Математика 2 клас
Тема. Таблиця множення числа 3. Знаходження значень виразів на дії різних ступенів. Розв’язування задач.
Мета: ознайомити учнів з таблицею множення числа 3 і її практичним застосуванням; формувати вміння знаходити значення виразів на дії різних ступенів, розв’язувати задачі; розвивати логічне мислення; виховувати акуратність.
ХІД УРОКУ
I. Організаційний момент
II. Контроль, корекція і закріплення знань
1 Усна лічба
1) Гра «Хто швидший?».
Грають 3 команди.
7 + 8
– 6
+ 5
– 7
+ 9 13 – 8
+ 9
– 6
+ 3
– 7 18 – 9
+ 6
– 7
+ 5
– 4
2) Обчисліть.
35 : 5 = 7 32 : 8 = 4 54 : 6 = 9
7 • 5 = 4 • 8 = 9 • 6 =
35 : 7 = 32 : 4 = 54 : 9 =
2 Розв’язування задач
1) До танцювального ансамблю записалося 17 учнів, а до хору — 35. На скільки більше учнів записалося до хору, ніж до танцювального ансамблю?
2) Діти для прогулянки вишикувалися парами. Вийшло 9 пар. Скільки дітей вийшло на прогулянку?
3 Хвилинка каліграфії з логічним завданням
— Випишіть відповіді таблиці множення числа 2.
2 3 4 5 6 7 8 9 10
12 13 14 15 16 17 18 19 20
III. Повідомлення теми і мети уроку
IV. Вивчення нового матеріалу
1 Підготовчі вправи
1) На дошці — запис:
1 • 2 + 1
2 • 2 + 2
3 • 2 + 3
4 • 2 + 4
5 • 2 + 5
— Чим схожі вирази, чим відрізняються?
— Що означає перше число в добутку?
— Що означає друге число?
— Що означають доданки, які додаються до кожного добутка?
Запис на дошці і в зошитах:
1 • 2 + 1 = 1 + 1 + 1
2 • 2 + 2 = 2 + 2 + 2
3 • 2 + 3 = 3 + 3 + 3
4 • 2 + 4 = 4 + 4 + 4
5 • 2 + 5 = 5 + 5 + 5
— Як замінити кожний вираз добутком двох чисел?
Запис на дошці і в зошитах:
1 • 2 + 1 = 1 + 1 + 1 = 1 • 3 = 3
2 • 2 + 2 = 2 + 2 + 2 = 2 • 3 = 6
3 • 2 + 3 = 3 + 3 + 3 = 3 • 3 = 9
4 • 2 + 4 = 4 + 4 + 4 = 4 • 3 = 12
5 • 2 + 5 = 5 + 5 + 5 = 5 • 3 = 15
— Хто здогадався, що ми отримали? (Новий стовпчик таблиці множення на 3)
— З якими ще одноцифровими натуральними числами треба скласти такі вирази?
— Закінчіть складання стовпчика самостійно.
Перевірка
6 • 2 + 6 = 6 + 6 + 6 = 6 • 3 = 18
7 • 2 + 7 = 7 + 7 + 7 = 7 • 3 = 21
8 • 2 + 8 = 8 + 8 + 8 = 8 • 3 = 24
9 • 2 + 9 = 9 + 9 + 9 = 9 • 3 = 27
2) Підбиття підсумків
— Що цікавого помітили?
— Перші множники в стовпчику розташовуються в порядку збільшення.
— Другий множник дорівнює 3!
— Значення добутка кожного разу збільшується на 3!
— Яке нове знання відкрили? (Самі склали новий стовпчик таблиці множення!)
— Скільки в цьому стовпчику одноцифрових значень добутків?
— Аскільки двоцифрових?
— Скільки серед двоцифрових значень таких, у складі яких 1 десяток?
— А 2 десятки?
2 Первинне закріплення
1) 3 • 4 =
3 • 5 =
3 • 6 =
3 • 7 =
3 • 8 =
3 • 9 =
2) Записуйте відповіді в рядок, використовуючи новий стовпчик таблиці множення.
• За ніч Соловей-розбійник ламає своїм свистом 9 дерев. Скільки дерев він зламає за 3 ночі?
