Українська мова 2 клас
Тема: Перенос слів з апострофом. Звуко-буквений аналіз слів
Мета: навчати учнів правильно переносити слова з апострофом; розвивати навички грамотного письма; виховувати уважність.
Хід уроку
I. Організаційний момент
II. А ктуалізація опорних знань
1. П еревірка домашнього завдання (с. 67, вправа 181)
— У яких словах ви поставили апостроф?
— Назвіть слово, у якому буква ю позначає один звук.
— А в яких словах ця буква позначає два звуки?
2. С кладання словосполучень
— Складіть словосполучення, додаючи слова з апострофом.
З гусячого ____;
____ чай;
подарунок для ____;
дружні ____.
Слова для довідок: Мар’яни, хлоп’ята, п’ють, пір’я.
3. Д иктант
Черв’як, подвір’я, пір’я, м’ята, здоров’я, б’ють, п’ять, солов’ї, сім’я, в’є.
III. По відомлення теми і мети уроку
IV. В ивчення нового матеріалу
1. Р обота за підручником (с. 67–68)
Вправа 182
— Прочитайте скоромовку. Потренуйтеся швидко її промовляти.
— Вивчіть її напам’ять і запишіть з пам’яті. Перевірте написане за підручником.
— Побудуйте звукову модель виділеного слова.
Вправа 183 (робота в парах)
Учні читають жартівливий вірш.
— Розкажіть одне одному, в які комп’ютерні ігри ви любите гратися.
— Запишіть на вибір одне з виділених слів і побудуйте його звукову модель. Перевірте одне в одного складені моделі.
— Прочитайте і запам’ятайте правило на с. 67.
Вправа 184
Учні читають сполучення слів, виділені слова замінюють за зразком, записують утворені сполучення слів.
— Поділіть для переносу слова кам’яний і дерев’яний. Поясніть, чи можна ці слова перенести різними способами.
Вправа 185 (робота в парах)
Учні читають вірш, виписують слова з апострофом, поділяючи їх для переносу.
— Поміркуйте і скажіть, як звучатимуть імена цих дітей, коли вони стануть дорослими.
2. Ф ізкультхвилинка
V. Уз агальнення й систематизація знань
1. Г ра «Запиши та поділи»
— Запишіть слова, поділяючи їх для переносу.
М’ясо, пам’ять, рум’яний, хлоп’ята, пам’ятник, дев’ять.
2. Г ра «З якої казки?»
— Прочитайте, правильно вимовляючи слова з апострофом. Відгадайте, з якої казки цей уривок.
Ото вискакує з води проклятий змій, що розженеться проти Кожум’яки, то він його булавою луп та луп, аж луна йде.
— Спишіть. Підкресліть слова з апострофом.
3. К оли так кажуть?
Причепився, як реп’ях до кожуха.
— Спишіть, поділяючи слова для переносу. Поставте наголос.
— Як треба переносити слова?
4. Звуко-буквений аналіз слів
Сім’я —
П’ють —
5. Г ра «Так — ні»
Учитель називає слово. Якщо при його написанні вживається апостроф, учні кажуть «так», у іншому випадку — «ні».
П’є, бур’ян, пір’я, здоров’я, солов’ї, лялька, хлоп’ята, в’ється, буря, б’ють, цвяхи, п’ють, в’яне, моря.
6. Г ра «Утвори за зразком»
Зразок: торф — торф’яний.
Камінь — ...
Риба — ...
VI. П ідбиття підсумків. Рефлексія
— Ч ого навчалися на уроці?
— Наведіть приклади слів з апострофом.
— Що слід пам’ятати при переносі слів з апострофом?
VII. До машнє завдання
Тема: Перенос слів з апострофом. Звуко-буквений аналіз слів
Мета: навчати учнів правильно переносити слова з апострофом; розвивати навички грамотного письма; виховувати уважність.
Хід уроку
I. Організаційний момент
II. А ктуалізація опорних знань
1. П еревірка домашнього завдання (с. 67, вправа 181)
— У яких словах ви поставили апостроф?
— Назвіть слово, у якому буква ю позначає один звук.
— А в яких словах ця буква позначає два звуки?
2. С кладання словосполучень
— Складіть словосполучення, додаючи слова з апострофом.
З гусячого ____;
____ чай;
подарунок для ____;
дружні ____.
Слова для довідок: Мар’яни, хлоп’ята, п’ють, пір’я.
3. Д иктант
Черв’як, подвір’я, пір’я, м’ята, здоров’я, б’ють, п’ять, солов’ї, сім’я, в’є.
III. По відомлення теми і мети уроку
IV. В ивчення нового матеріалу
1. Р обота за підручником (с. 67–68)
Вправа 182
— Прочитайте скоромовку. Потренуйтеся швидко її промовляти.
— Вивчіть її напам’ять і запишіть з пам’яті. Перевірте написане за підручником.
— Побудуйте звукову модель виділеного слова.
Вправа 183 (робота в парах)
Учні читають жартівливий вірш.
— Розкажіть одне одному, в які комп’ютерні ігри ви любите гратися.
— Запишіть на вибір одне з виділених слів і побудуйте його звукову модель. Перевірте одне в одного складені моделі.
— Прочитайте і запам’ятайте правило на с. 67.
Вправа 184
Учні читають сполучення слів, виділені слова замінюють за зразком, записують утворені сполучення слів.
— Поділіть для переносу слова кам’яний і дерев’яний. Поясніть, чи можна ці слова перенести різними способами.
Вправа 185 (робота в парах)
Учні читають вірш, виписують слова з апострофом, поділяючи їх для переносу.
— Поміркуйте і скажіть, як звучатимуть імена цих дітей, коли вони стануть дорослими.
2. Ф ізкультхвилинка
V. Уз агальнення й систематизація знань
1. Г ра «Запиши та поділи»
— Запишіть слова, поділяючи їх для переносу.
М’ясо, пам’ять, рум’яний, хлоп’ята, пам’ятник, дев’ять.
2. Г ра «З якої казки?»
— Прочитайте, правильно вимовляючи слова з апострофом. Відгадайте, з якої казки цей уривок.
Ото вискакує з води проклятий змій, що розженеться проти Кожум’яки, то він його булавою луп та луп, аж луна йде.
— Спишіть. Підкресліть слова з апострофом.
3. К оли так кажуть?
Причепився, як реп’ях до кожуха.
— Спишіть, поділяючи слова для переносу. Поставте наголос.
— Як треба переносити слова?
4. Звуко-буквений аналіз слів
Сім’я —
П’ють —
5. Г ра «Так — ні»
Учитель називає слово. Якщо при його написанні вживається апостроф, учні кажуть «так», у іншому випадку — «ні».
П’є, бур’ян, пір’я, здоров’я, солов’ї, лялька, хлоп’ята, в’ється, буря, б’ють, цвяхи, п’ють, в’яне, моря.
6. Г ра «Утвори за зразком»
Зразок: торф — торф’яний.
Камінь — ...
Риба — ...
VI. П ідбиття підсумків. Рефлексія
— Ч ого навчалися на уроці?
— Наведіть приклади слів з апострофом.
— Що слід пам’ятати при переносі слів з апострофом?
VII. До машнє завдання
Немає коментарів:
Дописати коментар