Тема. Дикі та свійські тварини
Мета: ознайомити учнів з істотними ознаками диких і свійських тварин; учити визначати, яку користь приносять свійські тварини людині; розвивати спостережливість, увагу; виховувати дбайливе ставлення до тварин.
ХІД УРОКУ
I. Організаційний момент
II. Повідомлення теми і мети уроку
— Яких тварин ми можемо зустріти на лісовій галявинці?
— Як називають тварин, які живуть у лісі?
— Як називають тварин, які живуть поруч із людиною?
— Сьогодні на уроці ви дізнаєтесь про життя диких і свійських тварин.
III. Сприймання й усвідомлення нового матеріалу
1. Робота за підручником (с. 54–55)
- Читання статті підручника вчителем (с. 54)
— Пригадайте, які тварини живуть у дикій природі, а яких розводять люди.
— Як називають тварин, які живуть у природі і самі собі шукають їжу?
— Як називають тварин, яких утримують люди, годують їх, будують для них житло, піклуються про потомство?
— Розгляньте фото на с. 54.
— Назвіть зображених тварин.
— Які з тварин дикі? (Покладіть зелені кружечки.)
— Які тварини свійські? (Покладіть сині кружечки.)
— Назвіть диких тварин.
— Назвіть свійських тварин.
— Що вам відомо про цих тварин?
— Розгляньте фото на с. 55.
— Що на них зображено?
— Що людина отримує від свійських тварин? Покажіть стрілками з кольорового паперу.
— Чому всі свійські тварини приносять велику користь людям?
- Робота в парах
— Складіть разом із сусідом по парті розповідь про те, як люди доглядають за свійськими тваринами.
2. Робота над загадкою
— Відгадайте загадку.
• Попелясто-зозулястий,
Забіяка він горластий
З червоною бородою...
Йде поважною ходою,
Носить гордо співунець
На голові гребінець.
— Що вам допомогло відгадати загадку?
— Яких ще свійських птахів ви знаєте?
3. Фізкультхвилинка
IV. Узагальнення й систематизація отриманих знань
1. Робота за малюнками
— Розгляньте малюнки. Назвіть дорослих тварин та їх дитинчат. (Ведмідь, ведмедиця, ведмежа; білка, білченя; кабан, свиня, порося; заєць, зайчиха, зайченя; корова, теля; курка, курча; свиня, порося.)
— Що спільного у ведмедя, білки, зайця? (Це дикі тварини, адже вони самі добувають собі їжу, знаходять або будують собі житло, піклуються про своє потомство.)
— Чим відрізняються від диких тварин корова, курка, свиня? (Ці тварини живуть поряд із людиною, вона піклується про їх живлення, житло, здоров’я.)
— Як назвати одним словом цих тварин? (Це свійські тварини.)
— Яких ще свійських тварин ви знаєте?
На дошці — малюнки із зображенням тварин: миша, собака, кішка, півень, качка.
— Яка тварина тут «зайва»? Поясніть чому. (Миша — не свійська тварина, оскільки вона не приносить користі людині.)
— Розкажіть, яку користь приносять свійські тварини.
2. Робота над загадками
• Сама строката, їсть зелене, дає біле. (Корова)
• Хто не пряде, не тче, а людей одягає? (Баран, вівця)
• У кого роги довші за хвіст? (Коза)
• Хвіст гачком, ніс п’ятачком. (Свиня)
— Як можна назвати всіх цих тварин? (Свійські тварини)
3. Гра «Поєднай у пари»
— З’єднайте назви свійських тварин і те, що від них отримує людина.
Корова яйця
кури молоко, сир, масло
вівці мед
бджоли шерсть
V. Підсумок уроку
— Що нового ви дізналися на уроці?
— Яких тварин називають свійськими?
— Яких тварин називають дикими?
— Назвіть диких тварин нашого краю.
— Назвіть свійських тварин нашого краю.
— Як люди доглядають за свійськими тваринами?
Адміністратор блогу видалив цей коментар.
ВідповістиВидалити