Тема: вересневі дивинки
Мета:розширити знання учнів про характерні ознаки осені в живій та неживій природі. Збагачувати словниковий запас дітей. Розвивати спостережливість, уміння бачити і чути красу осінньої пори. Продовжувати роботу над розвитком мислення школярів. Виховувати дбайливе ставлення до природи рідного краю.
Хід уроку
І. Організація класу
Проспівав веселий дзвінок,-
Починається незвичайний урок
З божої ласки, маминої казки
З щирого старання
Гомінких пісень
Добрий день вам, діти!
Добрий день!
ІІ. Основна частина
- діти, велика й прикрасна наша Україна. Ми дуже любимо її. Кожна будова, доріжка, деревце, квіточка невід’ємна частина іі п природа, її багатства і краси. У різні пори року приваблива земля. Як би не змінювала своє вбрання для нас вона залишається дорогою і рідною. Ось і сьогодні ми з вами вийшли в куточок краси, щоб ще раз поспілкуватись з природою, побачити її красу в цю пору року. А як називається вона, ви дасте відповідь відгадавши загадку.
- Хто вона, ота красуня
В золотім намисті,
Що без пензля і без барв
Скрізь малює листя
На деревах листя те
Так блищить, мов золоте
- Хто ж це? (осінь)
- Давайте запросимо цю красуню до нас на урок
Діти: осінь, осінь!
В гості тебе просим!
З щедрими хлібами
З високими снопами
З листопадом і дощем
З перелітнім журавлем
Осінь: добрий день, у добрий час!
Рада, діти, бачить вас
Не сама до вас прийшла
Я вам гостя привила
- Діти, як ви гадаєте з ким завітала до нас Осінь?(з вереснем)
- Чому вона мандрує саме з вереснем?
- В осені ще є щедрий колір – пурпур. Хто пояснить, що це за колір?
(пурпур –це темно – коричневий, або яскраво – червоний колір з фіолетовим відтінком.
Осінь завітала до нас з вереснем. А чому вересень вереснем назвали?(у цьому місяці починає цвісти рясний верес). А чи знаєте ви, що вересень колись називали сівень. Чому? (бо починають сіяти озиму)
Учень: у вересня щедра рука.
-заходьте!- він з двору гука.
І яблука трусить з гілок,
І сипле в портфелі сливок,
Солодкий зрива виноград –
І кожен з нас вересню рад.
Бо щедра, ой щедра рука
У вересня – садівника.
Учитель:
- Діти, яке вересневе сонечко?
- Як змінилось небо після літа?
- Яким стало повітря? Коли ми це відчуваємо?
- Чому не чути веселої пташиної пісні в саду?
- Чи всі пташки відлетіли в теплі краї?
- Хто знає які пташки відлетіли? Які залишились? Чому?
- Чому вони не співають?
- Які звуки можна почути в природі восени?
- Які зміни відбулись з деревами?
- Які дерева не змінили свого вбрання?
- Що ви можете сказати про трав’янисті рослини?
Діти, придивіться до цього чудового квіткового розмаїття. Які квіти зібралися у дружньому колі?
- Якого кольору пелюсточки у чорнобривців?
- Де ростуть чорнобривці?
- У кого вдома є ці гарні квіти,? Де вони у вас ростуть.?
ІІІ. Підсумок уроку
Як гарно тут красою милуватись,
Вітання кожній квітці посилать.
Мені хотілося б над ними нахилитись
Не для того, щоб рвать або ж зрізать
А щоб побачити хороші квітів лиця
І добре їм своє обличчя показать
Мета:розширити знання учнів про характерні ознаки осені в живій та неживій природі. Збагачувати словниковий запас дітей. Розвивати спостережливість, уміння бачити і чути красу осінньої пори. Продовжувати роботу над розвитком мислення школярів. Виховувати дбайливе ставлення до природи рідного краю.
Хід уроку
І. Організація класу
Проспівав веселий дзвінок,-
Починається незвичайний урок
З божої ласки, маминої казки
З щирого старання
Гомінких пісень
Добрий день вам, діти!
Добрий день!
ІІ. Основна частина
- діти, велика й прикрасна наша Україна. Ми дуже любимо її. Кожна будова, доріжка, деревце, квіточка невід’ємна частина іі п природа, її багатства і краси. У різні пори року приваблива земля. Як би не змінювала своє вбрання для нас вона залишається дорогою і рідною. Ось і сьогодні ми з вами вийшли в куточок краси, щоб ще раз поспілкуватись з природою, побачити її красу в цю пору року. А як називається вона, ви дасте відповідь відгадавши загадку.
- Хто вона, ота красуня
В золотім намисті,
Що без пензля і без барв
Скрізь малює листя
На деревах листя те
Так блищить, мов золоте
- Хто ж це? (осінь)
- Давайте запросимо цю красуню до нас на урок
Діти: осінь, осінь!
В гості тебе просим!
З щедрими хлібами
З високими снопами
З листопадом і дощем
З перелітнім журавлем
Осінь: добрий день, у добрий час!
Рада, діти, бачить вас
Не сама до вас прийшла
Я вам гостя привила
- Діти, як ви гадаєте з ким завітала до нас Осінь?(з вереснем)
- Чому вона мандрує саме з вереснем?
- В осені ще є щедрий колір – пурпур. Хто пояснить, що це за колір?
(пурпур –це темно – коричневий, або яскраво – червоний колір з фіолетовим відтінком.
Осінь завітала до нас з вереснем. А чому вересень вереснем назвали?(у цьому місяці починає цвісти рясний верес). А чи знаєте ви, що вересень колись називали сівень. Чому? (бо починають сіяти озиму)
Учень: у вересня щедра рука.
-заходьте!- він з двору гука.
І яблука трусить з гілок,
І сипле в портфелі сливок,
Солодкий зрива виноград –
І кожен з нас вересню рад.
Бо щедра, ой щедра рука
У вересня – садівника.
Учитель:
- Діти, яке вересневе сонечко?
- Як змінилось небо після літа?
- Яким стало повітря? Коли ми це відчуваємо?
- Чому не чути веселої пташиної пісні в саду?
- Чи всі пташки відлетіли в теплі краї?
- Хто знає які пташки відлетіли? Які залишились? Чому?
- Чому вони не співають?
- Які звуки можна почути в природі восени?
- Які зміни відбулись з деревами?
- Які дерева не змінили свого вбрання?
- Що ви можете сказати про трав’янисті рослини?
Діти, придивіться до цього чудового квіткового розмаїття. Які квіти зібралися у дружньому колі?
- Якого кольору пелюсточки у чорнобривців?
- Де ростуть чорнобривці?
- У кого вдома є ці гарні квіти,? Де вони у вас ростуть.?
ІІІ. Підсумок уроку
Як гарно тут красою милуватись,
Вітання кожній квітці посилать.
Мені хотілося б над ними нахилитись
Не для того, щоб рвать або ж зрізать
А щоб побачити хороші квітів лиця
І добре їм своє обличчя показать
Немає коментарів:
Дописати коментар