Математика 1 клас
Тема: вправи
і задачі на додавання і віднімання двоцифрових чисел. Складання задач за схемою
Мета: закріпити
навички
додавання і віднімання чисел у межах 100, відновлювати рівності з
пропущеним від’ємником; формувати вміння складати й розв’язувати задачі,
складати обернені задачі; розвивати логічне мислення; виховувати самостійність.
Хід уроку
І. Контроль,
корекція й закріплення знань
1. виконання завдання 210 на с. 142 підручника
2. виконання завдання 203 на с. 141 підручника
Повторення правил знаходження невідомого від’ємника.
Відновлення рівностей.
3. виконання завдання 206 на с. 141 підручника
Складання до поданої задачі двох обернених – на
знаходження зменшуваного й остачі
ІІ. Розвиток
і закріплення знань, повторення вивченого
1.виконання завдання 204 на с. 141 підручника
Колективне складання короткої умови і розв’язання
А) 17 в.
купейних – 12 в.
Плацкартних -?
17-12=5.
Б) купейних – 12 в
Плацкартних – 5 в
на скільки більше?
12-5=7
2. виконання завдання 205 на с. 141 підручника
Було -?
Додали – 22 грн
Стало – 25 грн
- склади рівність з невідомим числом.
+ 22=25
- що невідоме?(доданок)
- як знайти невідомий доданок?
Розв’язання задачі: 25-22=3(грн.)
Відповідь: 3 грн було спочатку
- у цієї задачі про Владика є продовження
У Влада гривень – 25
А Владик любить малювати.
Він 2 альбоми мріє купити в магазині
По 10 грн їх ціна
Чи грошей вистачить?
Хто зна?
Можливо буде й здача?
Яка? Це вам задача!
- яка вартість покупки?(10+10=20)
- а Владик має 25 грн. скільки ж залишилось?
(25-20=5 грн)
3. самостійна робота (виконання завдання 207 на с. 142
ІІІ.
Підсумок уроку
- що нового дізнались?
Немає коментарів:
Дописати коментар