Українська мова 2 клас
Тема: Слова, що роз різняються тільки одним звуком
Мета: закріпити і поглибити знання учнів про звуки; розвивати навички звуко-
буквеного аналізу слів; виховувати уважність, старанність.
Хід уроку
I. Організаційний момент
II. А ктуалізація опорних знань
1. П еревірка домашнього завдання (с. 5, вправа 6)
— Ч ому берези сумували?
— Назвіть слова, вжиті в переносному значенні.
— Послідовно вимовте звуки у виділених словах.
2. Г ра «Чим відрізняються слова?»
Мак — рак, шишка — мишка, сірка — зірка, коса — коза, ворона — ворота, сливи — слава, пічка — річка.
Порт — спорт, Оля — Коля, боби — бобри, сова — слова, оса — роса, оси — коси.
III. По відомлення теми і мети уроку
— Сьогодні ми продовжимо ознайомлення з українською абеткою.
IV. В ивчення нового матеріалу
1. Р обота за підручником (с. 6–7)
Вправа 7
Учні читають і відгадують загадку. (Гілка — білка)
— Вимовте звуки в словах — відгадках.
— Ч им схожі і чим відрізняються ці слова?
Вправа 8
Учні добирають до поданих слів такі, що відрізняються першим звуком.
Клин — млин, калина — малина, чайка — майка, колос — голос, пічка — річка, шибка — рибка, парта — карта, балка — палка.
— Запишіть слова за зразком, підкресліть букви, якими вони відрізняються.
— Усно складіть речення з двома словами.
Вправа 9
Учні читають вірш І. Січовика «Букви пожартували», пояснюють, що наплутав автор, виправляють помилки, записують слова за зразком: рік — рак, колосок — колобок, клітку — квітку.
— Послідовно вимовте звуки у записаних словах.
Робота в парах. Хвилинка спілкування
Учні читають діалог і продовжують розмову.
Вправа 10
Учні читають слова, вилучають один звук так, щоб вийшло інше слово.
(Косар — коса, страва — трава, рукав — рука, перон — перо, умова — мова.)
— Послідовно вимовте всі звуки у записаних словах.
— Усно складіть речення зі словом мова.
— Пригадайте прислів’я про мову.
- Птицю пізнають по пір’ю, а людину — по мові.
- Хто мови своєї цурається, хай сам себе стидається.
- Слово до слова — зложиться мова.
2. Ф ізкультхвилинка
V. Уз агальнення й систематизація знань
— Замініть перші звуки в словах суп, син, рак, а в словах сом, сік, сир, гак,
брат, ніж — останні звуки так, щоб утворилися слова з іншим значенням.
— Зробіть висновок про роль звуків у мові.
— Як ніч можна перетворити на рака, змінюючи почергово лише одну
букву? (Ніч — річ — рік — рак.)
VI. П ідбиття підсумків. Рефлексія
— Назвіть слова, які читаються однаково зліва направо і справа наліво.
(Дід, біб, вів, око, піп, зараз...)
VII. До машнє завдання
С. 7, вправа 11.
Тема: Слова, що роз різняються тільки одним звуком
Мета: закріпити і поглибити знання учнів про звуки; розвивати навички звуко-
буквеного аналізу слів; виховувати уважність, старанність.
Хід уроку
I. Організаційний момент
II. А ктуалізація опорних знань
1. П еревірка домашнього завдання (с. 5, вправа 6)
— Ч ому берези сумували?
— Назвіть слова, вжиті в переносному значенні.
— Послідовно вимовте звуки у виділених словах.
2. Г ра «Чим відрізняються слова?»
Мак — рак, шишка — мишка, сірка — зірка, коса — коза, ворона — ворота, сливи — слава, пічка — річка.
Порт — спорт, Оля — Коля, боби — бобри, сова — слова, оса — роса, оси — коси.
III. По відомлення теми і мети уроку
— Сьогодні ми продовжимо ознайомлення з українською абеткою.
IV. В ивчення нового матеріалу
1. Р обота за підручником (с. 6–7)
Вправа 7
Учні читають і відгадують загадку. (Гілка — білка)
— Вимовте звуки в словах — відгадках.
— Ч им схожі і чим відрізняються ці слова?
Вправа 8
Учні добирають до поданих слів такі, що відрізняються першим звуком.
Клин — млин, калина — малина, чайка — майка, колос — голос, пічка — річка, шибка — рибка, парта — карта, балка — палка.
— Запишіть слова за зразком, підкресліть букви, якими вони відрізняються.
— Усно складіть речення з двома словами.
Вправа 9
Учні читають вірш І. Січовика «Букви пожартували», пояснюють, що наплутав автор, виправляють помилки, записують слова за зразком: рік — рак, колосок — колобок, клітку — квітку.
— Послідовно вимовте звуки у записаних словах.
Робота в парах. Хвилинка спілкування
Учні читають діалог і продовжують розмову.
Вправа 10
Учні читають слова, вилучають один звук так, щоб вийшло інше слово.
(Косар — коса, страва — трава, рукав — рука, перон — перо, умова — мова.)
— Послідовно вимовте всі звуки у записаних словах.
— Усно складіть речення зі словом мова.
— Пригадайте прислів’я про мову.
- Птицю пізнають по пір’ю, а людину — по мові.
- Хто мови своєї цурається, хай сам себе стидається.
- Слово до слова — зложиться мова.
2. Ф ізкультхвилинка
V. Уз агальнення й систематизація знань
— Замініть перші звуки в словах суп, син, рак, а в словах сом, сік, сир, гак,
брат, ніж — останні звуки так, щоб утворилися слова з іншим значенням.
— Зробіть висновок про роль звуків у мові.
— Як ніч можна перетворити на рака, змінюючи почергово лише одну
букву? (Ніч — річ — рік — рак.)
VI. П ідбиття підсумків. Рефлексія
— Назвіть слова, які читаються однаково зліва направо і справа наліво.
(Дід, біб, вів, око, піп, зараз...)
VII. До машнє завдання
С. 7, вправа 11.
Немає коментарів:
Дописати коментар