Тема: осінь, щедра, осінь золотава
Мета: вчити учнів спостерігати за змінами в природі восени, збагачувати словниковий запас дітей; розвивати мовлення учнів; виховувати любов до природи.
Місце проведення: шкільне подвір’я
Хід уроку
І. Організація класу
ІІ. Робота над темою уроку
1. Слово вчителя
Сьогодні у нас незвичайний урок. Ми вирушаємо у подорож по чарівному світу природи. А допоможе нам у цьому чарівниця. Відгадайте, хто вона?
Загадка:без пензлика, без олівця розфарбувала деревці. (осінь)
Так, це осінь.
ІІІ. Повідомлення теми уроку
Отже сьогодні ми будемо розглядати, як змінилася природа восени та на основі спостережень складемо казочку.
ІV. Спостереження за картинами природи
- Скільки синів було в осені?
- А зараз який місяць?
- Чому він так називається?
- Який це період осені?
- Які стали дні, а які ночі?
- Яке повітря?
- Яке небо?
- Чи є на ньому хмари?
- А чому так швидко вони мчать?
Відгадайте загадку
Знов лункий шкільний дзвінок нас покликав на урок. Як цей місяць звати? Прошу відгадати? (вересень)
Кличуть нас ліси, поля, сади,
Позбирати осені плоди.
Із дерев спадає листя жовте-
То землею ходить місяць …(жовтень)
Краплі з неба, дахів, стріх,
Дощ холодний , перший сніг,
Почорнів без листя сад…
Що за місяць….(листопад)
А хто з вас знає чому так називаються осінні місяці?
У класі працює довідкове бюро і учні приготували вам повідомлення
1-й учень: назва першого місяця осені пов’язана з вересом - рослиною, дуже поширеною на Поліссі. Верес – цінний медонос.
2-й учень: українська назва 2-го місяця не потребує будь яких пояснень. Дерева одягаються в жовте вбрання
3-й учень: назва останнього місяця означає, що в цю пору з дерев опадає останнє листя .
- Які ви знаєте вірші про осінь?
****
Осінню дмухнуло ,-
Висохли квіточки,
Хмуро, без притуло
Глянули садочки. (П. Грабовський)
****
Припали квіти до землі,
Туман наліг кругом,
Ще день,ще два і всі поля
Заснуть глибоким сном.(С. Воробкевич)
****
Ходить осінь по бульварах міста
Горнеться до жилавих каштанів,
А вони в знак доброти і шани
Розкидають з їжаків намисто(В. Миколайчук)
- Чи знаєте ви що роблять птахи восени?
- А що таке вирій?
- Які птахи відлітають у теплі краї?
- Діти, а чи важко птахам летіти?
Багато їх у дорозі гине. Лише найсильніші повертаються до нас навесні.
Чи доводилось вам спостерігати як летять журавлі?
Там на чужині , і тепло, і корму багато,але вони сумують за рідним краєм, не виводять там пташенят.
Спостереження за деревами
- Подумайте і скажіть де взялись дерева на шкільному подвір’ї?
- Яку користь приносять дерева?
- Що виготовляють з дерев?
Загадка
На літо одягається а на зиму одежі цурається(дерево)
Весною зеленіла,
Влітку загоріла,
Червоні коралі
Восени наділа.(горобина)
- Ось, і настала найщедріша пора року. Давайте уважно подивимось на дарунки осені, які вона доброю рукою розсипала по землі
- Знайдіть на землі каштани та жолуді, порівняйте \їх форми, погладьте пальчиком ці чудові витвори природи, запам’ятайте поверхні та опишіть їх словами.
- - якого кольору ці плоди?
- Якої форми каштан, жолуді?
- Яка поверхня каштана?
- Яка поверхня жолудя?
- А чому осінь вважається найсмачнішою порою року?
Складання казки
- Ви багато чули та побачили про осінь. Давайте складемо невеличку казку про осінь.
- Я ставлю запитання а ви дайте відповідь
- Яка пора року завітала в наш край?що вона зробила?
- Якими стали рослини?
- - що роблять пташки восени?
- Чи всі дерева скидають своє вбрання?
- Про що вони думають?
- Хто може розповісти казку?
- А хто може свою скласти?
V. Підсумок уроку
- Якій темі був присвячений урок?
- Що нового ви дізнались на уроці?
