Природа 2 клас
Тема Більше діла — менше слів.
(Л. Вахніна «Кордон»; Г. Бойко «Ділові розмови»)
Мета: продовжити формування в учнів навичок правильного, свідомого, виразного читання; навчати аналізувати прочитаний твір; збагачувати словниковий запас учнів; розвивати зв’язне мовлення; навчати бути добрими, чуйними; формувати вміння правильно повЯвища природи. Пори року
Мета: ознайомити учнів з поняттям «явища природи», «сезонні явища»; розвивати на-
вички спостережливості, допитливості, уваги; виховувати вміння працювати в групі.
Хід уроку
I. Організаційний момент
II. А ктуалізація опорних знань, мотивація навчальної діяльності
1. Ознайомлення з підручником «Природознавство»
— Розгляньте підручник*. Що зображено на обкладинці? Хто автори
підручника? Де видано підручник?
— Прочитайте звернення авторів підручника до вас (с. 3).
— Чим ви займалися на уроках природознавства у 1-му класі? Що вас чекає у 2-му класі?
— Розгляньте умовні позначення (с. 2).
2. Р озповідь учителя
— Цікаво, яка наука виникла у світі найпершою? Виявляється, це було
природознавство! Щоб вижити, давні люди мали добре знати природу. Адже природа дає все необхідне для життя: повітря, воду, їжу. Недарма природу з повагою називають Матінка-Природа. Для дитини найважливіша її мама, а для всіх людей — природа.
III. По відомлення теми і мети уроку
— Для того щоб ви змогли сформулювати тему нашого уроку, відгадайте
загадки.
yy Червоне коромисло
Через річку повисло. (Веселка)
yy Спершу блиск,
За блиском тріск,
За тріском плеск. (Блискавка, грім, дощ)
yy Щось на небі гуркотить,
Наче звір страшний летить.
Сильний дощ на землю ллється,
Звір у руки не дається.
Очі світяться яскраво —
Всі у дім тікайте жваво! (Грім та блискавка)
— Отже, про що ми з вами говоритимемо на уроці? (Про веселку, блис-
кавку, дощ.)
— Як назвати це загальним поняттям? (Явища природи.)
— Тема нашого уроку «Явища природи».
IV. В ивчення нового матеріалу
1. Р обота за підручником (с. 4–6)
— Пригадайте, що належить до тіл живої та неживої природи. Чим вони
відрізняються?
одитись з одноклассниками.
Хід уроку
I. Мовна розминка
1. Скоромовка «дощиком».
Ішла баба дубнячком,
Зачепилась гапличком,
Сюди смик, туди смик —
Одчепися мій гаплик.
2. Мовна зарядка.
— Як гуде джміль?
— Прилетів комарик.
— Дмухнемо на кульбабу.
— Зробимо тишу.
3. Розчитування. Складова таблиця.
II Перевірка домашнього завдання
Учні читають оповідання О. Буценя «У новій школі» за особами.
Гра «Доберіть ласкаве слово» Кіт — котик.
Мама — мамочка, матуся.
Іра— Ірочка.
Надя — Надійка.
Тато — татусь.
III Повідомлення теми і мети уроку
— Діти, згадайте назву нашого розділу.
— Про що ми читаємо твори в цьому розділі?
Сьогодні ми прочитаємо оповідання Лариси Вахніної «Кордон».
Гра «Мікрофон»
Діти висловлюють, які асоціації у них виникли, коли вони прочитали слово кордон.
Кордон — межа, рубіж, лінія, яка щось розділяє.
1. Читання оповідання вчителем. 2. Перевірка первинного сприймання.
— Назвіть головних дійових осіб оповідання.
3. Словникова робота.
Нишпорить — шукає.
Гумка дошка нишпорить
пенал крейда викликала
ручка риска блискучій
зошит парта дівчисько
Діти читають слова першого і другого стовпчиків напівголосно
— Як можна назвати одним словом слова першого стовпчика?
