Природа 2 клас
Тема: Тварини лісу
Мета: поглибити знання учнів про тварин лісу; розвивати мислення, пам’ять; виховувати дбайливе ставлення до всього живого навколо нас.
Хід уроку
I. Організаційний момент
II. А ктуалізація опорних знань, мотивація навчальної діяльності
1. П еревірка домашнього завдання
Учні в парах розповідають одне одному підготовлену розповідь про рослину лісу.
2. С лухання вірша
А я у гай ход ила ...
А я у гай ходила
По квітку ось яку!
А там дерева-люлі
І все отак зозулі:
— Ку-ку!
Я зайчика зустріла,
Дрімав він на горбку,
Була б його спіймала,
Зозуля ізлякала:
— Ку-ку!
П. Тичина
— Кого зустріла дівчинка у гаю?
— А кого ви бачили, коли бували в лісі?
III. По відомлення теми і мети уроку
— Тема сьогоднішнього уроку — «Тварини лісу».
IV. В ивчення нового матеріалу
1. Р обота за підручником (с. 124–127)
— Пригадайте, які тварини мешкають у лісі. Які із цих тварин — звірі?
— Доведіть, що ліс для багатьох тварин — рідна домівка.
— Розгляньте фотографії на с. 124. Назвіть найбільших тварин наших лісів.
— Що ви прочитали про лося? Як його впізнати? Чим він живиться?
— Де живуть у лісі дикі кабани? Опишіть їх зовнішність.
— Чим вони живляться?
— Розгляньте фотографії на с. 125. Розкажіть про вовка і лисицю. Які особливі ознаки цих звірів? Чим живиться вовк? Доведіть, лисиця — всеїдна тварина.
— Для чого білка використовує свій довгий пухнастий хвіст?
— Пригадайте, чим живиться білка.
— Які птахи наповнюють ліс дзвінким співом? Яку користь приносять усі ці птахи?
— Який птах у лісі особливо помітний? Розгляньте фотографію на с. 125. Опишіть дятла.
— Розгляньте фотографії на с. 126. Які комахи найбільше завдають шкоди деревам? Як саме?
— Яку користь приносять руді лісові мурашки? Чому не можна руйнувати мурашників?
— Поміркуйте. Що сталося б з деревами, якби в лісі не було птахів? Чому?
— Чому треба оберігати не тільки самих тварин, а й ті місця, в яких вони живуть?
— Складіть ланцюг живлення у лісі влітку (с. 127).
Підсумок. У лісі життя тварин пов’язане з добуванням корму. У лісі «зайвих» тварин не існує.
2. Фізкультхвилинка
V. Уз агальнення й систематизація знань
1. Г ра «Хто живе у лісі?»
— Серед перелічених тварин визначте тих, що живуть у лісі.
Білка, горобець, собака, рись, їжак, ластівка, морська свинка, бурий ведмідь, гуска, лелека, лось, шишкар, дятел, мурашка, зозуля.
2. Г ра «Хто де живе?»
— Правильно помістіть звірів у свої будиночки.
Хто живе? Де живе?
Ведмідь лігво
Лисиця гайно
Білка барліг
Вовк нора
(Ведмідь — барліг, лисиця — нора, білка — гайно, вовк — лігво.)
VI. П ідбиття підсумків. Рефлексія
— Які тварини живуть у лісі?
— Кого називають санітарами лісу? (Рудих мурашок, бо вони знищують безліч шкідливих комах.)
— Чим корисні птахи лісу? (Знищують безліч комах, які завдають шкоди деревам.)
VII. До машнє завдання
Тема: Тварини лісу
Мета: поглибити знання учнів про тварин лісу; розвивати мислення, пам’ять; виховувати дбайливе ставлення до всього живого навколо нас.
Хід уроку
I. Організаційний момент
II. А ктуалізація опорних знань, мотивація навчальної діяльності
1. П еревірка домашнього завдання
Учні в парах розповідають одне одному підготовлену розповідь про рослину лісу.
2. С лухання вірша
А я у гай ход ила ...
А я у гай ходила
По квітку ось яку!
А там дерева-люлі
І все отак зозулі:
— Ку-ку!
Я зайчика зустріла,
Дрімав він на горбку,
Була б його спіймала,
Зозуля ізлякала:
— Ку-ку!
П. Тичина
— Кого зустріла дівчинка у гаю?
— А кого ви бачили, коли бували в лісі?
III. По відомлення теми і мети уроку
— Тема сьогоднішнього уроку — «Тварини лісу».
IV. В ивчення нового матеріалу
1. Р обота за підручником (с. 124–127)
— Пригадайте, які тварини мешкають у лісі. Які із цих тварин — звірі?
— Доведіть, що ліс для багатьох тварин — рідна домівка.
— Розгляньте фотографії на с. 124. Назвіть найбільших тварин наших лісів.
— Що ви прочитали про лося? Як його впізнати? Чим він живиться?
— Де живуть у лісі дикі кабани? Опишіть їх зовнішність.
— Чим вони живляться?
— Розгляньте фотографії на с. 125. Розкажіть про вовка і лисицю. Які особливі ознаки цих звірів? Чим живиться вовк? Доведіть, лисиця — всеїдна тварина.
— Для чого білка використовує свій довгий пухнастий хвіст?
— Пригадайте, чим живиться білка.
— Які птахи наповнюють ліс дзвінким співом? Яку користь приносять усі ці птахи?
— Який птах у лісі особливо помітний? Розгляньте фотографію на с. 125. Опишіть дятла.
— Розгляньте фотографії на с. 126. Які комахи найбільше завдають шкоди деревам? Як саме?
— Яку користь приносять руді лісові мурашки? Чому не можна руйнувати мурашників?
— Поміркуйте. Що сталося б з деревами, якби в лісі не було птахів? Чому?
— Чому треба оберігати не тільки самих тварин, а й ті місця, в яких вони живуть?
— Складіть ланцюг живлення у лісі влітку (с. 127).
Підсумок. У лісі життя тварин пов’язане з добуванням корму. У лісі «зайвих» тварин не існує.
2. Фізкультхвилинка
V. Уз агальнення й систематизація знань
1. Г ра «Хто живе у лісі?»
— Серед перелічених тварин визначте тих, що живуть у лісі.
Білка, горобець, собака, рись, їжак, ластівка, морська свинка, бурий ведмідь, гуска, лелека, лось, шишкар, дятел, мурашка, зозуля.
2. Г ра «Хто де живе?»
— Правильно помістіть звірів у свої будиночки.
Хто живе? Де живе?
Ведмідь лігво
Лисиця гайно
Білка барліг
Вовк нора
(Ведмідь — барліг, лисиця — нора, білка — гайно, вовк — лігво.)
VI. П ідбиття підсумків. Рефлексія
— Які тварини живуть у лісі?
— Кого називають санітарами лісу? (Рудих мурашок, бо вони знищують безліч шкідливих комах.)
— Чим корисні птахи лісу? (Знищують безліч комах, які завдають шкоди деревам.)
VII. До машнє завдання
Немає коментарів:
Дописати коментар