У другій половині XVI ст. насіння тютюну було завезено до Європи, а на початку XVII ст. тютюн почав рости і на українських землях. У стародавні часи тютюн широко використовували жителі Європи, Азії, Африки. Стебла рослини з листочками спалювали на вогнищі і нюхали дим, який одурманював їхній розум. Тютюн вважали лікувальним засобом. Згодом переконалися, що тютюн більше шкодить здоров’ю людини, ніж допомагає.
Коли завезли тютюн до Європи?
Народи яких країн використовували тютюн ?
У яких цілях його використовували?
Чи має тютюн лікувальні властивості?
Куріння тютюну — шкідлива звичка, яка шкодить здоров’ю, іноді відбирає і життя. Шкідлива не лише для свого здоров’я, а й для здоров’я оточуючих. Тютюн — причина 95% випадків захворювань на рак легень. Ті, хто курить, у 13 разів частіше хворіють серцевими захворюваннями, у 10 разів частіше виразкою шлунку. Між медиками поши-рений діагноз «хвороби, викликані курінням». Усі курці хворіють на запальний процес у бронхах.
Як впливає на організм людини куріння?
Якими хворобами хворіють курці?
Зробіть висновок про негативний вплив куріння.
Негативний вплив проявляється і негативними ознаками: порушення обміну речовин, головний біль, поганий апетит, роздратованість, відставання у фізичному та розумовому розвитку. Учні, які курять, не встигають у навчанні. Вагітні жінки-курці часто народжують хворих дітей.
Чим загрожує куріння у ранньому віці?
Як може зашкодити куріння вагітним жінкам? Чому не можна курити учням?
Для чого люди курять?
Основна причина куріння — цікавість. Курити з цікавості починає близько 25% молоді. Наступна причина — наслідування. Курити через наслідування починає 70% курців. Молоді, а особливо учням, хочеться бути схожим на тата, дідуся, старшого брата. У більшості випадків вони не розуміють загрози своєму життю і здоров’ю. Часто діти починають курити, аби не відрізнятися від інших товаришів. У компаніях молоді, де є курці, до некурців ставляться з насмішкою та презирством. Щоб почуватися «гідним» такої компанії, діти вдаються до сигарети. Приваблює багатьох і сам процес куріння. Сучасні сигарети містять у собі різні приємні ароматизовані домішки, які і спокуша¬ють юних курців. Приваблюють і аксесуари: оригінальні попільнички, запальнички, мішечки для зберігання тютюну. Багато учнів починають курити, щоб здаватися дорослими.
Що є причиною куріння серед молоді та учнів?
Чи варто наслідувати шкідливі звички своїх ровесників?
Навіщо мати свою думку і свої переконання?
Як можна допомогти курцям позбавитися шкідливої звички?
Покинути курити може кожен. Для цього потрібно лише мати бажання. Поставте перед собою мету, дайте обіцянку собі, своїм родичам, друзям. У харчуванні надайте перевагу овочам та фруктам. Не вживайте чаю, кави, м’яса. Більше пийте рідини: сік, мінеральну воду, воду. Уникайте компанії курців, особливо тих, з ким починали курити. Вигадайте для себе винагороду за кожен день прожитий без сигарети. І завжди пам’ятайте, що головна ціна — ваше здоров’я!
Немає коментарів:
Дописати коментар