• Кощій Безсмертний кладе в скриню щодня по 6 золотих монет. Скільки монет він покладе за 3 дні?
• Щодня Фея виконувала по 3 бажання Попелюшки. Скільки бажань виконає Фея за тиждень?
3) На виготовлення однієї прямокутної рамки потрібно 8 см дроту. Скільки знадобиться дроту на виготовлення трьох таких рамок?
— Складіть дві обернені задачі і розв’яжіть їх. Які відповіді до обернених задач?
4) Самостійне розв’язування задачі.
по 3 кг 5 сіт. ? кг
Фізкультхвилинка
V. Розвиток математичних знань
1 Розв’язування задачі
Було — ?
Пошили — 6 кост. по 3 м
Залишилося — 9 м
2 Самостійна робота
2 • 4 + 78 3 • 6 + 20
3 • 6 + 45 3 • 4 – 6
3 • 5 – 14 3 • 8 + 9
3 • 7 + 40 3 • 3 + 3
1 варіант — 1-й стовпчик.
2 варіант — 2-й стовпчик.
Двоє учнів — біля дошки.
Перевірка
— Поставте знак плюс, якщо приклади розв’язані правильно.
— Поставте знак мінус, якщо допущені помилки.
— Просигналізуйте зеленим кольором ті, хто виконав роботу правильно.
— Просигналізуйте червоним кольором ті, хто припустився помилок.
3 Офтальмологічна пауза
4 Розв’язування логічної задачі
У другому класі вчаться 3 хлопчики: Чернов, Білов і Руденко. Одного разу Чернов сказав Білову: «Цікаво, що один з нас білявий, другий — чорнявий, третій — рудий, і при цьому в жодного з нас колір волосся не співпадає з прізвищем». У відповідь Білов відмітив: «Але я не рудий». Який колір волосся в кожного з трьох хлопчиків?
Відповідь:
Білявий Чорнявий Рудий
Чернов – – +
Білов – + –
Руденко + – –
VI. Підбиття підсумків. Рефлексія
Тема. Таблиця множення числа 3. Знаходження значень виразів на дії різних ступенів. Розв’язування задач.
Мета: ознайомити учнів з таблицею множення числа 3 і її практичним застосуванням; формувати вміння знаходити значення виразів на дії різних ступенів, розв’язувати задачі; розвивати логічне мислення; виховувати акуратність.
ХІД УРОКУ
I. Організаційний момент
II. Контроль, корекція і закріплення знань
1 Усна лічба
1) Гра «Хто швидший?».
Грають 3 команди.
7 + 8
– 6
+ 5
– 7
+ 9 13 – 8
+ 9
– 6
+ 3
– 7 18 – 9
+ 6
– 7
+ 5
– 4
2) Обчисліть.
35 : 5 = 7 32 : 8 = 4 54 : 6 = 9
7 • 5 = 4 • 8 = 9 • 6 =
35 : 7 = 32 : 4 = 54 : 9 =
2 Розв’язування задач
1) До танцювального ансамблю записалося 17 учнів, а до хору — 35. На скільки більше учнів записалося до хору, ніж до танцювального ансамблю?
2) Діти для прогулянки вишикувалися парами. Вийшло 9 пар. Скільки дітей вийшло на прогулянку?
3 Хвилинка каліграфії з логічним завданням
— Випишіть відповіді таблиці множення числа 2.
2 3 4 5 6 7 8 9 10
12 13 14 15 16 17 18 19 20
III. Повідомлення теми і мети уроку
IV. Вивчення нового матеріалу
1 Підготовчі вправи
1) На дошці — запис:
1 • 2 + 1
2 • 2 + 2
3 • 2 + 3
4 • 2 + 4
5 • 2 + 5
— Чим схожі вирази, чим відрізняються?
— Що означає перше число в добутку?
— Що означає друге число?
— Що означають доданки, які додаються до кожного добутка?
Запис на дошці і в зошитах:
1 • 2 + 1 = 1 + 1 + 1
2 • 2 + 2 = 2 + 2 + 2
3 • 2 + 3 = 3 + 3 + 3
4 • 2 + 4 = 4 + 4 + 4
5 • 2 + 5 = 5 + 5 + 5
— Як замінити кожний вираз добутком двох чисел?
