Новий рік за кордоном
Японія
У Японії Новий рік вважається найбільшим святом, яке триває на сході країни протягом семи днів, а на заході - цілих п’ятнадцять. До 1868 року японці відзначали Новий рік за китайським сонячно-місячним календарем у лютому-березні. Однак після впровадження григоріанського календаря святкування перенесли на 1 січня.
У момент початку Нового року японці починають сміятися. Вони вірять, що сміх принесе їм успіх, а щастя буде супроводжувати весь рік. Також у першу Новорічну ніч прийнято відвідувати синтоїстські святилища, де люди вимолюють у місцевих богів благословення і процвітання в новому році. Рівно опівночі в храмах починає дзвонити дзвін, що відбиває 108 ударів. За давнім повір’ям, кожен удар «убиває» один із людських пороків. Їх, як вважають японці, усього 6 - жадібність, злість, дурість, легкодумство, нерішучість, заздрість, але в кожного є 18 відтінків.
Японські діти зустрічають Новий рік у новому одязі для того, щоб бути здоровими і щасливими наступні 365 днів. Окрім того, у Новорічну ніч вони кладуть під подушку малюнок із зображенням своєї мрії. Вранці, коли Новий рік уже вступає у свої права, японська малеча разом із сім’єю виходить зустрічати схід сонця, з першими променями якого прийнято поздоровляти один одного та вручати подарунки.
Під час новорічних свят фасади будинків обвішують оберемками соломи, щоб захистити житло від проникнення злих духів, і прикрашають головним новорічним аксесуаром - сувенірними бамбуковими граблями (кумаде). Останні покликані допомагати японцям у Новому році загрібати щастя. Також, щоб піддобрити божество року, яке приносить удачу в родину, перед будинком споруджують кадомацу - невеликі ворота з трьох бамбукових паличок, до яких прив’язують соснові гілки.
Немає коментарів:
Дописати коментар