пʼятниця, 1 лютого 2013 р.

Урок 121 Тема. Вправи на засвоєння таблиць додавання та віднімання чисел у межах 10. Задача, до якої поставлено 2 запитання


Урок 121
Тема. Вправи на засвоєння таблиць додавання та віднімання чисел у межах 10. Задача, до якої поставлено 2 запитання
Мета:  продовжити роботу над формуванням вміння розв’язувати задачі вивченого виду, вдосконалювати обчислювальні навички учнів; розвивати логічне мислення, увагу.
Обладнання:  таблиці задач, перфокарти для індивідуальної роботи, куб, предметні малюнки.
Хід уроку
I. Актуалізація знань учнів
Повторення вивченого.
1. Математичний диктант
• Записати число, на 3 одиниці більше числа 11.
• Написати число, що складається з 1 десятка й 6 одиниць.
• Записати число, що є наступним для числа 12.
• Написати число, у якого «сусідами» є 14 і 16.
• Перший доданок 10, другий — 9. Запишіть суму цих чисел.
• Записати число, яке на 5 одиниць менше 16.
Відповіді: 14, 16, 13, 15, 19, 11.
2. Групова робота
Перед учнями — куб. На кожній стороні куба — завдання. Кожна група отримує частини картки, які потрібно скласти способом пазлів. На картці з’явиться число. Група виконує завдання, які записані на сторонах куба:
1) Назвати число.
2) Якими цифрами записується це число?
3) Назвати число, що є попереднім для даного числа.
4) Назвати число, що є наступним для даного числа.
5) З яких двох чисел можна отримати це число?
Приклад:
Число 18. Записується цифрами 1 і 8; двоцифрове; попереднє — 17, наступне — 19; склад числа: 9 і 9, 8 і 10 тощо.
3. Вставити знак.
5        7 = 12
7        9 = 16
6        0 = 6
10      8 = 2
0      7 = 7
7      5 = 2
II. Закріплення нового матеріалу
1. Самостійна робота з перфокартами. Вставити число у віконце.
8 + 6 =
7 + 6 =
2 + 6 =
1 + 6 =
5 + 6 =
3 + 6 =
4 + 6 =
6 + 6 =
2. Обчислення. Гра «Комп’ютер»
3. Розв’язання задач
• За підручником (№ 4).
• За малюнком у підручнику (№ 6).
Прочитати задачу. Розглянути малюнок. Скільки бджіл прилетіло у перший вулик? У другий? А в третій? Прочитайте перше запитання. Як можна на нього відповісти? Складіть приклад. Яке друге питання? Складіть приклад, дайте відповідь на друге питання.
III. Підсумки уроку



презентація до уроку 121 by aleksandrovka1986

Немає коментарів:

Дописати коментар