Запис на дошці і в зошитах:
1 • 2 + 1 = 1 + 1 + 1 = 1 • 3 = 3
2 • 2 + 2 = 2 + 2 + 2 = 2 • 3 = 6
3 • 2 + 3 = 3 + 3 + 3 = 3 • 3 = 9
4 • 2 + 4 = 4 + 4 + 4 = 4 • 3 = 12
5 • 2 + 5 = 5 + 5 + 5 = 5 • 3 = 15
— Хто здогадався, що ми отримали? (Новий стовпчик таблиці множення на 3)
— З якими ще одноцифровими натуральними числами треба скласти такі вирази?
— Закінчіть складання стовпчика самостійно.
Перевірка
6 • 2 + 6 = 6 + 6 + 6 = 6 • 3 = 18
7 • 2 + 7 = 7 + 7 + 7 = 7 • 3 = 21
8 • 2 + 8 = 8 + 8 + 8 = 8 • 3 = 24
9 • 2 + 9 = 9 + 9 + 9 = 9 • 3 = 27
2) Підбиття підсумків
— Що цікавого помітили?
— Перші множники в стовпчику розташовуються в порядку збільшення.
— Другий множник дорівнює 3!
— Значення добутка кожного разу збільшується на 3!
— Яке нове знання відкрили? (Самі склали новий стовпчик таблиці множення!)
— Скільки в цьому стовпчику одноцифрових значень добутків?
— Аскільки двоцифрових?
— Скільки серед двоцифрових значень таких, у складі яких 1 десяток?
— А 2 десятки?
2 Первинне закріплення
1) 3 • 4 =
3 • 5 =
3 • 6 =
3 • 7 =
3 • 8 =
3 • 9 =
2) Записуйте відповіді в рядок, використовуючи новий стовпчик таблиці множення.
• За ніч Соловей-розбійник ламає своїм свистом 9 дерев. Скільки дерев він зламає за 3 ночі?
• Кощій Безсмертний кладе в скриню щодня по 6 золотих монет. Скільки монет він покладе за 3 дні?
• Щодня Фея виконувала по 3 бажання Попелюшки. Скільки бажань виконає Фея за тиждень?
3) На виготовлення однієї прямокутної рамки потрібно 8 см дроту. Скільки знадобиться дроту на виготовлення трьох таких рамок?
— Складіть дві обернені задачі і розв’яжіть їх. Які відповіді до обернених задач?
4) Самостійне розв’язування задачі.
по 3 кг 5 сіт. ? кг
Фізкультхвилинка
V. Розвиток математичних знань
1 Розв’язування задачі
Було — ?
Пошили — 6 кост. по 3 м
Залишилося — 9 м
2 Самостійна робота
2 • 4 + 78 3 • 6 + 20
3 • 6 + 45 3 • 4 – 6
3 • 5 – 14 3 • 8 + 9
3 • 7 + 40 3 • 3 + 3
1 варіант — 1-й стовпчик.
2 варіант — 2-й стовпчик.
Двоє учнів — біля дошки.
Перевірка
— Поставте знак плюс, якщо приклади розв’язані правильно.
— Поставте знак мінус, якщо допущені помилки.
— Просигналізуйте зеленим кольором ті, хто виконав роботу правильно.
— Просигналізуйте червоним кольором ті, хто припустився помилок.
3 Офтальмологічна пауза
4 Розв’язування логічної задачі
У другому класі вчаться 3 хлопчики: Чернов, Білов і Руденко. Одного разу Чернов сказав Білову: «Цікаво, що один з нас білявий, другий — чорнявий, третій — рудий, і при цьому в жодного з нас колір волосся не співпадає з прізвищем». У відповідь Білов відмітив: «Але я не рудий». Який колір волосся в кожного з трьох хлопчиків?
Відповідь:
Білявий Чорнявий Рудий
Чернов – – +
Білов – + –
Руденко + – –
VI. Підбиття підсумків. Рефлексія
Немає коментарів:
Дописати коментар