Українська мова 2 клас
Тема: Ко нтроль та оцінювання знань за темою «Мо ва і мовлення. Текст»
Мета: перевірити рівень сформованості знань учнів за темою «Мова і мовлення. Текст»; розвивати мислення, уяву учнів; виховувати культуру оформлення письмових робіт.
Хід уроку
I. Організаційний момент
II. По відомлення теми й мети уроку
III. Ко нтроль знань
1 варіант
1. Обери правильну відповідь.
Усне мовлення має бути:
а) швидким, тихим, зрозумілим;
б) правильним, зрозумілим, виразним;
в) голосним, правильним, швидким.
2. Доповни речення.
Людям мова потрібна...
а) для письма;
б) для читання;
в) для спілкування.
3. Підкресли звертання.
— Що ти, донечко, шепочеш?
І чому це ти не спиш?
— Я, матусю, спати хочу,
Але треба вивчить вірш.
4. Встав слова ввічливості.
Оленка та Мар’янка малюють. Оленка сказала:
— Мар’янко, дай, ____, жовту фарбу.
Мар’янка дала фарбу й сказала:
— ____.
Оленка відповіла:
— ____.
5. Виконай завдання.
а) Пронумеруй речення так, щоб утворився текст. Підкресли зачин тексту.
Вони дружно почали ліпити хатку.
Навесні повернулися ластівки.
У гніздечку з’явилися ластів’ята.
Вони веселим щебетанням зустрічали сонечко.
б) Визнач тип тексту.
Ялинковий шишкар такий яскраво-червоний, немов стигла ягода. У нього дзьоб міцний. Кінчики його у протилежні боки загнуті. Так і працює з ранку до вечора — шишки трощить.
а) Розповідь;
б) міркування;
в) опис.
2 варіант
1. Обери правильну відповідь.
Писемне мовлення має бути:
а) розбірливим, швидким, охайним;
б) без помилок, розбірливим, повільним;
в) каліграфічним, розбірливим, охайним, без помилок.
2. Доповни речення.
Людям мова потрібна...
а) для спілкування;
б) для листування;
в) для читання.
3. Підкресли звертання.
— Мамо, я впав у калюжу.
— Як, у нових штанях, сину?
— Все сталося так швидко, що я не встиг їх зняти.
4. Встав слова ввічливості.
Мами немає вдома. Прийшла мамина знайома.
Тарас зустрів її біля дверей.
— ____, Тарасику! Мама вдома?
— Ні, мама незабаром прийде. Сідайте, ____, ось стілець.
— ____, Тарасику!
5. Виконай завдання.
а) Пронумеруй речення так, щоб утворився текст. Підкресліть кінцівку тексту.
Раптом із яру вискочив вовк.
Молодий пастух пас овець.
Це трапилось у гірському селі.
Пастух кинувся на вовка і прогнав його.
Він схопив вівцю.
б) Визнач тип тексту.
Заєць — гризун великого розміру. У нього довгі ноги, великі вуха, короткий хвіст. Пухнасте хутро влітку сіре, а взимку біле.
а) Опис;
б) розповідь;
в) міркування.
IV. П ідбиття підсумків. Рефлексія
— Які труднощі виникли у вас під час виконання завдань?
Тема: Ко нтроль та оцінювання знань за темою «Мо ва і мовлення. Текст»
Мета: перевірити рівень сформованості знань учнів за темою «Мова і мовлення. Текст»; розвивати мислення, уяву учнів; виховувати культуру оформлення письмових робіт.
Хід уроку
I. Організаційний момент
II. По відомлення теми й мети уроку
III. Ко нтроль знань
1 варіант
1. Обери правильну відповідь.
Усне мовлення має бути:
а) швидким, тихим, зрозумілим;
б) правильним, зрозумілим, виразним;
в) голосним, правильним, швидким.
2. Доповни речення.
Людям мова потрібна...
а) для письма;
б) для читання;
в) для спілкування.
3. Підкресли звертання.
— Що ти, донечко, шепочеш?
І чому це ти не спиш?
— Я, матусю, спати хочу,
Але треба вивчить вірш.
4. Встав слова ввічливості.
Оленка та Мар’янка малюють. Оленка сказала:
— Мар’янко, дай, ____, жовту фарбу.
Мар’янка дала фарбу й сказала:
— ____.
Оленка відповіла:
— ____.
5. Виконай завдання.
а) Пронумеруй речення так, щоб утворився текст. Підкресли зачин тексту.
Вони дружно почали ліпити хатку.
Навесні повернулися ластівки.
У гніздечку з’явилися ластів’ята.
Вони веселим щебетанням зустрічали сонечко.
б) Визнач тип тексту.
Ялинковий шишкар такий яскраво-червоний, немов стигла ягода. У нього дзьоб міцний. Кінчики його у протилежні боки загнуті. Так і працює з ранку до вечора — шишки трощить.
а) Розповідь;
б) міркування;
в) опис.
2 варіант
1. Обери правильну відповідь.
Писемне мовлення має бути:
а) розбірливим, швидким, охайним;
б) без помилок, розбірливим, повільним;
в) каліграфічним, розбірливим, охайним, без помилок.
2. Доповни речення.
Людям мова потрібна...
а) для спілкування;
б) для листування;
в) для читання.
3. Підкресли звертання.
— Мамо, я впав у калюжу.
— Як, у нових штанях, сину?
— Все сталося так швидко, що я не встиг їх зняти.
4. Встав слова ввічливості.
Мами немає вдома. Прийшла мамина знайома.
Тарас зустрів її біля дверей.
— ____, Тарасику! Мама вдома?
— Ні, мама незабаром прийде. Сідайте, ____, ось стілець.
— ____, Тарасику!
5. Виконай завдання.
а) Пронумеруй речення так, щоб утворився текст. Підкресліть кінцівку тексту.
Раптом із яру вискочив вовк.
Молодий пастух пас овець.
Це трапилось у гірському селі.
Пастух кинувся на вовка і прогнав його.
Він схопив вівцю.
б) Визнач тип тексту.
Заєць — гризун великого розміру. У нього довгі ноги, великі вуха, короткий хвіст. Пухнасте хутро влітку сіре, а взимку біле.
а) Опис;
б) розповідь;
в) міркування.
IV. П ідбиття підсумків. Рефлексія
— Які труднощі виникли у вас під час виконання завдань?
Немає коментарів:
Дописати коментар