Урок
128
Тема. Таблиця
додавання числа 9.
Задачі на знаходження невідомого зменшуваного
Мета: скласти
таблицю віднімання числа 8; продовжити роботу над формуванням вміння
розв’язувати задачі вивченого виду, вдосконалювати обчислювальні навички учнів;
розвивати логічне мислення, увагу.
Обладнання: предметні малюнки, картки для усної лічби.
Хід уроку
I. Актуалізація знань учнів
1. Усна
лічба
Додай:
1 2 3
4 5 + 6
Відніми:
10 9 8
7 6 5
– 8
2. Кругові
приклади
10 – 9
9
– 5
1
+ 8
3
+ 3
8
– 6
4
+ 4
2
+ 5
7
– 4
5
+ 5
6
– 1
3. Поставити
вагончики потяга за порядком від меншого до більшого.
3. Гра-змагання
«Хто швидше?»
На дошці — приклади. Клас поділено на 3 команди (за
рядами). За командою вчителя учні по одному виходять до дошки й розв’язують
приклади. Виграє та команда, яка швидше й без помилок розв’яже приклади.
9 + 1
8
– 2
10
– 8
8
– 7
6
+ 4
9
– 8
4
+ 4
8
– 8
7
+ 0
3
– 0
6 + 3
9
– 7
10
– 7
9
– 5
6
+ 3
8
– 6
3
+ 3
7
– 7
6
– 0
5
+ 0
8 + 2
9
– 6
10
– 6
9
– 4
5
+ 4
7
– 3
5
+ 5
9
– 9
4
– 0
9
+ 0
II. Вивчення нового матеріалу
1. Повторення
складу числа 9
2. За
поданими записами знайти суми.
9 + 8 = 7
+ 8 =
3. Складання
таблиці додавання числа 9
4. Робота
за підручником
Прочитати таблицю. Розв’язати приклади (№ 2).
5. Коментоване
розв’язання прикладів (перший стовпчик — колективно, другий і третій —
самостійно).
6. Фізкультхвилинка
7. Розв’язання
задач № 5 (за малюнком), № 4 (за текстом підручника)
8. Вправа
з логічним навантаженням
Три смужки лежать так, що перша справа не зелена, третя
зліва — жовта, а посередині — червона. Назвати кольори смужок зліва
направо.
(Зелена, червона, жовта)
III. Підсумки уроку
Немає коментарів:
Дописати коментар