота за підручником (с. 18–20)
Вправа 45
Учні читають загадку і відгадують її.
— Якими різними словами в нашій мові називають відгадку? (Райдуга, веселка)
— Усно поділіть для переносу слова веселка, райдуга, тільки.
— Букви й та ь під час переносу слів не можна відривати від попередньої
букви. Перенось так: ліній-ка або лі-нійка, ляль-ка або ля-лька.
Вправа 46 (робота в парах)
— Прочитайте і спишіть слова, поділяючи їх для переносу одним зі способів.
— Перевірте один в одного, чи правильно виконали роботу.
— Назвіть слово, яке не можна поділити для переносу. (Їжак)
Вправа 47
Учні читають речення, записують слова — назви птахів у стовпчик. Через риску поділяють їх для переносу різними способами.
— Пригадайте правило, яким довелося скористатися.
Вправа 48
Учні читають текст, розповідають, які ще осінні квіти вони знають. Записують слова — назви осінніх квітів, поділяють слова для переносу.
2. Ф ізкультхвилинка
Ой, яка вона швиденька,
Наша білочка руденька!
Не звірятко — просто диво,
Невгамовне, пустотливе.
Вгору — вниз —
Нема зупинки,
Й ми поскачемо хвилинку.
Розімнемо ніжки, спинку.
Відпочили гарно всі,
Час за парти сісти всім.
V. Уз агальнення й систематизація знань
1. Р обота над віршем
— Прочитайте вірш уголос. Спишіть його. Поділіть слова (дужечками знизу) на склади.
Бавляться біля нори
бобренята і бобри.
Бубонить бобер до білки:
— Бобреня боїться бджілки!
— Складіть звукову модель слова бобер.
2. Г ра «Шифрувальники». Робота в парах
— Запишіть слова. Поділіть слова на склади, поставте наголос.
РБЕБО КАЛБІ КВВО
МІДЬДЕВ КАЛДЖІБ
— Про яких тварин не згадується у попередньому вірші?
VI. П ідбиття підсумків. Рефлексія
— Які правила переносу слів ми сьогодні повторили?
— Які слова не можна переносити по складах? Наведіть приклади.
VII. До машнє завдання
С. 19–20, вправа 49.
Немає коментарів:
Дописати коментар