Мета: вчити учнів спостерігати за змінами в природі восени, збагачувати словниковий запас дітей; розвивати мовлення учнів; виховувати любов до природи.
Місце проведення: шкільне подвір’я
Хід уроку
І. Організація класу
ІІ. Робота над темою уроку
1. Слово вчителя
Сьогодні у нас незвичайний урок. Ми вирушаємо у подорож по чарівному світу природи. А допоможе нам у цьому чарівниця. Відгадайте, хто вона?
Загадка:без пензлика, без олівця розфарбувала деревці. (осінь)
Так, це осінь.
ІІІ. Повідомлення теми уроку
Отже сьогодні ми будемо розглядати, як змінилася природа восени та на основі спостережень складемо казочку.
ІV. Спостереження за картинами природи
- Скільки синів було в осені?
- А зараз який місяць?
- Чому він так називається?
- Який це період осені?
- Які стали дні, а які ночі?
- Яке повітря?
- Яке небо?
- Чи є на ньому хмари?
- А чому так швидко вони мчать?
Відгадайте загадку
Знов лункий шкільний дзвінок нас покликав на урок. Як цей місяць звати? Прошу відгадати? (вересень)
Кличуть нас ліси, поля, сади,
Позбирати осені плоди.
Із дерев спадає листя жовте-
То землею ходить місяць …(жовтень)
Краплі з неба, дахів, стріх,
Дощ холодний , перший сніг,
Почорнів без листя сад…
Що за місяць….(листопад)
А хто з вас знає чому так називаються осінні місяці?
У класі працює довідкове бюро і учні приготували вам повідомлення
1-й учень: назва першого місяця осені пов’язана з вересом - рослиною, дуже поширеною на Поліссі. Верес – цінний медонос.
2-й учень: українська назва 2-го місяця не потребує будь яких пояснень. Дерева одягаються в жовте вбрання
3-й учень: назва останнього місяця означає, що в цю пору з дерев опадає останнє листя .
- Які ви знаєте вірші про осінь?
****
Осінню дмухнуло ,-
Висохли квіточки,
Хмуро, без притуло
Глянули садочки. (П. Грабовський)
****
Припали квіти до землі,
Туман наліг кругом,
Ще день,ще два і всі поля
Заснуть глибоким сном.(С. Воробкевич)
****
Ходить осінь по бульварах міста
Горнеться до жилавих каштанів,
А вони в знак доброти і шани
Розкидають з їжаків намисто(В. Миколайчук)
- Чи знаєте ви що роблять птахи восени?
- А що таке вирій?
- Які птахи відлітають у теплі краї?
- Діти, а чи важко птахам летіти?
Багато їх у дорозі гине. Лише найсильніші повертаються до нас навесні.
Чи доводилось вам спостерігати як летять журавлі?
Там на чужині , і тепло, і корму багато,але вони сумують за рідним краєм, не виводять там пташенят.
Спостереження за деревами
- Подумайте і скажіть де взялись дерева на шкільному подвір’ї?
- Яку користь приносять дерева?
- Що виготовляють з дерев?
Загадка
На літо одягається а на зиму одежі цурається(дерево)
Весною зеленіла,
Влітку загоріла,
Червоні коралі
Восени наділа.(горобина)
- Ось, і настала найщедріша пора року. Давайте уважно подивимось на дарунки осені, які вона доброю рукою розсипала по землі
- Знайдіть на землі каштани та жолуді, порівняйте \їх форми, погладьте пальчиком ці чудові витвори природи, запам’ятайте поверхні та опишіть їх словами.
- - якого кольору ці плоди?
- Якої форми каштан, жолуді?
- Яка поверхня каштана?
- Яка поверхня жолудя?
- А чому осінь вважається найсмачнішою порою року?
Складання казки
- Ви багато чули та побачили про осінь. Давайте складемо невеличку казку про осінь.
- Я ставлю запитання а ви дайте відповідь
- Яка пора року завітала в наш край?що вона зробила?
- Якими стали рослини?
- - що роблять пташки восени?
- Чи всі дерева скидають своє вбрання?
- Про що вони думають?
- Хто може розповісти казку?
- А хто може свою скласти?
V. Підсумок уроку
- Якій темі був присвячений урок?
- Що нового ви дізнались на уроці?
Немає коментарів:
Дописати коментар