Тема. Різноманітність рослин
Мета: ознайомити учнів з різноманітністю рослин; розвивати спостережливість, уміння аналізувати ілюстрації в підручнику і здобувати з них необхідну інформацію; виховувати дбайливе ставлення до природи.
ХІД УРОКУ
I. Організаційний момент
II. Повідомлення теми і мети уроку
— До якої природи належать рослини?
— Доведіть, що рослини — живі організми. (Дихають, ростуть, розмножуються, живляться, помирають)
— Сьогодні на уроці ви дізнаєтеся про різноманітність рослин.
III. Сприймання й усвідомлення нового матеріалу
1. Робота над загадками
На дошці з’являються картинки-відгадки.
• Я найпершим зацвітаю
Синім цвітом серед гаю.
Відгадайте, що за квітка,
Бо мене не буде влітку. (Пролісок)
• Маю плаття зелененьке,
Гнучкі, ніжні віти,
Білу кору, стан тоненький.
Як я звуся, діти? (Береза)
• В сукні зеленій стою цілий рік:
Сонечко світить, чи падає сніг.
Голок багато в ґадзівстві тримаю,
Тільки не шию і не вишиваю. (Ялинка)
• У полі стоять сестрички —
Білі плаття, жовті личка. (Ромашки)
• На сонечко я схожий
І сонечко люблю.
За сонцем повертаю
Голівоньку свою. (Соняшник)
• У зеленім кожушку,
В костяній сорочечці.
Я росту собі в ліску,
Всім зірвати хочеться. (Горіх)
— Назвіть усі ці відгадки одним словом. (Рослини)
— Рослини, які живуть на земній кулі, надзвичайно різноманітні щодо зовнішніх ознак, способу і місця життя.
2. Робота за підручником (с. 20)
— Пригадайте, які рослини ви щодня бачите дорогою до школи. Назвіть їх.
- Слухання тексту про рослини (читає вчитель)
— Які рослини ростуть у лісі?
— Які рослини ростуть на луці?
— Які рослини ростуть на березі річки чи озера?
— Які рослини ростуть у самій воді?
3. Фізкультхвилинка
IV. Узагальнення й систематизація отриманих знань
1. Продовження роботи за підручником (с. 20–21)
— Розгляньте фотографії на с. 20.
— Що на них зображено?
— Покажіть стрілками, де ростуть зображені рослини.
— Розгляньте фотографії на с. 21 угорі.
— Що на них зображено?
— Накрийте зеленими кружечками рослини, які ростуть на клумбі, а червоними — ті, що на грядці.
— Якого кольору квітки кульбаби?
— Роздивіться фото. Як змінюються квітки кульбаби?
- Слухання вірша Олекси Ющенка «Сонячні кульбабки»
— Які були кульбабки, що розцвіли?
— З чим автор порівнює кульбабки? Чому?
— Якими стали кульбабки, коли одцвілися?
— Як ви розумієте назву вірша?
2. Робота над загадками
— Відгадайте загадки і скажіть, де ростуть відгадані рослини — на луках чи на грядці.
• Зубів немає, а кусає. (Кропива)
• Сидить баба на грядках
Вся закутана в хустках. (Капуста)
• Дівка в коморі, а коса надворі. (Морква)
• Сидить Марушка в семи кожушках.
Хто її роздягає, той сльози проливає. (Цибуля)
• Без рук, без ніг, а лізе на батіг. (Гарбуз)
• Росту при дорозі, всім допомагаю.
Лікую тих, хто опіки має. (Подорожник)
• Мене любить кожна юшка,
Називаюся… (петрушка).
— Листя яких рослин людина використовує в їжу?
V. Підсумок уроку
— Що нового ви дізналися на уроці?
— Де ростуть рослини? Наведіть приклади.
— Які ваші улюблені рослини? Як вони називаються? Де зростають?
Немає коментарів:
Дописати коментар