Українська мова 2 клас
Тема: Урок роз витку зв’язного мовлення. Складання 2–3 речень на задані теми
Мета: навчати учнів складати 2–3 речення на задані теми; розвивати вміння визначати послідовність і зв’язність речень у тексті, встановлювати смислову залежність між реченнями; виховувати культуру писемного мовлення.
Хід уроку
I. Організаційний момент
II. А ктуалізація опорних знань
1. В ибіркове списування
Йшов Мишко по лісу. Біля дуба. Він знайшов гриб. Мишко був радий. Гриб великий. Хлопчик відніс гриб додому.
(Йшов Мишко по лісу. Він знайшов гриб. Мишко був радий. Хлопчик відніс
гриб додому.)
2. Р обота над деформованим текстом
— Спишіть і позначте межі речень.
Була сильна спека поле і ліс чекали дощу насунулася темна хмара гримнув грім застукали великі краплі дощу.
(Була сильна спека. Поле і ліс чекали дощу. Насунулася темна хмара. Гримнув грім. Застукали великі краплі дощу.)
III. Оголошення теми і мети уроку
— Сьогодні ми будемо вчитися складати речення на задані теми.
IV. В ивчення нового матеріалу
1. С амодиктант
— Складіть зі слів речення і запишіть його, диктуючи собі по складах.
Навесні, в, купаються, горобці, калюжах.
(Навесні горобці купаються в калюжах.)
— Складіть ще одне речення про горобця, щоб вийшов текст. Запишіть його.
2. Р обота в групах
— Прочитайте початок казки.
У казковому місті жив ляльковий майстер. Він виготовляв чудові іграшки.
Одного разу до майстра прийшов...
— Придумайте продовження казки.
— Складіть текст з 3–4 речень на тему «Дятел — корисна птиця». Почніть текст реченням: Не дарма дятла лісовим доктором називають!
3. Ф ізкультхвилинка
4. С амостійна робота
— Прочитайте і порівняйте два заголовки: «Наш клас», «Наш клас дружний».
— Однакові вони чи відрізняються один від одного? Поясніть.
— Складіть текст, використовуючи один із заголовків. Напишіть 2–3 речення.
Перевірка роботи. (Враховується зміст і граматична правильність побудови речень.)
Двоє-троє учнів читають речення, решта — аналізують їх.
5. Р обота в парах. Гра «Коректор»
Учні обмінюються зошитами, читають роботи, дають поради одне одному.
V. П ідбиття підсумків. Рефлексія
— Ч ого ви навчилися на уроці?
— Яке речення вам сподобалося найбільше?
VI. До машнє завдання
Тема: Урок роз витку зв’язного мовлення. Складання 2–3 речень на задані теми
Мета: навчати учнів складати 2–3 речення на задані теми; розвивати вміння визначати послідовність і зв’язність речень у тексті, встановлювати смислову залежність між реченнями; виховувати культуру писемного мовлення.
Хід уроку
I. Організаційний момент
II. А ктуалізація опорних знань
1. В ибіркове списування
Йшов Мишко по лісу. Біля дуба. Він знайшов гриб. Мишко був радий. Гриб великий. Хлопчик відніс гриб додому.
(Йшов Мишко по лісу. Він знайшов гриб. Мишко був радий. Хлопчик відніс
гриб додому.)
2. Р обота над деформованим текстом
— Спишіть і позначте межі речень.
Була сильна спека поле і ліс чекали дощу насунулася темна хмара гримнув грім застукали великі краплі дощу.
(Була сильна спека. Поле і ліс чекали дощу. Насунулася темна хмара. Гримнув грім. Застукали великі краплі дощу.)
III. Оголошення теми і мети уроку
— Сьогодні ми будемо вчитися складати речення на задані теми.
IV. В ивчення нового матеріалу
1. С амодиктант
— Складіть зі слів речення і запишіть його, диктуючи собі по складах.
Навесні, в, купаються, горобці, калюжах.
(Навесні горобці купаються в калюжах.)
— Складіть ще одне речення про горобця, щоб вийшов текст. Запишіть його.
2. Р обота в групах
— Прочитайте початок казки.
У казковому місті жив ляльковий майстер. Він виготовляв чудові іграшки.
Одного разу до майстра прийшов...
— Придумайте продовження казки.
— Складіть текст з 3–4 речень на тему «Дятел — корисна птиця». Почніть текст реченням: Не дарма дятла лісовим доктором називають!
3. Ф ізкультхвилинка
4. С амостійна робота
— Прочитайте і порівняйте два заголовки: «Наш клас», «Наш клас дружний».
— Однакові вони чи відрізняються один від одного? Поясніть.
— Складіть текст, використовуючи один із заголовків. Напишіть 2–3 речення.
Перевірка роботи. (Враховується зміст і граматична правильність побудови речень.)
Двоє-троє учнів читають речення, решта — аналізують їх.
5. Р обота в парах. Гра «Коректор»
Учні обмінюються зошитами, читають роботи, дають поради одне одному.
V. П ідбиття підсумків. Рефлексія
— Ч ого ви навчилися на уроці?
— Яке речення вам сподобалося найбільше?
VI. До машнє завдання
Немає коментарів:
Дописати коментар