(Навчальне приладдя)
— У другому стовпчику назвіть слово з м’яким приголосним.
(Крейда)
Слова третього стовпчика учні читають «луною» за вчителем.
4. Гра «Блискавка».
Вчитель показує картку. (3 с) парта сіла
парта сила
карта сіла
парта сіла
5. Читання тексту учнями за логічно завершеними частинами.
Фізкультхвилинка
6. Характеристика дійових осіб оповідання з елементами вибіркового читання.
— Як Наталя звертається до Сашка?
— Які ввічливі слова вживає?
— Про яку рису характеру дівчинки це свідчить?
— Як повелася Наталя, коли помітила, що у Сашка немає ручки?
— Чому вона вчинила саме так?
— Чи хотіла вона сваритися з Сашком?
— Якою була Наталя? (Доброю, ввічливою, делікатною, розумною, кмітливою)
— Як Сашко говорив з Наталею?
— Як він називав дівчинку?
— Навіщо намалював на парті кордон?
— Чому Сашко так ставився до Наталі?
— Чи заслуговувала вона на таке ставлення? — Яким був Сашко? (Грубим, впертим)
— Чи взяв Сашко ручку, яку поклала Наталя?
— Чи відразу він витер кордон?
7. Гра «Мікрофон».
— Складіть власну кінцівку оповідання.
8. Читання оповідання за особами (С. 11).
IV. Опрацювання вірша Г. Бойка «Ділові розмови»
1. Учні читають вірш мовчки.
— З якою інтонацією слід читати вірш?
— Чи можна сказати, що автор глузує над поведінкою героїв?
Чому?
2. Робота в парах.
«Розмова по телефону».
V. Підсумок уроку
— Чи сподобався урок?
— Чи було вам весело?
— Коли?
— Які риси характеру висміюють автори творів?
— Чи можна вірш назвати по-іншому?
VI. Домашнє завдання
Читати, до оповідання дібрати інший заголовок
Тема Більше діла — менше слів.
(Л. Вахніна «Кордон»; Г. Бойко «Ділові розмови»)
Мета: продовжити формування в учнів навичок правильного, свідомого, виразного читання; навчати аналізувати прочитаний твір; збагачувати словниковий запас учнів; розвивати зв’язне мовлення; навчати бути добрими, чуйними; формувати вміння правильно повЯвища природи. Пори року
Мета: ознайомити учнів з поняттям «явища природи», «сезонні явища»; розвивати на-
вички спостережливості, допитливості, уваги; виховувати вміння працювати в групі.
Хід уроку
I. Організаційний момент
II. А ктуалізація опорних знань, мотивація навчальної діяльності
1. Ознайомлення з підручником «Природознавство»
— Розгляньте підручник*. Що зображено на обкладинці? Хто автори
підручника? Де видано підручник?
— Прочитайте звернення авторів підручника до вас (с. 3).
— Чим ви займалися на уроках природознавства у 1-му класі? Що вас чекає у 2-му класі?
— Розгляньте умовні позначення (с. 2).
2. Р озповідь учителя
— Цікаво, яка наука виникла у світі найпершою? Виявляється, це було
природознавство! Щоб вижити, давні люди мали добре знати природу. Адже природа дає все необхідне для життя: повітря, воду, їжу. Недарма природу з повагою називають Матінка-Природа. Для дитини найважливіша її мама, а для всіх людей — природа.
III. По відомлення теми і мети уроку
— Для того щоб ви змогли сформулювати тему нашого уроку, відгадайте
загадки.
yy Червоне коромисло
Через річку повисло. (Веселка)
yy Спершу блиск,
За блиском тріск,
За тріском плеск. (Блискавка, грім, дощ)
yy Щось на небі гуркотить,
Наче звір страшний летить.
Сильний дощ на землю ллється,
Звір у руки не дається.
