четвер, 24 жовтня 2013 р.

Українська мова 2 клас Тема: Слова ввічливості

Українська мова 2 клас

Тема: Слова ввічливості


Мета: навчати школярів уживати слова та вислови ввічливості в різних мовленнєвих ситуаціях; формувати культуру мовлення; виховувати загальну культуру.

Хід уроку
I. Організаційний момент
II. П еревірка домашнього завдання (с. 76, вправа 201)
— Прочитайте записані речення.
— Як називається столиця України?
— Яка головна вулиця міста?
— Що ви знаєте про Київ?
— Назвіть кількість букв, звуків у цьому слові.
— Що ви помітили? (Букв — 4, а звуків — 5.)
— Ч ому звуків більше, ніж букв?
III. А ктуалізація опорних знань
1. С писування
— Запишіть речення. Підкресліть у них слова-звертання.
Україно! Край милий, край золотавий.
Вчіться, діти! Мудра книжка скаже вам чогось багато.
2. С ловникова робота
— Яким словом можна замінити слово Україна? (Батьківщина)
— Що таке Батьківщина?
Знаєш ти, що таке Батьківщина?
Батьківщина — це ліс осінній,
Це домівка твоя і школа,
І гаряче сонячне коло.
Батьківщина — це труд і свято,
Батьківщина — це мама і тато,
Це твої найщиріші друзі
І бджола у веснянім лузі.
Батьківщина — це рідна мова,
Це дотримане чесне слово.
А. Костецький
3. К аліграфічна хвилинка
Бб ба об бу уб бе
— Доповніть речення.
Я люблю свою...
IV. Мо тивація навчальної діяльності
— Усі слова в українській мові цікаві, потрібні. Та є серед них «чарівні» — ті, які мають магічну силу.
— Хто здогадався, що це за слова?
— Скажіть, будь ласка, а якими словами вітаються один з одним українці? Запис на дошці висловлювань учнів
— Добрий день! Добрий вечір! Добрий ранок! Доброго здоров’я! Здоровенькі були! Здрастуйте! Привіт!
— Як називаються такі слова? (Ввічливі)
V. По відомлення теми й мети уроку
— Сьогодні на уроці ми будемо вчитися вживати слова ввічливості в різних мовленнєвих ситуаціях.
VI. В ивчення нового матеріалу
1. Р обота за підручником (с. 76–77)
Вправа 202
— Прочитайте текст.
— Про який давній звичай українського народу розповів письменник?
— Які слова, близькі за значенням, можна дібрати до слова чудесний? (Чудовий, розкішний, прекрасний, незрівнянний)
— Спишіть останнє речення.
— Як ви розумієте вислів знаменує собою? (Означає, являє)
— Поділіть виділені слова на склади для переносу.
Вправа 203 (робота в групах)
— Прочитайте подані слова. Запам’ятайте їх.
— Повчіться вимовляти їх, звертаючись до рідних, учителів, друзів.
— Запишіть ці слова в зошити.
1-ша група записує слова привітання.
2-га група записує слова прощання.
3-тя група записує слова прохання.
Цікаво знати. Запам’ятай!
Треба говорити: «Дякую вам», а не «Дякую вас», «Пробачте мені», а не «Пробачте мене».
2. Ф ізкультхвилинка
VII. Закріплення та усвідомлення вивченого матеріалу (див. додаток на с. 80)
VIII. Підбиття підсумків. Рефлексія
— Про які нові слова ви почули сьогодні на уроці?
— Які ввічливі слова ви запам’ятали?
— Як почуває себе людина, до якої звертаються ввічливо?
Гра «Закінчи речення»
— Ми вже знаємо правила письма, правила поведінки у школі, а сьогодні пригадаємо правила мовного спілкування, які повинна знати кожна культурна людина.
Коли говориш — не... (горлань).
Слів поганих — не... (вживай).
На всі боки — не... (крутись).
У вічі співрозмовнику... (дивись).
Говори спокійно, чемно,
Спілкуватись тоді буде дуже ...(приємно).
IX. До машнє завдання

Немає коментарів:

Дописати коментар