Тема. Різноманітність тварин
Мета: уточнити уявлення учнів про тварин; показати різноманітність тваринного світу; розвивати мовлення, мислення й увагу; виховувати любов до тваринного світу.
ХІД УРОКУ
I. Організаційний момент
II. Повідомлення теми і мети уроку
— Пригадайте ознаки живих організмів.
— Які живі організми стрибають, плавають, в небі літають, у землі причаїлися, снують під ногами. (Це тварини.)
— Скільки всього їх живе поряд із нами?
— Сьогодні на уроці ми ознайомимося з різноманітністю тварин.
III. Сприймання й усвідомлення нового матеріалу
1. Робота з опорою на малюнки над загадками
• Дуже товсті ноги маю,
Ледве їх переставляю,
Сам високий я на зріст,
Замість рота в мене хвіст. (Слон)
• У воді водиться,
З хвостом родиться,
А як виростає —
Хвіст відпадає. (Жаба)
• Маленьке, сіреньке, а хвіст, як шило. (Миша)
• Летить — пищить, сяде — мовчить.
Хто його вб’є, той кров свою проллє. (Комар)
• Без сокири і без рук, а дім будує. (Птах)
• Не дід, а з бородою, не корова, а доїться. (Коза)
— Як можна назвати відгадки одним словом?
Висновок. У природі тварин дуже багато. Це звірі, птахи, комахи, риби. Для одних тварин домівкою є ліс, для інших — лука. Тварини живуть у воді, у землі. Тут вони знаходять собі їжу, схованку від ворогів.
— Назвіть істотні ознаки тваринного світу. (Тварини народжуються, ростуть, дихають, живляться, залишають потомство, вмирають.)
2. Фізкультхвилинка
IV. Узагальнення й систематизація отриманих знань
1. Робота за підручником (с. 22–23)
— Розгляньте фото на с. 22.
— Яких тварин ви впізнаєте?
— Як можна назвати кожну групу тварин?
— Позначте різними кружечками кожну групу тварин.
— Відгадайте загадки. Про кого вони? За якими ознаками ви впізнали тварину? Де мешкають ці тварини?
• Маленький, сліпенький, все поле перерив. (Кріт)
• Не кравець, а з голками ходить. (Їжак)
— Розгляньте малюнки тварин на с. 23 вгорі.
— Хто зображений на них?
— Покажіть кольоровими паперовими стрілками, хто де живе.
- Робота в парах
— Яких тварин ви бачите на с. 23 внизу?
— Визначте, яка з цих тварин зайва. Поясніть чому.
2. Гра «Хто зайвий?»
— Відгадайте загадки. Яка з цих тварин зайва? Поясніть чому.
• Спритний майстер у стрибках:
На деревах, по гілках.
Вся руда, пухнастий хвіст,
Рідний дім для неї — ліс. (Білка)
• У нашої бабусі
Сидить дід у кожусі,
Проти печі гріється,
Без води умиється. (Кіт)
• Прийшла кума із довгим віником
На бесіду із нашим півником.
Схопила півня на обід
Та й замела мітлою слід. (Лисиця)
• Хто крилатий, гарний, гожий,
На красиву квітку схожий,
Має довгий хоботок,
П’є нектар ним із квіток? (Метелик)
V. Підсумок уроку
— Що нового ви дізналися на уроці?
— Доведіть, що тварини — частина живої природи.
— Які групи тварин ви знаєте? Наведіть приклади. Де мешкають ці тварини?
— Розкажіть, чи є у вас удома тварини. Які?
Немає коментарів:
Дописати коментар