середа, 26 жовтня 2016 р.

Природознавство 1 клас Тема. Звірі

Тема. Звірі
Мета: ознайомити учнів з головними істотними ознаками звірів; збагатити знання новими відомостями про живлення звірів; виховувати любов до рідного краю.
ХІД УРОКУ
I.  Організаційний момент
II.  Повідомлення теми і мети уроку
—  Яких  тварин  вам  доводилося  спостерігати  в  природі,  зоопарку, в цирку?
— Тема нашого уроку — «Звірі». Сьогодні ви дізнаєтеся, як відрізнити звірів від інших тварин.
III.  Сприймання й усвідомлення нового матеріалу
1.  Бесіда
— Розгляньте малюнки (гепард, морж, кит, кажан, дельфін, олень, кролик,  кінь,  корова,  коза,  носоріг,  жираф,  їжак,  лисиця,  вовк,  тхір, тигр, лев, рись, білка, ведмідь, кабан).
— Кого ви бачите на малюнках?
— Хто зайвий: гепард, морж, акула, кит?
— Назвіть серед них звірів. (Гепард, морж, кит)
— Назвіть ознаки звірів. (Тіло вкрите шерстю, 4 кінцівки)
— Чи є літаючі звірі? (Кажан)
— Чи є плаваючі звірі? (Синій кит, дельфін)
— Як звірів відрізнити від інших тварин?
— Усі звірі вигодовують своє потомство молоком. Тому їх ще називають ссавцями.
2.  Робота за підручником (с. 62–63)
— Розгляньте малюнки на с. 62 вгорі.
— Яких тварин ви впізнали? Назвіть їх.
— Як можна назвати зображених тварин одним словом?
— Чим укрите тіло у звірів?
— Чим вони вигодовують своїх малят?
— Де живе багато звірів?
— Розгляньте малюнки на с. 62 унизу.
— Яких звірів ви знаєте? Що ви про них знаєте? Розкажіть.
— Яких тварин ви бачите на фото? Доведіть, що це звірі.
— Розкажіть про їхні ознаки.
— Польові миші і хом’яки мешкають у полі. Вони живляться зерном.
— Яку тварину ви бачите на фото? Чим кажан схожий на інших звірів, чим відрізняється? Доведіть, що кажан — звір.
— Літнього вечора можна побачити літаючих звірів — кажанів. Їхні передні  лапи  перетворилися  на  крила.  Кажани  —  корисні  тварини. 
Вони поїдають шкідливих комах.
— Розпитайте у дорослих про поведінку звірів. Дізнайтеся, які звірі мешкають у вашій місцевості.
3.  Фізкультхвилинка
IV.  Узагальнення й систематизація отриманих знань
1.  Робота в парах
— Опишіть сусідові по парті будь-якого звіра рідного краю так, щоб він здогадався, про кого йдеться.
2.  Гра «Дорослі й діти»
—  Як  називають  дитинчат  цих  звірів:  рись,  собака,  свиня,  олень? 
(Рисята, цуценята, поросята, оленята) Чому цих тварин відносять до звірів?
— На які групи можна розподілити цих звірів? (Свійські і дикі)
—  Назвіть  свійських  звірів.  (Свиня,  кінь,  собака,  кіт,  вівця,  коза, верблюд)
— Назвіть диких звірів. (Рись, олень, тигр, ведмідь)
3.  Гра «Який звір?»
— Про яких звірів йдеться?
Клишоногий… (ведмідь);
косий… (заєць);
сірий... (вовк);
сохатий… (олень).
V.  Підсумок уроку
— Назвіть ознаки звірів.
— Назвіть свійських звірів нашого краю.
— Назвіть диких звірів нашого краю.
— Назвіть всеїдних звірів нашого краю.
— Яких наземних, підземних, водяних, літаючих звірів ви знаєте?
— Які ви знаєте казки та мультфільми, де головні герої — звірі? Які в них звички та повадки?


Кросворд «Звірі»
1                                 З      
2                                 В
3                                  І
4                                  Р
5                                  І

1)  Любить солодощі примат —
Це людини молодший брат.
Від бананів до безе
Обожнює... (шимпанзе).
2)  По полю гасає, овечок хапає. (Вовк)
3)  Ласую малиною
І медком бджолиним. (Ведмідь)
4)  У кішки китиці на вухах,
Щоб звуки всі уважно слухать.
Ти не скажеш кішці: «Брись!»
Обережно, бо це — … (рись).
5)  Червонясту шубку має.
По гілках вона стрибає.
Хоч мала сама на зріст,
Та великий має хвіст.
Як намисто, оченята…
Хто це? Спробуй відгадати! (Білка)

Немає коментарів:

Дописати коментар