Природа 2 клас
Тема: Тварини навесні. Ко махи
Мета: ознайомити учнів з поведінкою комах навесні; розвивати вміння спостерігати, порівнювати; виховувати бережлине ставлення до комах.
Хід уроку
I. Організаційний момент
II. А ктуалізація опорних знань, мотивація навчальної діяльності
Перевірка домашнього завдання
— Які ознаки весни ви спостерігали протягом тижня?
— Які явища відбуваються навесні у природі?
— Підкресліть, які зміни в природі відбулися за останній тиждень.
- Збільшення тривалості дня.
- Значне потепління.
- Раннє цвітіння трав’янистих рослин.
- Пробудження звірів від зимового сну.
- Приліт птахів.
- Танення снігу.
— Яку ознаку весни ви б ще назвали? (Поява комах.)
III. По відомлення теми і мети уроку
— Сьогодні на уроці ми поговоримо саме про це.
IV. В ивчення нового матеріалу
1. Р обота за підручником (с. 97–99)
— Яких комах і де вам пощастило побачити ранньою весною?
— Яких метеликів можна зустріти ранньою весною?
— Розгляньте їх на малюнках на с. 97.
— Де ховалися взимку метелики? Що вони роблять навесні?
— Які ще комахи прокидаються ранньої весни?
— Що роблять мурашки?
— Де можна побачити джмелів? Що ви про них знаєте?
Перевір себе
— Як зміни в природі навесні впливають на життя комах?
— Які метелики мешкають у твоїй місцевості? За якими ознаками ти їх упізнаєш?
— Чи доводилося тобі спостерігати за поведінкою джмелів, мурашок навесні? Розкажи про свої спостереження.
— Поміркуйте, які почуття викликає у вас поява навесні перших метеликів.
— Перевірте прикмету.
- Мурашки перед ясною погодою старанно працюють і рухаються швидше, ніж зазвичай.
Підсумок. Поява комах навесні — це весняне явище у живій природі.
2. Фізкультхвилинка
V. Уз агальнення й систематизація знань
1. Р обота над загадками
***********************
Летить — виє, сяде — риє. (Жук)
***********************
У травні місяці з’явився не рак,
Не риба, не звір, не птах, не людина.
Ніс довгий, голос тонкий,
Летить — кричить, сяде — мовчить». (Комар)
***********************
У лісі біля пня біготня і метушня:
Народ робочий весь день клопоче. (Мурахи)
***********************
Летить дід — сів на цвіт,
волосинки розгортає, солоденького шукає. (Джміль)
***********************
Довкола нас в’ється,
а в руки не дається. (Муха)
***********************
Тільки лялечка проснеться —
Враз у шати одягнеться.
Погляду не відірвати —
Здатна всіх зачарувати! (Метелик)
2. Г ра «Підкресли потрібне»
— Виберіть природні явища, характерні для весни.
- З’явилися бруньки на деревах;
- ведмідь спить у барлозі;
- білка запасає їжу;
- з’явилися комахи;
- тане сніг;
- мороз;
- жарко;
- льодохід;
- обпадає листя;
- листопад;
- йдуть дощі;
- метуть заметілі;
- яскравіше світить сонце;
- дзюрчать струмки;
- сонце світить, але не гріє;
- прохолодно;
- земля вкрита снігом.
VI. П ідбиття підсумків. Рефлексія
— Які комахи з’являються навесні?
— Де ми можемо побачити комах?
VII. До машнє завдання
Тема: Тварини навесні. Ко махи
Мета: ознайомити учнів з поведінкою комах навесні; розвивати вміння спостерігати, порівнювати; виховувати бережлине ставлення до комах.
Хід уроку
I. Організаційний момент
II. А ктуалізація опорних знань, мотивація навчальної діяльності
Перевірка домашнього завдання
— Які ознаки весни ви спостерігали протягом тижня?
— Які явища відбуваються навесні у природі?
— Підкресліть, які зміни в природі відбулися за останній тиждень.
- Збільшення тривалості дня.
- Значне потепління.
- Раннє цвітіння трав’янистих рослин.
- Пробудження звірів від зимового сну.
- Приліт птахів.
- Танення снігу.
— Яку ознаку весни ви б ще назвали? (Поява комах.)
III. По відомлення теми і мети уроку
— Сьогодні на уроці ми поговоримо саме про це.
IV. В ивчення нового матеріалу
1. Р обота за підручником (с. 97–99)
— Яких комах і де вам пощастило побачити ранньою весною?
— Яких метеликів можна зустріти ранньою весною?
— Розгляньте їх на малюнках на с. 97.
— Де ховалися взимку метелики? Що вони роблять навесні?
— Які ще комахи прокидаються ранньої весни?
— Що роблять мурашки?
— Де можна побачити джмелів? Що ви про них знаєте?
Перевір себе
— Як зміни в природі навесні впливають на життя комах?
— Які метелики мешкають у твоїй місцевості? За якими ознаками ти їх упізнаєш?
— Чи доводилося тобі спостерігати за поведінкою джмелів, мурашок навесні? Розкажи про свої спостереження.
— Поміркуйте, які почуття викликає у вас поява навесні перших метеликів.
— Перевірте прикмету.
- Мурашки перед ясною погодою старанно працюють і рухаються швидше, ніж зазвичай.
Підсумок. Поява комах навесні — це весняне явище у живій природі.
2. Фізкультхвилинка
V. Уз агальнення й систематизація знань
1. Р обота над загадками
***********************
Летить — виє, сяде — риє. (Жук)
***********************
У травні місяці з’явився не рак,
Не риба, не звір, не птах, не людина.
Ніс довгий, голос тонкий,
Летить — кричить, сяде — мовчить». (Комар)
***********************
У лісі біля пня біготня і метушня:
Народ робочий весь день клопоче. (Мурахи)
***********************
Летить дід — сів на цвіт,
волосинки розгортає, солоденького шукає. (Джміль)
***********************
Довкола нас в’ється,
а в руки не дається. (Муха)
***********************
Тільки лялечка проснеться —
Враз у шати одягнеться.
Погляду не відірвати —
Здатна всіх зачарувати! (Метелик)
2. Г ра «Підкресли потрібне»
— Виберіть природні явища, характерні для весни.
- З’явилися бруньки на деревах;
- ведмідь спить у барлозі;
- білка запасає їжу;
- з’явилися комахи;
- тане сніг;
- мороз;
- жарко;
- льодохід;
- обпадає листя;
- листопад;
- йдуть дощі;
- метуть заметілі;
- яскравіше світить сонце;
- дзюрчать струмки;
- сонце світить, але не гріє;
- прохолодно;
- земля вкрита снігом.
VI. П ідбиття підсумків. Рефлексія
— Які комахи з’являються навесні?
— Де ми можемо побачити комах?
VII. До машнє завдання
Немає коментарів:
Дописати коментар