понеділок, 24 жовтня 2016 р.

Природознавство 1 клас Тема. Листяні та хвойні рослини

Тема. Листяні та хвойні рослини
Мета: розширити  уявлення  учнів  про  різноманіття рослин, вчити порівнювати листяні і хвойні рослини, розрізняти  рослини  на  вигляд,  за  листям;  розвивати спостережливість, увагу, мислення, вміння працювати в групах, парах; виховувати дбайливе ставлення до природи.
ХІД УРОКУ
I.  Організаційний момент
II.  Повідомлення теми і мети уроку
— Які групи рослин вам відомі?
— Які дерева нашого краю ви знаєте?
— Які кущі нашого краю ви знаєте?
—  Сьогодні  ви  дізнаєтеся,  на  які  групи  розподіляються  дерева і кущі.
III.  Сприймання й усвідомлення нового матеріалу
1.  Повідомлення вчителя
— Усі дерева і кущі можна розділити на дві групи: хвойні і листяні. Листяні рослини на гілочках мають плоскі зелені листочки, великі, як долонька у людини, наприклад, дуб, береза, тополя, акація, яблуня та ін. Листяні рослини скидають листочки восени, а навесні у них виростає нове молоде листя. Хвойні рослини замість листочків мають зелені голочки,  наприклад,  ялина,  сосна,  кипарис.  На  зиму  ці  рослини  листочки  не  скидають.  Їх  називають  вічнозелені,  тому  що  замість  голок, які опадають, поступово виростають нові, і нам здається, що вони завжди зелені.
На дошці з’являються слова «листяні», «хвойні».
— Порівняйте листову пластинку і хвою.
— Чим вони відрізняються?
— Які хвойні дерева ви знаєте? (Ялина, сосна, модрина, ялиця, кедр)
— Які листяні дерева вам відомі?
2.  Фізкультхвилинка
IV.  Узагальнення й систематизація отриманих знань
1.  Робота за підручником (с. 48)
- Читання  статті  вчителем
— Які бувають дерева і кущі?
— Які листки у листяних рослин?
— Які листки у хвойних рослин?
— Як їх називають? (Хвоєю)
— Розгляньте малюнки вгорі.
—  Визначте,  яка  із  зображених  рослин  —  хвойне  дерево,  а  яка  — листяне. Чим вони відрізняються?
— Як називаються ці дерева?
- Робота  в  парах
— Розгляньте рослини, зображені на нижньому малюнку. Вони листяні чи хвойні?
— Порівняйте їх. Чим подібні та чим відрізняються ці рослини?
— Як називаються ці дерева?
— Які хвойні рослини ростуть у лісах нашої місцевості?
2.  Гра «Вчимося розрізняти хвойні та листяні дерева»
Учитель повідомляє учням назви дерев, демонструє ілюстрації, діти визначають вид дерева, аргументуючи свої висловлювання.
Назви дерев: кипарис, дуб, верба, береза, тополя, сосна, калина, каштан, смерека.
3.  Робота над загадками
Хто на зиму роздягається,
А на літо одягається? (Листяне дерево)
Чималеньким виростає,
Міць з роками набирає.
Може жити сотні літ,
Має величезний рід. (Дуб)
В неї гарні, пишні віти,
І колючок не злічити...
Не байдужа до прикрас,
На свята спішить до нас. (Ялина)
—  Як  пов’язані  між  собою  слова-відгадки?  Складіть  із  ними  речення.
V.  Підсумок уроку
— З якими двома групами рослин ми ознайомилися на уроці?
— Які головні ознаки листяних і хвойних рослин ви запам’ятали?
— Які хвойні рослини своєї місцевості ви знаєте?
— Які листяні рослини своєї місцевості ви знаєте?
— Як правильно назвати лист хвойного дерева?
а)  Колючка;
б)  голка;
в)  хвоїнка.
— Чому ялину називають вічнозеленою?

Немає коментарів:

Дописати коментар