вівторок, 18 червня 2013 р.

Руйнівник людського організму

Руйнівник людського організму

Людство могло б досягти неймовірних успіхів, якби воно було більш тверезим.
Й.В. Гете

Упродовж багатьох десятиліть людство займається виготовленням алкогольних напоїв. Такі навики людства збереглися і до нашого сьогодення. Алкогольні напої виготовляють із різних компонентів — цукру, буряків, ячменю, рису, молока, картоплі, соку з фруктів. Із давнини найпоширенішим алкогольним напоєм було виноградне вино. В результаті перегонки вина одержали горілку та коньяк. І лише у УІ—УІІ ст. араби одержали чистий спирт. Усі ці алкогольні винаходи миттєво розповсюджувалися в різні країни, спричинивши масовий алкоголізм.
Коли винайшли спирт?
З чого виготовляють алкогольні напої у наш час?
До чого привели такі винаходи?
Чим загрожує алкоголізм людству?
Загроза від алкоголю дуже вражаюча та жахлива. Найчутливіше на алкоголь реагує головний мозок. Від 7—8 грамів алкоголю порушуються функції і діяльність головного мозку та нервової системи, психіки. А чутливість дитини до алкоголю у 4—6 разів вища, ніж у дорослих. Один прийом малої дози спиртного у дітей викликає сильне сп’яніння. Діти стають дратівливими, злісними, зухвалими з батьками. Алкоголь руйнує легеневу систему, викликає захворювання органів травлення, гнійний бронхіт. Дуже страждає від алкоголю і жіночий організм. Жінки, які часто вживають спиртне, народжують хворих дітей, а іноді і не можуть зовсім народити. Згубно відбивається алкоголізм на дітях і вну¬ках. У них розвивається ідіотизм, меланхолія, іпохондрія, схильність до самогубства та вбивства, тупість, безплідність. 40% алкоголіків хворіють на ішемічну хворобу серця, цироз печінки. Третина хворих на алкоголізм втрачає психічну рівновагу та працездатність. Пристрасть до спиртного вкорочує вік людини на 15—20 років. Усі алкоголіки передчасно старіють, лисіють, обличчя вкривається зморшками, руйнуються і випадають зуби, синіє ніс, руки тремтять, хода стає хиткою. Визначний римський філософ Сенека дуже влучно сказав, що пияцтво — добровільне божевілля. Не дивно, що більшість правопорушень, злочинів, травм, аварій, катастроф відбулися у стані сп’яніння.
Які хвороби спричиняє алкоголь?
Як шкодить дитям алкоголь?
Чим ризикують жінки, які вживають спиртне?
Як закінчується життя п’яниць?
Навіщо люди вживають алкоголь?
Люди вживають алкоголь із різних причин. Але усі ці причини дуже смішні і банальні. Найчастіше перше вживання алкоголю відбувається випадково. Дітям пропонують лікуватися теплим вином, краплину вина дають для апетиту, або ж дитина сама з цікавості приймає алкоголь на пропозицію свої друзів. У старшому віці традиційна мотивація вживання алкоголю: свято, день народження, гості, незручно перед друзями, друзі вмовили, за компанію, для відваги. Прикро і те, що зазвичай це відбувається за згоди батьків. Досить одного разу покуштувати спиртного, як дитина ще захоче спробувати, якщо трапиться така нагода.
Як розподілені мотиви вживання алкоголю?
Що штовхає дітей до пияцтва?
Як це впливає на їхнє життя?
Чи можна перемогти алкоголізм?
Перемогти алкоголізм можна. Але найкращий спосіб перемогти алкоголізм — не починати пити. Дуже часто ми чуємо, що правильне вживання алкоголю, вживання у малих дозах не шкідливе для здоров’я. Це не так! 60% такого вживання закінчується алкоголізмом. Єдиний спосіб вилікуватися від алкоголізму — свідома відмова від усіх видів спиртних напоїв.

Немає коментарів:

Дописати коментар