Тема. Хто такі комахи
Мета: уточнити уявлення учнів про комах; вчити називати істотні ознаки комах, описувати будову різних видів комах; продовжити формування навички класифікації тварин по групах; розвивати мовлення, мислення, увагу, спостережливість, уміння порівнювати; виховувати любов до природи.
ХІД УРОКУ
I. Організаційний момент
II. Повідомлення теми і мети уроку
— Відгадайте загадки.
• Хто мене вб’є, свою кров проллє. (Комар)
• У лісі біля пня біготня, метушня,
Народ робочий весь день клопоче. (Мурашки)
• Лазить над нами догори ногами.
Завжди мандрує, все покуштує. (Муха)
— Що об’єднує слова-відгадки? (Це комахи)
— Сьогодні на уроці ми ознайомимося з різноманіттям і красою комах.
III. Сприймання й усвідомлення нового матеріалу
1. Робота за підручником (с. 56)
— Розгляньте на фото комах.
— Яких з них вам доводилося бачити?
2. Робота за малюнками
— Розгляньте малюнки (бабка, комар, водомір, сонечко, мурашки, муха, коник, бджола).
— Як можна впізнати комах? (Учням складно відповісти, оскільки більшості з них не відома загальна ознака комах — шість ніжок.)
— Розгляньте зображення бджоли. Скільки ніжок у бджоли? (6 ніжок)
— Скільки частин тіла? (Три: голова, груди, черевце)
— Які ще комахи зображені на малюнку? (Бабка, комар, водомір, сонечко, мурашки, муха, коник)
— Перерахуйте у них кількість ніжок і кількість частин тіла.
— Розгляньте зображення павука. Як ви вважаєте, павук — це комаха? Скільки ніжок у павука? (8 ніжок) Скільки частин тіла? (Дітям складно відповісти.)
— У нього 2 частини тіла — головогруди і черевце, а не три, як у комах. Голова і груди у павука не розділяються, а зрослися.
3. Фізкультхвилинка
IV. Узагальнення й систематизація отриманих знань
1. Продовження роботи за підручником (с. 57)
— Яких комах ви бачите на верхньому малюнку?
— Визначте, які комахи вміють літати.
— Яких комах ви бачите на фото вгорі?
— Опишіть цих комах.
— Яких комах ви бачите на фото внизу?
— Якого кольору коник? джміль?
— Поміркуйте, чому коник зелений, а джміль — смугастий?
2. Гра «Упізнай комаху за виділеними ознаками»
Літає, бігає, стрибає, плаває?
Дзижчить, скрекоче, пищить, мовчить?
Чорне, сіре, зелене, жовте, в смужку, в цятку, у візерунках?
Кусається, жалить, лоскоче, нешкідливе?
Жорстке, м’яке, гладке, мохнатеньке?
Світиться в темряві, блищить на сонці, непомітне, з яскравим забарвленням?
Колективне, живе в малій сім’ї? (Коник)
— Чим примітний коник?
3. Гра «Злови комаху»
Учитель називає тварин. Якщо учні чують назву комахи, вони плескають у долоні.
Матеріал для гри: соловей, сонечко, метелик, тарган, жаба, джміль, зайчик, колорадський жук, бабка, муха, блоха, риба, змія, ведмідь, водомірка, оса, мураха, їжак.
4. Гра «Хто зайвий?»
Учитель демонструє малюнки з різними зображеннями комах: бджола, мурашка, метелик, жук і павук.
— Яка з цих тварин «зайва»? Чому?
V. Підсумок уроку
— Яких тварин відносять до комах?
— Яких комах ви знаєте?
— Які істотні ознаки комах?
— Яку будову має тіло комахи?
— Скільки ніжок у комах?
— Назвіть комах нашого краю.
— Які казки та байки про комах ви знаєте?
Мета: уточнити уявлення учнів про комах; вчити називати істотні ознаки комах, описувати будову різних видів комах; продовжити формування навички класифікації тварин по групах; розвивати мовлення, мислення, увагу, спостережливість, уміння порівнювати; виховувати любов до природи.
ХІД УРОКУ
I. Організаційний момент
II. Повідомлення теми і мети уроку
— Відгадайте загадки.
• Хто мене вб’є, свою кров проллє. (Комар)
• У лісі біля пня біготня, метушня,
Народ робочий весь день клопоче. (Мурашки)
• Лазить над нами догори ногами.
Завжди мандрує, все покуштує. (Муха)
— Що об’єднує слова-відгадки? (Це комахи)
— Сьогодні на уроці ми ознайомимося з різноманіттям і красою комах.
III. Сприймання й усвідомлення нового матеріалу
1. Робота за підручником (с. 56)
— Розгляньте на фото комах.
— Яких з них вам доводилося бачити?
2. Робота за малюнками
— Розгляньте малюнки (бабка, комар, водомір, сонечко, мурашки, муха, коник, бджола).
— Як можна впізнати комах? (Учням складно відповісти, оскільки більшості з них не відома загальна ознака комах — шість ніжок.)
— Розгляньте зображення бджоли. Скільки ніжок у бджоли? (6 ніжок)
— Скільки частин тіла? (Три: голова, груди, черевце)
— Які ще комахи зображені на малюнку? (Бабка, комар, водомір, сонечко, мурашки, муха, коник)
— Перерахуйте у них кількість ніжок і кількість частин тіла.
— Розгляньте зображення павука. Як ви вважаєте, павук — це комаха? Скільки ніжок у павука? (8 ніжок) Скільки частин тіла? (Дітям складно відповісти.)
— У нього 2 частини тіла — головогруди і черевце, а не три, як у комах. Голова і груди у павука не розділяються, а зрослися.
3. Фізкультхвилинка
IV. Узагальнення й систематизація отриманих знань
1. Продовження роботи за підручником (с. 57)
— Яких комах ви бачите на верхньому малюнку?
— Визначте, які комахи вміють літати.
— Яких комах ви бачите на фото вгорі?
— Опишіть цих комах.
— Яких комах ви бачите на фото внизу?
— Якого кольору коник? джміль?
— Поміркуйте, чому коник зелений, а джміль — смугастий?
2. Гра «Упізнай комаху за виділеними ознаками»
Літає, бігає, стрибає, плаває?
Дзижчить, скрекоче, пищить, мовчить?
Чорне, сіре, зелене, жовте, в смужку, в цятку, у візерунках?
Кусається, жалить, лоскоче, нешкідливе?
Жорстке, м’яке, гладке, мохнатеньке?
Світиться в темряві, блищить на сонці, непомітне, з яскравим забарвленням?
Колективне, живе в малій сім’ї? (Коник)
— Чим примітний коник?
3. Гра «Злови комаху»
Учитель називає тварин. Якщо учні чують назву комахи, вони плескають у долоні.
Матеріал для гри: соловей, сонечко, метелик, тарган, жаба, джміль, зайчик, колорадський жук, бабка, муха, блоха, риба, змія, ведмідь, водомірка, оса, мураха, їжак.
4. Гра «Хто зайвий?»
Учитель демонструє малюнки з різними зображеннями комах: бджола, мурашка, метелик, жук і павук.
— Яка з цих тварин «зайва»? Чому?
V. Підсумок уроку
— Яких тварин відносять до комах?
— Яких комах ви знаєте?
— Які істотні ознаки комах?
— Яку будову має тіло комахи?
— Скільки ніжок у комах?
— Назвіть комах нашого краю.
— Які казки та байки про комах ви знаєте?
Немає коментарів:
Дописати коментар