вівторок, 22 жовтня 2013 р.

Природа 2 клас Тема: Рослини лісу

Природа 2 клас

Тема: Рослини лісу

Мета: поглибити знання учнів про рослини лісу; ознайомити учнів з корисними і отруйними лісовими ягодами; розвивати вміння спостерігати, логічно і творчо мислити; виховувати пізнавальний інтерес; прищеплювати любов до природи.

Хід уроку
I. Організаційний момент
II. А ктуалізація опорних знань, мотивація навчальної діяльності
1. П еревірка домашнього завдання
— Як з настанням літа змінюються рослини?
— Що відбувається в житті тварин улітку?
2. Б есіда
— А чи бували ви в лісі?
— Як ви розумієте, що таке ліс?
— Які дерева ростуть у лісі?
— На які групи ви можете їх розподілити і за якими ознаками? (Хвойні, листяні)
— Які дерева належать до листяних? Чому? Наведіть приклади.
— Які дерева належать до хвойних? Чому? Наведіть приклади.
— Чим відрізняються листяні дерева від хвойних?
— Діти, а як називаються ліси, у яких ростуть тільки листяні дерева? (Листяний ліс, гай, діброва)
— Як називаються ліси, у яких ростуть тільки хвойні дерева? (Хвойний ліс, бір)
— А тепер давайте «перемішаємо» листяні і хвойні дерева. Який ліс у нас вийшов? Як називається такий ліс? Чому? (Мішаний)
— Які ще рослини є в лісі?
III. По відомлення теми і мети уроку
— Тема сьогоднішнього уроку — «Рослини лісу».
IV. В ивчення нового матеріалу
1. Р обота за підручником (с. 120–123)
— Пригадайте, які ліси називають хвойними, а які — листяними.
— Від чого залежить назва лісу?
— Доведіть, що у лісі кожна група рослин утворює свій «поверх» — ярус.
— Прочитайте наведені тексти (с. 121–122). Виберіть будь-який текст з них і підготуйте повідомлення про рослину лісу. Користуйтеся таким планом.
1) Назва рослини.
2) Група, до якої належить рослина: дерево, кущ, трав’яниста рослина.
3) Зовнішній вигляд рослини.
4) Де росте.
— Додатково скористайтеся довідниками, ілюстраціями.
Робота в групах. Робота з гербарієм
— Порівняйте гілки, листки, плоди різних кущів (наприклад, шипшини і калини). Чим вони схожі? Чим відрізняються?
— Розгляньте малюнки (с. 123). Опишіть будь-яку трав’янисту рослину.
Для допитливих
Дерева і гриби потрібні одне одному. Так, нитки грибниці гриба підосичника обплітають коріння осики і дістають з нього поживні речовини. Водночас грибниця гриба вбирає з ґрунту воду з поживними речовинами і постачає їх дереву. Отже гриб і дерево приносять користь один одному.
Підсумок. Ліси бувають хвойні, листяні, мішані. У лісі рослини утворюють яруси.
2. Фізкультхвилинка
Імітація збирання ягід
Сунички — нахиляються, збирають у траві; малина — рвуть стоячи; аґрус — рвуть навприсядки; вишні — дістають з висоти; виноград — з висоти; чорниця — присідають; обліпиха — стоячи; вовчі ягоди — викидають геть.
V. Уз агальнення й систематизація знань
1. Г ра «Де мій дім?»
Учитель демонструє чи називає рослини, а діти розповідають, де вони
ростуть.
Сосна — у лісі;
жито — у полі;
ромашка — у лузі;
дуб — у лісі;
очерет — у болоті;
пшениця — у полі;
водяні лілії — у річці;
ліщина — у лісі;
троянда — у саду;
волошки — у полі.
2. Г ра «Не помились!»
— Закресліть назви отруйних ягід.
Журавлина, суниця, чорниця, беладонна, пасльон, вороняче око, вовчі ягоди, обліпиха, малина.
— Підкресліть назви ягід, які можна збирати.
Малина, чорниця, морошка, брусниця, пасльон, суниця, вовчі ягоди, беладонна.
VI. П ідбиття підсумків. Рефлексія
— Що нового дізналися на уроці?
— Наведіть приклади дерев лісу.
— Наведіть приклади кущів лісу.
— Наведіть приклади лісових ягід.
VII. До машнє завдання

Немає коментарів:

Дописати коментар