Тема: Складання казки « Подорож краплинки води»
Мета:Сприяти інтелектуальному розвитку та творчості школяра. Поповнити словниковий запас; ознайомити з кругообігом води в природі; розвивати уяву; фантазію; виховувати любов до навколишнього світу природи.
Обладнання: загадки, вірші
Хід уроку
І. Організаційний момент
ІІ. Актуалізація опорних знань
1. Слово вчителя
Наберу з криниці чистої водиці
Буду умивати, буду промовляти:
Водичко, Водичко,
Умий діткам личка,
Рожеві та білі, як яблучка спілі
2. Бесіда з учнями
- Що у мене у відерці?
- А чи замислювались ви дітки щоб було б на світі без води?
3. Підсумок
Щоб полився дощик з неба,
Щоб росли у вись дерева,
Щоб пливли всі кораблі,
Щоб варились киселі,
Щоб не було у нас біди,-
Жить не можна без води.
ІІІ. Оголошення теми та мети уроку
- На сьогоднішньому уроці ознайомимось з властивостями води, з кругообігом в природі, будемо спостерігати за дощовою краплинкою, відправимось з нею у мандрівку, самі створимо казку « як подорожує краплина води»
ІV. Робота з мовним матеріалом
1. Загадка
Він скрізь : у полі і в саду;
А в дім не попаде.
І я тоді лиш з дому йду ,
Коли вже він не йде(дощ)
2. Бесіда про дощ
- В давнину коли давно не було дощу, люди виходили на подвіря і закликали дощ
Дощику,дощику, припусти, припусти, на бабині капусти, на дідові дині,
На Галине зіллячко, на наше подвір’ячко .
3. Властивості води
- Яка вона?
(відповідь дітей)
- Вода ще й велика трудівниця. По воді рухаються кораблі, на воді будують електростанції.
4. Бесіда про дощові краплини
а) звідки впала дощова крапля?
- де вона народилась?
- чому ви так думаєте?
б) загадки про хмарки
- чи всі хмарки дощ приносять?
- які бувають хмари?
- погляньте на небо , на що схожі хмари?
- які хмари в різні пори року?
в) Ознайомлення з кругообігом води в природі
- як багато крапель падає на землю?
- що з ними відбувається?
Фізкультхвилинка
V. Робота над складанням казки « Подорож краплинки води»
- уявіть що ви спіймали краплинку – мандрівницю.
- кому з вас крапелька розповіла казку?
Йшов рясний дощ. Краплинки радісно кружляли в таночку. Сіла одна крапелька на листочок кульбабки та й заночувала. Вранці прокинулась та й покотилась по листочку, щоб роззнайомитись з кульбабкою. Квітка подякувала їй за те що зволожила їй пелюстки. Потім прилетіла бджілка і почала пити водичку. Подякувала та й полетіла. Зраділа краплинка, що всім потрібна. Дмухнув вітерець і впала вона на землю. Не засмутилась, бо розуміла, як потрібна на землі.
VІ. Підсумок уроку
- Ось і закінчилась наша мандрівка з краплинкою дощу.
- Про що цікаве ви довідались на уроці?
Мета:Сприяти інтелектуальному розвитку та творчості школяра. Поповнити словниковий запас; ознайомити з кругообігом води в природі; розвивати уяву; фантазію; виховувати любов до навколишнього світу природи.
Обладнання: загадки, вірші
Хід уроку
І. Організаційний момент
ІІ. Актуалізація опорних знань
1. Слово вчителя
Наберу з криниці чистої водиці
Буду умивати, буду промовляти:
Водичко, Водичко,
Умий діткам личка,
Рожеві та білі, як яблучка спілі
2. Бесіда з учнями
- Що у мене у відерці?
- А чи замислювались ви дітки щоб було б на світі без води?
3. Підсумок
Щоб полився дощик з неба,
Щоб росли у вись дерева,
Щоб пливли всі кораблі,
Щоб варились киселі,
Щоб не було у нас біди,-
Жить не можна без води.
ІІІ. Оголошення теми та мети уроку
- На сьогоднішньому уроці ознайомимось з властивостями води, з кругообігом в природі, будемо спостерігати за дощовою краплинкою, відправимось з нею у мандрівку, самі створимо казку « як подорожує краплина води»
ІV. Робота з мовним матеріалом
1. Загадка
Він скрізь : у полі і в саду;
А в дім не попаде.
І я тоді лиш з дому йду ,
Коли вже він не йде(дощ)
2. Бесіда про дощ
- В давнину коли давно не було дощу, люди виходили на подвіря і закликали дощ
Дощику,дощику, припусти, припусти, на бабині капусти, на дідові дині,
На Галине зіллячко, на наше подвір’ячко .
3. Властивості води
- Яка вона?
(відповідь дітей)
- Вода ще й велика трудівниця. По воді рухаються кораблі, на воді будують електростанції.
4. Бесіда про дощові краплини
а) звідки впала дощова крапля?
- де вона народилась?
- чому ви так думаєте?
б) загадки про хмарки
- чи всі хмарки дощ приносять?
- які бувають хмари?
- погляньте на небо , на що схожі хмари?
- які хмари в різні пори року?
в) Ознайомлення з кругообігом води в природі
- як багато крапель падає на землю?
- що з ними відбувається?
Фізкультхвилинка
V. Робота над складанням казки « Подорож краплинки води»
- уявіть що ви спіймали краплинку – мандрівницю.
- кому з вас крапелька розповіла казку?
Йшов рясний дощ. Краплинки радісно кружляли в таночку. Сіла одна крапелька на листочок кульбабки та й заночувала. Вранці прокинулась та й покотилась по листочку, щоб роззнайомитись з кульбабкою. Квітка подякувала їй за те що зволожила їй пелюстки. Потім прилетіла бджілка і почала пити водичку. Подякувала та й полетіла. Зраділа краплинка, що всім потрібна. Дмухнув вітерець і впала вона на землю. Не засмутилась, бо розуміла, як потрібна на землі.
VІ. Підсумок уроку
- Ось і закінчилась наша мандрівка з краплинкою дощу.
- Про що цікаве ви довідались на уроці?
Немає коментарів:
Дописати коментар