четвер, 7 лютого 2013 р.

Урок 129 Тема. Таблиця віднімання числа 9. Прості задачі на додавання й віднімання


Урок 129
Тема. Таблиця віднімання числа 9. Прості задачі на додавання й віднімання
Мета: скласти таблицю віднімання числа 9; продовжити роботу над формуванням вміння розв’язувати задачі вивченого виду, вдосконалювати обчислювальні навички учнів; розвивати логічне мислення, увагу.
Обладнання:  таблиці задач, перфокарти для індивідуальної роботи, куб, предметні малюнки.
Хід уроку
I. Актуалізація знань учнів
1. Математичний диктант
• Записати число, на 3 одиниці більше числа 11.
• Написати число, що складається з 1 десятка й 6 одиниць.
• Записати число, що є наступним для числа 12.
• Написати число, у якого «сусідами» є 14 і 16.
• Перший доданок 10, другий — 9. Запишіть суму цих чисел.
• Записати число, яке на 5 одиниць менше 16.
Відповіді: 14, 16, 13, 15, 19, 11.
2. Групова робота
Перед учнями — куб. На кожній стороні куба — завдання. Кожна група отримує частини картки, які потрібно скласти способом пазлів. На картці з’явиться число. Група готує відповіді на завдання, записані на сторонах куба.
1) Назвати число.
2) Якими цифрами записується це число?
3) Назвати число, що є попереднім для даного числа.
4) Назвати число, що є наступним для даного числа.
5) З яких двох чисел можна отримати це число?
Приклад:
Число 18. Записується цифрами 1 і 8; двоцифрове; попереднє — 17, наступне — 19; склад числа: 9 і 9, 8 і 10 тощо.
3. Вставити знак.
4       7 = 11
5       9 = 14
6       0 = 6
10     8 = 2
0       7 = 7
5     5 = 0
II. Вивчення нового матеріалу
1. Складання таблиці віднімання числа 9
2. Робота з підручником
Аналіз таблиці віднімання числа 9 (№ 2, С. 127).
3. Розв’язання прикладів (№ 3)
4. Самостійна робота з перфокартами (вставити число у віконце)
8 + 9 =
7 + 9 =
2 + 9 =
1 + 9 =
5 + 9 =
3 + 9 =
4 + 9 =
6 + 9 =
5. Розв’язання задач
• № 4.
• За схемою.
6. Порівняння числових виразів
Робота за малюнком підручника (№ 5).
— Який автомобіль з якого гаража?
7. Творче завдання
З’єднати крапки з числами, які послідовно відповідають числам у прямокутниках. Починати потрібно з числа 6. Що вийшло на малюнку?
III. Підсумки уроку



презентація до уроку 129 by aleksandrovka1986

Немає коментарів:

Дописати коментар