Очі світяться яскраво —
Всі у дім тікайте жваво! (Грім та блискавка)
— Отже, про що ми з вами говоритимемо на уроці? (Про веселку, блис-
кавку, дощ.)
— Як назвати це загальним поняттям? (Явища природи.)
— Тема нашого уроку «Явища природи».
IV. В ивчення нового матеріалу
1. Р обота за підручником (с. 4–6)
— Пригадайте, що належить до тіл живої та неживої природи. Чим вони
відрізняються?
одитись з одноклассниками.
Хід уроку
I. Мовна розминка
1. Скоромовка «дощиком».
Ішла баба дубнячком,
Зачепилась гапличком,
Сюди смик, туди смик —
Одчепися мій гаплик.
2. Мовна зарядка.
— Як гуде джміль?
— Прилетів комарик.
— Дмухнемо на кульбабу.
— Зробимо тишу.
3. Розчитування. Складова таблиця.
II Перевірка домашнього завдання
Учні читають оповідання О. Буценя «У новій школі» за особами.
Гра «Доберіть ласкаве слово» Кіт — котик.
Мама — мамочка, матуся.
Іра— Ірочка.
Надя — Надійка.
Тато — татусь.
III Повідомлення теми і мети уроку
— Діти, згадайте назву нашого розділу.
— Про що ми читаємо твори в цьому розділі?
Сьогодні ми прочитаємо оповідання Лариси Вахніної «Кордон».
Гра «Мікрофон»
Діти висловлюють, які асоціації у них виникли, коли вони прочитали слово кордон.
Кордон — межа, рубіж, лінія, яка щось розділяє.
1. Читання оповідання вчителем. 2. Перевірка первинного сприймання.
— Назвіть головних дійових осіб оповідання.
3. Словникова робота.
Нишпорить — шукає.
Гумка дошка нишпорить
пенал крейда викликала
ручка риска блискучій
зошит парта дівчисько
Діти читають слова першого і другого стовпчиків напівголосно
— Як можна назвати одним словом слова першого стовпчика?
(Навчальне приладдя)
— У другому стовпчику назвіть слово з м’яким приголосним.
(Крейда)
Слова третього стовпчика учні читають «луною» за вчителем.
4. Гра «Блискавка».
Вчитель показує картку. (3 с) парта сіла
парта сила
карта сіла
парта сіла
5. Читання тексту учнями за логічно завершеними частинами.
Фізкультхвилинка
6. Характеристика дійових осіб оповідання з елементами вибіркового читання.
— Як Наталя звертається до Сашка?
— Які ввічливі слова вживає?
— Про яку рису характеру дівчинки це свідчить?
— Як повелася Наталя, коли помітила, що у Сашка немає ручки?
— Чому вона вчинила саме так?
— Чи хотіла вона сваритися з Сашком?
— Якою була Наталя? (Доброю, ввічливою, делікатною, розумною, кмітливою)
— Як Сашко говорив з Наталею?
— Як він називав дівчинку?
— Навіщо намалював на парті кордон?
— Чому Сашко так ставився до Наталі?
— Чи заслуговувала вона на таке ставлення? — Яким був Сашко? (Грубим, впертим)
— Чи взяв Сашко ручку, яку поклала Наталя?
— Чи відразу він витер кордон?
7. Гра «Мікрофон».
— Складіть власну кінцівку оповідання.
8. Читання оповідання за особами (С. 11).
IV. Опрацювання вірша Г. Бойка «Ділові розмови»
1. Учні читають вірш мовчки.
— З якою інтонацією слід читати вірш?
— Чи можна сказати, що автор глузує над поведінкою героїв?
Чому?
2. Робота в парах.
«Розмова по телефону».
V. Підсумок уроку
— Чи сподобався урок?
— Чи було вам весело?
— Коли?
— Які риси характеру висміюють автори творів?
— Чи можна вірш назвати по-іншому?
VI. Домашнє завдання
Читати, до оповідання дібрати інший заголовок
Немає коментарів:
Дописати коментар