вівторок, 11 жовтня 2016 р.

Природознавство 1 клас Тема. Вода в природі та в житті людини

Тема. Вода в природі та в житті людини
Мета: з’ясувати  значення  води  в  природі;  розвивати мислення,  мовлення  учнів;  розширювати  світогляд; виховувати бережливе ставлення до води.
ХІД УРОКУ
I.  Організаційний момент
II.  Повідомлення теми і мети уроку
— Відгадайте загадку.
Я і хмара, і туман,
І струмок, і океан,
І літаю, і біжу,
І скляною бути можу! (Вода)
— Де в природі можна побачити воду?
— Сьогодні ви дізнаєтеся, чому вода потрібна і природі, і людині.
III.  Сприймання й усвідомлення нового матеріалу
1.  Розповідь учителя про значення води в природі
— Де на Землі ми можемо знайти воду?
— Відгадайте загадки.
• Узимку спить, а влітку шумить. (Річка)
• Узимку по ній ходять, влітку їздять. (Річка)
• Посеред поля лежить дзеркало, скло блакитне, рама зелена. (Озеро)
• Ключем вода б’є. (Джерело, струмок)
— Де ще ми бачимо воду? (Море, океан, льодовик)
• Ніг немає, а йде, очей немає, а плаче. (Хмара)
— Води на Землі багато. Вона в морях і річках, вона застигла в льодовиках і гілках дерев, вона парить у повітрі. (Іній)
— У тих місцях, де немає або мало води, люди риють колодязі, канали, створюють штучні моря і водосховища.
— Що б сталося, якби в природі зникла вода? (Де немає води, там немає життя.)
— А рослинам потрібна вода? Вони п’ють? (Звісно, п’ють.)
—  Що  станеться,  якщо  не  поливати  кімнатні  рослини?  (Вони  засохнуть.)
—  Чи  можуть  рослини,  тварини  і  людина  жити  без  води?  (Ні.  Людина може прожити без води 3 дні.)
— Чи потрібна вода тваринам?
— Для чого тварини використовують воду?
На дошці — ілюстрації: кит, риби, бобер, боброва хатка (багато тварин живуть у воді).
— Бобер споруджує собі будинок посеред водойми з підводним входом — це захист від хижаків.
Кит на повітрі був би розчавлений власною масою. Тільки у воді він може знайти багато їжі.
Жаби народжуються у воді і живуть біля неї і в ній.
Висновок. Вода  необхідна  всім  живим  істотам.  Рослини,  тварини і люди п’ють воду для того, щоб постійно поповнювати її запаси в організмі. Для деяких тварин, наприклад риб, вода, крім усього, є єдиним місцем  життя.  Без  води  не  можуть  жити  люди,  рослини  і  тварини. Отже,  потрібно  охороняти,  берегти  її,  не  забруднювати,  використовувати дбайливо.
2.  Фізкультхвилинка
IV.  Узагальнення й систематизація отриманих знань
1.  Робота за підручником (с. 34–35)
- Робота  в  парах
— Разом із сусідом по парті розгляньте малюнки на с. 34.
— Що на них зображено? Розкажіть, яке значення має вода в природі.
—  Розкажіть,  для  чого  вам  потрібна  вода  у  квартирі  чи  в  будинку. Чи часто ви її використовуєте?
—  Як  ви  розумієте  вислів:  «Зачиняй  міцніше  кран,  щоб  не  витік океан»?
— Розгляньте малюнки на с. 35.
— Розкажіть, для яких потреб люди використовують воду.
— З’ясуйте разом із дорослими, звідки вода потрапляє у ваш дім.
— Як ви зберігаєте воду вдома?
2.  Гра «Чому так говорять?»
• Вода дорожча за золото.
• Без води немає життя.
• Не виливай каламутну воду, поки чистої не знайдеш.
V.  Підсумок уроку
— Кому потрібна вода?
— Чи можуть жити без води рослини, тварини, людина?
— Чому вода дорожча за золото?
— Які прислів’я про воду ви запам’ятали?
— Як ви зберігаєте воду вдома?


- Правила  економного  використання  води
• Під час полоскання рота — закривати кран, поки чистиш зуби, і користуватися склянкою.
• Замінити прийом ванни душем.
• Приймаючи душ, намагатися, щоб вода не витрачалася марно.
• Мити посуд не під поточним струменем, а в раковині, закривши зливний отвір пробкою.
• Прати білизну при повному завантаженні машини.
• За допомогою батьків полагодити всі крани, що підтікають.
• На дачі поставити бочку для дощової води.

Немає коментарів:

Дописати коментар