понеділок, 17 жовтня 2016 р.

Природознавство 1 клас Тема. Практична робота. Будова рослини

Тема. Практична робота. Будова рослини
Мета: дослідити будову рослини; вчити називати частини квіткової рослини; розвивати мовлення, мислення; виховувати дбайливе ставлення до природи.
ХІД УРОКУ
I.  Організаційний момент
II.  Повідомлення теми і мети уроку
— З яких частин складаються рослини?
— Сьогодні ми розглянемо кілька живих рослин і порівняємо органи цих рослин.
III.  Сприймання й усвідомлення нового матеріалу
1.  Робота за підручником (с. 45).
Учитель читає статтю підручника (с. 45).
— Чи однаковий вигляд мають органи у різних рослин?
— Чи однаково називаються органи у різних рослин?
— Як треба починати розглядати і називати органи рослини?
-          Робота  у  парах
На кожній парті — розрізана на частини рослина. Це можуть бути трав’янисті невисокі рослини, що часто зустрічаються у певній місцевості.
— Розгляньте окремі частини рослини. Назвіть їх один одному.
—  Покажіть  корінь,  стебло,  листя,  квітку.  (Діти  беруть  до  рук кожну частину рослини і показують учителеві.)
— Складіть їх у такій послідовності, щоб вийшла ціла рослина.
— Розгляньте кілька живих рослин. Назвіть їх органи.
—  Порівняйте  органи  цих  рослин.  Чим  вони  схожі  і  чим  відрізняються?
-          Робота  у  зошиті
— У  зошиті  намалюйте  рослину  з  коренем,  стеблом,  листками, квіткою.
2.  Фізкультхвилинка
IV.  Узагальнення й систематизація отриманих знань
-          Робота  за  малюнками  із  зображенням  яблуні,  чорної  смородини, помідора
— Розгляньте малюнок яблуні.
—  Які  частини  яблуні  зображено?  (Яблуко,  листя,  квіти,  корінь, стовбур)
— Який це кущ? (Чорна смородина)
— Назвіть  частини  цієї  рослини.  (Ягоди,  листя,  квіти,  корені, стебла)
—  Які  частини  є  у  помідора?  (Помідор,  листя,  квіти,  стебло,  корінь)
— Як назвати одним словом: яблуко, ягоди смородини, помідор? (Це плоди)
—  Де  утворюються  плоди?  (Плоди  утворюються  на  місці  квіток.)
Учитель розрізає яблуко, помідор, ягоду смородини.
—  Що  знаходиться  всередині  кожного  плоду?  (Усередині  завжди є насіння.)
—  Що  ж  спільного  у  всіх  рослин?  (В  усіх  рослин  є  корінь,  стебло, листя, квітки, плоди і насіння.)
Висновок. Усі рослини мають однакову будову:
• корінь;
• стебло;
• листок;
• квітка;
• плід з насінням.
V.  Підсумок уроку
— Що нового ви дізналися на уроці?
— Які частини рослин ви дослідили?
— Де утворюються плоди?
— Де заховалося насіння у кавуна, кульбаби, суниці та черешні?
— Яка у вас улюблена рослина? Назвіть усі її частини.


-          Робота  над  загадками
Цвіте синьо, лист зелений,
Квітник прикрашає,
Хоч мороз усе побив —
Його не займає. (Барвінок)
Стоїть, колихається,
Головою величається,
А торкнеш — кусається. (Будяк)
Довгий зелений, добрий солоний,
Добрий і сирий, хто він такий? (Огірок)
І печуть мене, і варять мене,
І їдять, і хвалять, бо я добра. (Картопля)
Сидить баба на грядках,
Вся закутана в хустках. (Капуста)
Сидить Марушка в семи кожушках,
Хто її роздягає, той сльози проливає. (Цибуля)
• Заглядає у віконечко
Зрощене з зерняток сонечко. (Соняшник)
Росту при дорозі, всім допомагаю.
Лікую тих, хто опіки має. (Подорожник)
Сам червоний, сахаристий,
Жупан зелений, оксамитний.(Кавун)
Червона, солодка, запашна,
Росте низько, до землі близько. (Полуниця.)
• Що то за голова, що лише зуби й борода? (Голова часнику)
• Без рук, без ніг, а вилізе на пліт. (Гарбуз)
• Дівка в коморі, а коса надворі. (Морква)
• Зубів немає, а кусає. (Кропива)
• Влітку в шубі, узимку — у шапці. (Дерево)
• На дереві я родився в кожусі, кожух розірвався, і я на землю впав. (Каштан)
• Ноги  на  полі,  середина  надворі,  голова  на  столі.  (Корінь,  стебло,  насіння)
• Мене любить кожна юшка, називаюся… (петрушка).
• Є рослина в нас така, що від неї кінь скака. (Овес)

Немає коментарів:

Дописати коментар